Meškania liniek 96 98196 smerom z Petržalky by sa mali znížiť

Zároveň pribudol vyhradený BUS-pruh pre linky 75, 201, 202 na Popradskej smerom do Vrakune.

© Matej Kavacký

Magistrát Bratislavy predstavil riešenie na zníženie veľkých meškaní liniek 96 98 a 196 počas špičiek v smere z Petržalky na Bajkalskú. Riešenie spočíva v oddelení dopravných prúdov pri zjazde z Prístavného mosta (smerom z Petržalky) a obchvatu (smerom od Zlatých pieskov) pri zaraďovaní vozidiel na Bajkalskú ulicu. Dopravné značenie by malo byť upravené v najbližšom čase.

V prípade, ak uvedené riešenie nepomôže znížiť meškania dotknutých liniek, magistrát má pripravené náhradné riešenie v podobe presmerovania liniek 96 98 196 v smere z Petržalky cez Most Apollo. "Pretrasovaním by síce prišlo k horšej obsluhe zastávky Prístavný most a o niekoľko minút dlhšej jazdnej dobe počas dňa, ale cestujúci v rannej špičke by podľa dostupných dát prešli úsekom medzi Dolnozemskou a križovatkou Bajkalská / Prievozská dvojnásobne rýchlejšie," uvádza sa v tlačovej správe bratislavského magistrátu.

V týchto dňoch bol zriadený aj nový krátky BUS-pruh na Popradskej ulici pred križovatkou Popradskej ulice a Ul. Svornosti smerom do Vrakune, ktorý mesto avizovalo už pred začiatkom dopravných obmedzení. Vyhradený pruh by mal zrýchliť prejazd liniek 75 201 202 cez túto križovatku. Magistrát sa tiež chystá potlačiť viditeľnosť pôvodného vodorovného dopravného značenia na Gagarinovej ulici a zväčšiť piktogramy označujúce pruhy vyhradené pre verejnú dopravu.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Chcela by som vediet, co znamena pojem v najblizsich dnoch? Totiz je uz 15.5. 2019 a stale ziadna zmena.
Reakcia na: Viko #2:
lepšia by bola 2. možnosť
Reakcia na: danlo #1:
Vnášať úplne nekoncepčný a chaotický krok do súčasného množstva obmedzení podľa mňa ničomu nepomôže. Keď už, nech sa to uprace poriadne a nie polovičato.
Co keby sa tie linky presmerovali len rano v spicke