Pripravuje sa zavedenie obsluhy Kamzíka počas víkendov

Linka 144 bude premávať medzi Kolibou a Kamzíkom.

V najbližšom období sa pripravuje zavedenie premávky autobusovej linky 144 do rekreačnej oblasti Kamzík. Autobus by mal premávať od konečnej trolejbusovej linky 203 na Kolibe ku križovatke k televíznemu vysielaču na Kamzíku. Premávka novej autobusovej linky bude spustená po súhlase magistrátu hlavného mesta.

Odchody linky 144 z Koliby na Kamzík sú plánované v intervale 30 minút   od 9:00 do 17:00 (odchody vždy o celej hodine a v 30. minúte). Trolejbusy linky 203, ku ktorým v prípade meškania do 5 minút vychádza prestup na linku 144, odchádzajú z Hodžovho námestia vždy v 15. a 45. minúte.

Pôvodne sme informovali, že linka bude zavedená od 27.1.2018. Prevádzku linky si však u dopravného podniku najskôr musí - ak to uzná za vhodné - objednať bratislavský magistrát, ktorý je objednávateľom mestskej hromadnej dopravy. Z tohto dôvodu zatiaľ linka zavedená nebola.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Melange #85:
Toto je najhlúpejšia veta, ako som tu čítal. Čiže aj na stanicu prídeš a nastúpiš na prvý vlak? A keď je pristavená MUVka, tak aj na ňu?
Keďže nastupovanie do spoja je pre množstvo cestujúcich automatizovaná činnosť, nad ktorou nepremýšľajú, tak sa ani nie je čomu toľko diviť.
Reakcia na: Melange #82:
Poučka ing. 1/2/3 ešte ako technického námestníka ZET a brigádnického vodiča: Pristavte na zastávku riť, natretú na červeno a na žlto. Cestujúci do nej vlezú a budú sa pýtať, kam to ide.
Reakcia na: Melange #82:
K tomu druhému: Mimo hlavnej dediny totiž bežne jazdia odstrojené vozy bez sedadiel, dverí, podlahy a okien ? ?
Reakcia na: Mike #78:
Nie každý je šotouš, ani nie je každý Bratislavčan...
Reakcia na: Mike #78:
Alebo cakajuci na zrusenej zastavke Kamenne/Marianska, kedysi Kapucinska a pod. na tram pocas rozoberania kolajnic ci zavretia tunela... Uz mi to je jasne.?
Reakcia na: gejza #79:
prosím Admina zmazať príspevok č. 79 ..... správne má byť:

je zaujímavé, že kopec webov prevzalo z imhd.sk prvú správu, ale nikomu z nich nenapadlo si skontrolovať jej prípadnú aktualizáciu
Reakcia na: kecho #77:
Ked boli ludia, co bez problemov nastupili do karosy zimnej hotovosti, alebo na Trnku na zastavke elin 2 a 4 smerom na Vajnorsku nastupili do K2, ktora bola odstrojena bez sedadiel, dverí, podlahy a okien (ťahali ju do Juráku a následne do parsu šumperk), tak tato pani bola asi z podobnej kategorie...
Reakcia na: SOR TNB 12 #6004 #75:
“uz som nanho cakal a neprichadzal”
CP a tercik na zastavke boli? ?
To sú tragédi...
https://bratislava.sme.sk/c/20751093/autobus-144-medzi-kolibou-a-kamzikom-nepremava.html

A tá odpoveď, že „Linka číslo 144 nebude premávať až do odvolania.“ 😃
myslim, ze je to dobry napad, uz som nanho cakal a neprichadzal.? potom som sa spytal vodica a on mi povedal ze ju ZRUSILI.? Ved to mohli dat na internet aspon. Nie az o dva dni neskor? ❓
Reakcia na: S499.1023 #73:
Hej, už si aj minule vravel... Vskutku šokujúce. 😉
Reakcia na: Melange #71:
Som rád, že aj s Tebou môžem niekedy súhlasiť. Inak, nie je to pokrytecké. Je to egoistické.
Čo tam bude jazdiť? Podľa mňa by zo začiatku stačil aj malý Solaris 8,6.
Čo vám, pre pána Jána, vadí?! Na Kamzík vedie úplne normálna cesta, po ktorej jazdia autá a ľudia sa tam vyvážajú aj dnes. Je to miesto, po ktorého dopravnej obslužnosti je dopyt. Preto je úplne v poriadku a je správne, že tam bude premávať autobus. Kto chce, využije ho. Kto nie, nevyužije ho. Zrejme vďaka nemu ubudne počet áut, ktoré na Kamzík chodia, čo je len dobre.

Keby bol Kamzík nejaká lokalita s vylúčenou IAD, tak by som túto diskusiu trochu chápal. Ale nie je tomu tak. Frfľať na to, že bude MHD premávať tam, kam už dnes je povolená, IAD, je pokrytecké.
Reakcia na: majak #63:
Ten držiak na chrbát sa volá turistický nosič na chrbát. Sa čudujem, že turista ako ty, to nevie.
A neuveríš, mám ho. Dnes ho práve využijem cestou na Kolibu. Lenže do neho nedáš dieťa, ktoré nesedí. Prekvapenie, však?
Ja neriešim to, či je financovanie linky z mestskej pokladnice správne (nie je, mali by sme si to platiť tí, čo ju využívajú). Ale čo je zlé na tom, keď rodiny využívajú lanovku v Tatrách, keď už tam je postavená? Alebo keď je cesta na Kamzík, tak tam popri tých autách raz za čas prejde aj autobus?
Čomu to uškodí?

Ty by si určite aj tie deti na vozíčkoch zhodil zo svahu, že čo tam zavadzajú, však? To by si radšej do tých Tatier ani nemal chodiť, posledné leto ich tam bolo veľa. Nech sa nezblázniš.
Reakcia na: majak #62:
Chodím aj do nákupného centra. Tam nie sú ekofašisti, ako ty.
Nemám najmenší problém ísť s kočíkom do kopca, bol som s nim v Roháčskej doline, aj v Tatrách. Ale ak tam nie je aspoň tak spevnený povrch, ako napr. od Hrebienka k rázcestiu nad Rainerovou útulňou, tak je to problém.
Lebo väčšinu času niesť kočík nad zemou (kvôli kameňom a cestičke, po ktorej sa s nim nedá ísť) je dosť náročné.
Ale verím, že superman, ako ty, by to zvládol.
Reakcia na: mku81 #65:
evidentne ti usla pointa... vybral si si z mojho prispevku len co ti vyhovovalo. pisal som tam aj o bielom krizi. otazka preto znie (v suvislosti s mojim pohorsenim) - musi vsade premavat nejaky autobus? neda sa ist proste peso od isteho miesta? ...
Reakcia na: cestujuci34 #52:
A ked bude autobus v lete natrieskany tiez budes pindat?
Nehovoriac o tom, ze prostredie okolo Kamzika sa neda porovnat s akymkolvek parkom v meste, rozvoj mesta sposobom "park pred kazdym vchodom" by nas doviedol k tazkostiam v oblasti dropavnej obsluhy a tym padom by to malo z dlhodobeho hladiska ovela horsi ekologicky a financny dopad ako jeden smradiaci autobusik na kopci...