Premávka MHD počas jarných prázdnin (5. - 9.3.2018)

Väčšina liniek bude premávať podľa prázdninových cestovných poriadkov.

Počas jarných školských prázdnin od 5. do 9. marca 2018 bude premávka liniek bratislavskej MHD zabezpečovaná v obmedzenom režime.

Linky 133 a 192 nebudú premávať.

Linka 144 bude premávať aj v dňoch 5. - 9.3.2018 (pondelok - piatok).

Podľa prázdninových cestovných poriadkov budú premávať:

  • všetky električkové a trolejbusové linky,
  • všetky autobusové linky, okrem liniek 31 184 a cezhraničných liniek.
    • Pozn.: Linky, ktoré majú na stránkach imhd.sk iba jeden stĺpec (Pracovný deň), majú cestovné poriadky cez školský rok a prázdniny rovnaké.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Valec #38:
keďže L3 má kapacitnejšie vozidlá, tak je to poradie asi dobre nastavené
Reakcia na: Valec #38:
Ja som riešil aj kapacitu po Vinohrady, kde boli vozy na L3 a L5 narvaté. Určite aj vďaka blbo nastavenej L7. Teraz sa to rovnomernejšie rozloží lebo na Račku či na Obchodnej nastúpia už všetci aj do L7 a nebudú čakať na L3,5 ktoré si vezú balíky už mesta.

Reakcia na: david1 #37:
Už som to tu písal niekoľko krát a nechce sa mi to viac opakovať:

1. Popoludní posilnenie do Rače nie je potrebné. Kapacita je dnes postačujúca, od Vinohradov je počet stojacich primeraný a porovnateľný v oboch linkách.
2. Posilnenie sieťového intervalu na 7,5 min. pridá za hodinu kapacitu cca 250 ľudí (a to nie len do Rače).
3. Optimalizácii spojov to nijako nepomôže, stále budú spoje plnšie a spoje prázdnejšie, nakoľko L7 bude vložená medzi spoje L3 a L5, tzn. medzi jednou dvojicou L7 ľudí poberie, medzi druhou dvojicou nie.
Reakcia na: Valec #35:
No ale do tej Rače to bolo aj potrebné. Je jedno kto za tým je. Za posledné roky sa viditeľne omnoho viac ľudí presúva električkami vďaka upchatej Račianskej.

Mohli jedným vrzom aj obmedziť L75 po vozovňu a nechať do Krasňan int. cca 30 min. pre imobilných či školákov do 7:30.. detto poobede. Argumentovať mohli zavedením L7.
Reakcia na: Valec #35:
A ta to prakvapuje ? ?
Reakcia na: david1 #34:
Jasné, kilometre na predĺženie 8 min. intervalu o hodinu dlhšie, alebo 7,5 min. intervalu po celý deň nie sú, ale na L7 popoludní do Rače sa záhadne našli. Netreba ani dlho hádať koho predvolebný záujem sa tým rieši.
Reakcia na: Valec #33:
Nech vysýpajú ...
Rači a celkovo celej radiále to určite pomôže v optimalizácii naplnenia jednotlivých spojov.
Reakcia na: Valec #32:
A od pondelka budú zrejme tie koše vysýpať 2x denne. ?
Reakcia na: Solider #30:
V prípade linky 7 ide o pochybný barter.... DPB tam jazdí (samozrejme že v rámci objednávky od mesta), a MČ Rača mu za to vysýpa koše na zastávkach v celej MČ.
Reakcia na: si #18:
Dlhé roky zastávam názor, že premávka podľa stĺpca pre školské prázdniny aj počas trvania jarných alebo jesenných školských prázdnin je len nástrojom na šikanu cestujúcich a je šetrením na absolútne nesprávnom mieste.
Reakcia na: david1 #29:
Je to založené na veľmi pochybnom princípe, že premávku linky 7 od Vinohradov do Rače si na zmluvnom základe medzi mestskou časťou Rača a Dopravným podnikom Bratislava objednáva MČ Rača.

Prinajmenšom je to dosť neštandardné, keďže Dopravný podnik Bratislava je 100% mestskou akciovkou a na základe Zmluvy o službách vo verejnom záujme a zabezpečení mestskej hromadnej dopravy osôb v hlavnom meste SR Bratislave má zabezpečovať pravidelnú dopravu osôb vo verejnom záujme, čo znamená, že ju zabezpečí v takom rozsahu, aby sa mohli obyvatelia mesta dopraviť vozidlami MHD do zamestnania, školy, nemocnice, a tak ďalej. Ak sa raz obyvatelia (cestujúci) nezmestia v Rači do vozidiel MHD, predĺženie linky 7 a navýšenie kapacity je VO VEREJNOM ZÁUJME, nemá to byť prečo predmetom ďalších zmluvných dojednaní a už vôbec nie medzi nesúvisiacimi subjektmi, ktorými v tejto veci mestské časti sú, keďže zabezpečenie dopravy je podľa Zákona o Bratislave č. 377/1990 Zb. úlohou Hlavného mesta SR Bratislavy!
Reakcia na: si #28:
No pre tých za Vinohradmi nie je na 2 veci, keď je plnka v trojke už v Rači...
Ja si na ňu vždy radšej počkám ak príde sardinka z Vinohradov na L5 či L3.
Mimochodom má aj dlhšiu prevádzku ako cez školský rok.
No jednoducho vivat plánovači DPB...
Reakcia na: david1 #27:
no na vinohradoch mi je uz dost na 2 veci (ale podla narvatia ten 3ky ktorou som ranou siel a mnozstvom ludi na zastavkach to ani od vinohradov nevyzeralo velmi lepsie)
Reakcia na: si #26:
Na Hybešovej ju budeš márne čakať celý týždeň ? ? ?
No že si pozri CP ešte raz...
Reakcia na: Valec #25:
nuz neviem, minimalne K2Sku by som asi lahko odlisil od niecoho ineho, a ani v protismere som ziadnu nevidel (a to idem od nemeckeho kulturneho domu - zas. hybesova a vystupujem v centre mesta)...
tak ale skusim svoje sledovanie zopakovat zajtra (a budem mat snad stastie na prazdnejsi spoj :-))
Reakcia na: si #23:
Zrejme si prehliadol. Vo výprave (https://imhd.sk/ba/vyprava) je vidno obsadených všetkých 5 poradí. Ja som počas mojej cesty zahliadol dve K2Sky.
Reakcia na: si #23:
Jazdí, si pozri CP a aj výpravu...
Reakcia na: david1 #21:
akurat ze dnes sa jazdi podla "prazdnin" a podla CP L7 nejazdi (a Valec cosi tvrdil o tom ze jazdit by mala, ale akosi som ani jednu (ani v protismere) nevidel....
Reakcia na: LenkaUh #19:
Prepravny poriadok uvadza nasledovne: "Deti do dovŕšenia 16. roku veku podľa bodu B.7.1a) svoj nárok na zľavnené cestovné preukazujú len v prípade pochybnosti o veku dieťaťa. Dieťa alebo jeho sprievod môže byť požiadané o preukázanie jeho veku vierohodným dokladom, napr. preukazom poistenca, pasom, alebo občianskym preukazom ak je už jeho držiteľom."

Cize pre Vase 15-rocne dieta postacuje obciansky preukaz (ak uz ho teda ma, ako pisete), pre 7-rocne by ziaden doklad byt nutny nemal (ale ak mate cestovny pas, tak je to este lepsie).