Dočasné presunutie zastávok Ondrejovova (5.6. - 5.7.2018)

Pre opravu povrchu zastávok bude v termíne od 5. júna približne do 5. júla 2018 (resp. do vytvrdnutia betónu) dočasne zmenená poloha zastávok Ondrejovova pre linky 75 201 202 a N72.

  • V smere do mesta bude presunutá o cca 140 m pred stálu polohu, t.j. pred križovatku.
  • V smere na Dolné hony bude presunutá o cca 70 m v smere jazdy, t.j. do odbočovacieho pruhu k čerpacej stanici.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: SuchSoft #13:
Volá sa to Kasselský obrubník. ?
Túto stredu 11. 7. som ráno okolo 06:15 videl ako vyprázdňujú smetný kôš na zastávke Ondrejovova v smere do mesta, tak som si povedal, že asi tú zastávku už konečne sprevádzkujú. A stalo sa. Keď som šiel poobede domov, už bola sprevádzkovaná. Len nechápem, prečo neurobili v oboch smeroch rovnaký typ zastávky. Teda iba v jednom smere je so špeciálnou hranou, tá s tým zaoblením, neviem ako sa presne volá. ?
Reakcia na: Solider #11:
Je to tak, 28-dňová pevnosť tu nehrá až takú úlohu. Ale aby sme boli úplní, tak tie "dostatočné vlastnosti" (tzn. čiastočná pevnosť betónu) by mala byť stanovená v projekte atď. Bol by som veľmi prekvapený, keby toto niekto na magistráte riešil... možno aj preto čakajú 28 dní ?
Reakcia na: anbis #10:
Prakticky však tie štyri týždne tvrdnutia sú kvôli záruke za dielo, aj keď betón má dostatočné vlastnosti v tuhosti už pár dní po vyliatí.
Reakcia na: si #8:
Pre úplné upresnenie: čerstvý betón (= laicky povedané, po vyliatí na miesto), ak vysychá/vyschne, vzniknú v ňom povrchové trhliny. Tie sa postupom času (dážď, prach, špina) zväčšujú, až príde zima, voda (spravidla so soľou) v nich zamrzne, zväčší svoj objem, trhliny sa zväčšia, čiže celá doska sa rozpadne a výsledok poznáme. Okrem polievania vodou sa mimochodom na stavbách používajú aj iné technológie (zakrývanie fóliami, nástreky), ako je to na vozovkách neviem.
Okrem toho, áno, voda je potrebná na hydratáciu cementu (= laicky povedané, samotné vytvrdnutie betónu), inak betón nedosiahne požadovanú (projektovanú) pevnosť, čo by opäť poviedlo k skorému poškodeniu bet. dosky - teda nekvalitnej robote.
Reakcia na: SuchSoft #5:
Pretože robia na strašne veľa veciach v BA a nič nestíhajú urobiť v termíne.
Reakcia na: Andy #7:
len tak na okraj, beton ak ti vyschne tak sa dost rychlo rozpadne, naopak na vytvrdnutie potrebuje vodu (preto ak sa robia napriklad v takychto teplach nejake stropy a pod. kde si nevie cucnut vlhkost z pody/okolia, tak sa musi polievat)
Reakcia na: omg123 #6:
Ten betón tam dali len cca pred dvoma dňami, a pokiaľ viem, niekoľko týždňov to musí schnúť.
Reakcia na: SuchSoft #5:
uz zaliali, ale skor to bude na pondelok hotove ako na piatok.
Asi sa to nestihne, veď to ešte ani nezaliali. Nechápačky, už týždeň tam nevidieť žiadnu aktivitu, teda aspoň v časoch, kedy tadiaľ prechádzam. ?
Reakcia na: IBBI #3:
Parkovisko bude možno spravené ešte tento rok,ale iba možno lebo sme v Bratislave a na Slovensku
takže uverím až keď sa začne s prácami ? https://www.ta3.com/clanok/1122156/parkovisko-je-v-zufalom-stave-s-obnovou-by-sa-malo-zacat-tento-rok.html

čo sa týka opravy Mierovej o tej myslím nie je na tento rok nikde zmienka,aspoň nikde som nenašiel...
Neviete kedy sa ma opravovat Mierova od byvalej konecnej az po obratisko Cintorin Vrakuna? Tam tie vozy strasne trpia!
Vraj tam majú opravovať aj nejaké chodníky a ostrovčeky, tak som zvedavý, čosi podobné sľubovali keď sa rozširovalo odbočenie z Ondrejovovej asi pred 10 rokmi, ale nakoniec z toho nič nebolo.
No, veď už bolo načase začať, už vyše týždňa sú tam značky, dokonca zo začiatku zavadzali cestujúcim pri nastupovaní/vystupovaní, po pár dňoch niekoho napadlo ich odpratať.

To je také slovenské. ?