Rekreačná doprava - Devín, Kamzík, Kačín, Železná studnička

Posilnená je premávka liniek 29, 43 a 144.

Od 24. marca 2019 je počas voľných dní kapacitne posilnená autobusová linka 29 zabezpečujúca spojenie mesta s rekreačnými oblasťami v okolí Devína a Devínskej Novej Vsi. Na linku sú nasadzované cez víkendy a sviatky kĺbové autobusy, ktoré premávajú v intervale 20 minút.

Od 16. marca 2019 je skrátený interval na rekreačnej autobusovej linke 144, ktorá počas voľných dní zabezpečuje spojenie medzi konečnou linky 203 na Kolibe a rekreačnou oblasťou Kamzík. Autobus premáva každých 15 minút od 9. do 17. hodiny. Každých 15 minút premáva aj trolejbusová linka 203 z Hodžovho námestia na Kolibu.

Autobusová linka 43 premávajúca do rekreačných oblastí Železná studnička a Kačín od 6. apríla 2019 premáva v intervale 20 minút, pričom spoje striedavo jazdia z Patrónky cez Železnú studničku do Lesoparku a na Kačín. Na linku sú počas voľných dní nasadzované kĺbové autobusy.

Medzi Železnou studničkou a Kamzíkom sa môžu návštevníci Lesoparku odviezť aj sedačkovou lanovkou, ktorú prevádzkuje podnik verejnoprospešných služieb mestskej časti Nové Mesto. Lanovka premáva od štvrtka do nedele a vo sviatok každú celú hodinu od 10. do 18. hodiny, v prípade potreby aj častejšie. Nástupná stanica na Železnej studničke je pri bývalej reštaurácii Snežienka pri zastávke linky 43 Lanovka.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: richardhudec #1:
Ked uz spominas lanovku, tak v sobotu 13.4. bude premavat bezplatne. I ked aladadin zatial nie je na sobotu vyletne naladeny, kto bude chciet, moze si spravit vylet a pripadne podporit dobru vec 🙂

http://ultralanovka.sk/vyzva/
Doplnil by som, že lanovka nie je tarifne integrovaná 😃