Výluka liniek 48 na Jesenského a Nám. Ľ. Štúra (12.1.2019 18:00 – 20:30)

Električky pôjdu jednosmerne cez Kapucínsku a tunel.

Pre zabezpečenie nerušeného príchodu hostí plesu v opere bude v sobotu 12. januára 2019 od 18:00 do 20:30 vylúčená premávka liniek 4 6 a 8 cez Jesenského a Námestie Ľ. Štúra.

  • Linka 4 pôjde v smere do Dúbravky  cez Nám. SNP, Kapucínsku a tunel.
  • Linka 8 pôjde z Ružinova od Obchodnej cez Kapucínsku, tunel a nábrežie na Šafárikovo námestie a odtiaľ stálou trasou do Ružinova.
  • Autobusové linky 29 a 70 zastavia počas výluky v smere k Mostu SNP mimoriadne aj na zastávke Nám. Ľ. Štúra (ako linka N33), ktorá sa v súčasnosti nachádza na Vajanského nábreží pred križovatkou s Kúpeľnou ulicou.

Električkové zastávky SND, Nám. Ľ. Štúra, Most SNP a Chatam Sófer v smere do Karlovej Vsi nebudú obsluhované.

  • Pri ceste do Karlovej Vsi a Dúbravky odporúčame využiť električkové zastávky Námestie SNP a Kapucínska, alebo autobusovú linku 29 v úseku Malá scéna - Lafranconi s prestupom na električky.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: gejza #40:
laminat uz pouzil uplne vsetky urazky ake sa len daju.ale on asi moze.
Reakcia na: S499.1024 #39:
hej, napríklad tu niektorí iných diskutujúcich úplne bežne nazývajú "červenofašistami" 😁 😁 😁 😁 😁
Reakcia na: S499.1023 #36:
ale nie je jediny, niektorym ale toleruju urazanie diskutujucich.
Reakcia na: filip2308 #33:
Rád by som Vás upozornil na fakt, že stránky imhd.sk nie sú stránkami Dopravného podniku Bratislava. Stránky Dopravného podniku Bratislava nájdete na adrese www.dpb.sk
Reakcia na: S499.1023 #36:
Laminátka, ale aj Vy by ste sa o ňom mohli vyjadrovať slušnejšie, obzvlášť ak máte podozrenie, že je naozaj chorý
Reakcia na: filip2308 #33:
Filip, ako si môžete prečítať nižšie, nám, diskutujúcim na tejto stránke, prekáža obmedzenie električiek tiež. Avšak hoci sem píšu aj niektorí zamestnanci DPB, toto nie je stránka mestského dopravcu. Takže nám budete zbytočne nadávať, aj tak tým nič nezmeníte.
Reakcia na: Viko #28:
ze pre neschopne riadenie projektu. ty si naivny.
Reakcia na: tomas.ryan #30:
ani náhodou ....
Neviete niekto, či DPB za takéto obmedzenie dopravy aj dostáva finančnú kompenzáciu od organizátora plesu, resp. od žiadateľa výluky?
Reakcia na: omg123 #26:
Meral to presne tak ako mal. A to je vzdialenosť iba medzi zastávkami.
Solider to vyčerpavajúco vysvetlil.
Ešte pre lepšiu obsluhu tohto územia MHD tam treba rozhodne nechať zastavovať aj L50,70 a 133.

V dávnej minulosti bola bus zastávka aj za univerzitou. Tuším jednosmerne.
Reakcia na: omg123 #26:
Sedliackym rozumom uvážené je jedno, či meriaš od konca po koniec alebo od označníka po označník, furt to bude rovnaké.

A ak si si nevšimol, Mariánska krátkodobo zanikla pre neschopné riadenie projektu, nie z dopravných dôvodov. A navyše ju obnovili. Takže argumentuješ hovadinou.
Reakcia na: johnnyjanko #11:
Po výstavbe prestupnej zastávky Námestie SNP pod Manderlom sa zruší zastávka SND (Jesenského) a bolo by veľmi dobré, ak by sa táto zastávka presunula pred historické SND, a potom by sa zastávka NĽŠ zrušila. Tým pádom by sa konkrétny medzizastávkový úsek predĺžil. Alebo po odsťahovaní americkej ambasády by sa mohlo začať hovoriť o obnovení trate na Hviezdoslavovom námestí, ako sme tu dávnejšie diskutovali.

Čo sa týka úseku Most SNP – Šafárikovo námestie, tak to je takmer kilometrový úsek, čo je na centrum mesta rozhodne neprípustná vzdialenosť. Eventuálna zastávka NĽŠ v koľajovom triangli by bola vo vhodnej pešej dostupnosti do historického centra a zároveň by tento dlhý medzizastávkový úsek predelila na dva kratšie úseky, čo cestujúcim prinesie lepšiu dopravnú obslužnosť tohto územia. Akceptovateľná vzdialenosť pre centrum mesta je okolo 300 až 450 metrov, čo s výnimkou pár úsekov (Most SNP – Šafárikovo námestie, Vysoká – Blumentál) je všade zachované.

Krátka vzdialenosť medzi Chlumeckého a Astronomickou zanikne po predĺžení trate k TIOP Ružinov, keďže zastávka Astronomická sa potom zruší – prestupy budú už v termináli pri TIOP Ružinov na Súhvezdnej.
Reakcia na: birch #18:
ty si meral az k druhemu koncu zastavky LOL . ak by sa robila tato zastavka tak jedine ak by sa presunula zastavka most SNP pod most SNP aj s prekreslenim vodorovneho dopravneho znacenia a prechodov.
Reakcia na: david1 #19:
tak treba zrusit obidve zastavky na tom namesti.
Reakcia na: Viko #23:
koordinacia CSS? hovorime stale o bratislave? ak sa mohla zrusit zastavka ktora bola ovela viac vyuzivana ( marianska) tak sa moze tato ked po nej nasleduje hned dalsia. tak ako by sa mohla zrusit chlumeckeho. skoro nikto tam nevystupuje.
Reakcia na: omg123 #17:
Aha, takže miesto koordinácie CSS zrušíme zastávku? Aký je rok? 1950? 🤔
Reakcia na: gejza #14:
Ty mas nejako zmapovane, kde sa vyskytuju tie individua. 😃