Dočasná zmena trasy liniek 205X72 (od 2.5.2018)

Linky obslúžia navyše zastávku Špitálska pri jazde z konečnej Nemocnica sv. Michala.

Pre opravu vodovodu na Rajskej ul. budú od 2. mája 2018 do odvolania linky 205 a X72 premávať smerom na Rádiovú a na Hraničnú obchádzkou cez Rajskú, Špitálsku a Ulicu 29. augusta. Na obchádzkovej trase zastavia na zastávke Špitálska na Ul. 29. augusta. Obsluha ostatných zastávok sa nemení.

Aktualizácia: Linka 205 bude premávať naďalej cez zastávku Špitálsku aj po skončení opravy vodovodu od 2. júla 2018. Linka X72 bude počas leta nahradená linkou 202, ktorá bude premávať po stálej trase cez Rajskú a Dunajskú a teda nebude obsluhovať zastávku Špitálska.

Viac k téme

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: pharel #23:
Keď ideš z Obchodnej tak je to úplne zbytočná prechádzka až na Cintorínsku. Detto prestup z električiek.
Reakcia na: pharel #23:
Aha, cize pokladas za vacsi prinos o 30s rychlejsiu 205 (realne ide len o zastavenie) ako prestup hrana-hrana bez 3 minutoveho pesieho presunu, co napriklad pocas dazda urcite potesi. ? Vsak naco zlepsovat sluzbu pre cestujucich.

3pa3ck3: Ano, na tu vyluku som pozabudol.?
Reakcia na: Jak44 #21:
Na co? Ved to mas 3 minuty (pomalsich ludi) z Marianskej na Rajsku. Nemusi tam byt dalsie zdrzanie pre 205, staci sa prejst trosku.
Reakcia na: Jak44 #21:
Na Blumentali sme už mali spoločnú zastávku električiek, trolejbusov aj autobusov ?

Ale tiež sa zamýšľam nad riešením zastávok na Špitálskej, okrem 205 na Mariánskej mám problém pochopiť aj nezastavovanie 7 a 9 na Kamennom námestí smer SNP.
Keď už 205 zostava trasa cez Špitalskú, nemohla by zastavovat aj na zastavke Marianska? Vsak spolocnu zastavku Tbusu a elektricky este nemame, to sa hodi aj do modeloveho kolajiska ? A okrem toho by to sprijemnilo prestup pre vela cestujucich z centra.?
Reakcia na: kecho #19:
IAD jazdila včera popoludní po Rajskej v úseku Cintorínska-Dunajská bez obmedzení a na celom opravenom úseku sa už aj veselo parkuje?
Predpokladany termin ukoncenia aj dodrzali?
Reakcia na: Ike #11:
Pokiaľ to je biele na čiernom, tak tomu porozumie aj pápež Dominik na srbskom pobreží. ?
Reakcia na: 3533 #15:
1. Predpoklad bol buď cez obratisko (ako linky 53 a 153), ale obrat asi bude možný už aj hneď za zastávkou cez to parkovisko napravo (keďže vodiči SL sú zvyknutí z dedín otáčať sa cúvaním v križovatkách a do rôznych bočných uličiek ? )
Reakcia na: Mike #14:
Cez Triblavinskú? Tak to držím palce. ?
Mikeovi ďakujem, a mám 2 otázky: 1. Vie sa, ako sa pri miú Vajnory budú autobusy točiť? 2. Mimo témy, ak chcem niekomu poďakovať za odpoveď, zvykne sa tu odpisovať ďakujem, alebo stačí zdvihnúť palec hore?
Reakcia na: 3533 #13:
Autobusy pôjdu cez Triblavinskú.
A to sa môžeme tešiť na ďalšie a ďalšie... Čoskoro budú regiobusy do Chorvátskeho grobu premávať obchadzkovou trasou (podľa dopr. značenia je obchádzka z Vajnôr cez Bernolákovo)
Uz by ste mohli zacat davat mapky, clovek sa zacina stracat v tych vylukach ?
Reakcia na: kecho #10:
Yo dawg, počul som, že máš rád výluky, tak tu je výluka vo výluke, aby si mohol byť dezorientovaný kým budeš dezorientovaný ?
A uz mame prvu vyluku vo vyluke...?
Nó. Super. Ďakujem za vysvetlenie. ?
Reakcia na: pharel #5:
A takto by podľa mňa mohli zostať počas celej opravy Nív, aby bola zastávka Špitálska obsluhovaná aspoň smerom k ASMN, hoci osobne si myslím, že tam bude viac chýbať spojenie Hodžko - ASMN, čo nebude tak či tak, jedine peši z Košickej.
Reakcia na: pharel #5:
No ak bude X72 klbak tak to budu pekne 3 pravotocive zakruty ? ?
Reakcia na: mirec240 #2:
Špitálska smer Kollárovo námestie bude obsluhovaná iba N61. Smer Mlynské nivy budú 205, X72 a N61