Premávka MHD počas vianočných prázdnin (23.12.2017 - 7.1.2018)

Počas sviatkov a vianočných prázdnin bude MHD premávať v obmedzenom režime.

V období vianočných a novoročných sviatkov a školských prázdnin od 23. decembra do 7. januára nebudú premávať linky 7 133 a 192. Počas sviatkov, kedy budú zatvorené obchody, nebude premávať linka 69. Linky, ktoré majú v cestovných poriadkoch uvedený aj režim školských prázdnin, budú v pracovných dňoch premávať podľa cestovných poriadkov platných pre pracovný deň školských prázdnin. Výnimkou je linka 29, ktorá bude premávať bez obmedzenia ako počas školského vyučovania.

Aktualizácia: V nedeľu 7. januára bude kapacitne posilnená premávka linky 2 vypravením električkových súprav a popoludní a večer bude podľa potreby zabezpečená premávka linky 7 od ŽST Vinohrady do centra mesta.

Pripomíname, že linky, ktoré nemajú na našich stránkach rozdelený cestovný poriadok na pracovný deň školského roka a školských prázdnin, premávajú aj počas prázdnin bez obmedzenia ako v bežný pracovný deň.

Prehľad premávky liniek MHD v jednotlivých dňoch je uvedený v tabuľke. Zmeny platné počas Vianoc a Silvestra budú zapracované aj do cestovných poriadkov a plánovača ciest na našich stránkach.

Deň Režim premávky MHD Spresnenie

23. december (sobota)

voľný deň

 

 

24. december (nedeľa - Štedrý deň)

voľný deň (do cca 17.00)

nočné linky od 18.30 z centra

linka 69 premáva do 14:00

nočné linky budú do 23:30 premávať v intervale 30 minút

na polnočné sv. omše odporúčame využiť nočné linky s odchodom z konečných zastávok o cca 23:00

25. december (pondelok - 1. sviatok vianočný)

nočné linky do cca 6.30

voľný deň (od 6.30 z centra, od 7.00 do centra)

pôjde aj spoj linky 87 o 5:34 z Ovsišťa do Slovnaftu

nepremáva linka 69

26. december (utorok - 2. sviatok vianočný)

voľný deň

nepremáva linka 69
27. - 29.  december (streda - piatok)

pracovný deň - školské prázdniny

nepremávajú linky 7 133 192

linka 29 ako počas školského roka

30. december (sobota)

voľný deň

 

 
31. december (nedeľa - Silvester)

voľný deň

odklon električiek z Jesenského po 19:30; linka 4 v smere do Dúbravky cez tunel, linka 8 presmerovaná z Obchodnej cez Kapucínsku, tunel, Most SNP na Šafárikovo nám.

odklon liniek 4 8 29 50 70 po 22. h z nábrežia; linka 4 obojsmerne cez tunel, linka 8 smerom do mesta cez Špitálsku po Nám. SNP, do Ružinova z Nám. SNP cez Obchodnú. Linka 29 odklon medzi Novým SND a Mostom SNP cez Petržalku, linka 50 neobslúži zastávku Most SNP, linka 70 skrátená po Malú scénu (Krupkova ul.).

odklon linky N33 medzi 23:30 a 2:00 medzi Mostom SNP a Twin City cez Petržalku

posilová doprava na oslavy Nového roka v intervale 30 minút - mimoriadne linky N5 N8 N10 a posilnená väčšina nočných liniek v intervale 15 - 30 minút, okrem liniek N44 N47 N56 N91 N99

1. január (pondelok - Nový rok)

nočné linky do cca 6.30

voľný deň (od 6.30 z centra, od 7.00 do centra)

pôjde aj spoj linky 87 o 5:34 z Ovsišťa do Slovnaftu

nepremáva linka 69

odklon električiek z Jesenského po 14:00; linka 4 v smere do Dúbravky cez tunel, linka 8 presmerovaná z Obchodnej cez Kapucínsku, tunel, Most SNP na Šafárikovo nám.

2. - 5. január (utorok - piatok)

pracovný deň - školské prázdniny

nepremávajú linky 7 133 192 

linka 29 ako počas školského roka

6. január (sobota - Traja králi)

voľný deň

 

nepremáva linka 69

7. január (nedeľa)

voľný deň

 

premáva aj linka 131

popoludní a večer bude premávať podľa potreby aj električková linka 7 od ŽST Vinohrady na Nám. SNP

linka 2 bude kapacitne posilnená nasadením električkových súprav

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: david1 #24:
Nechval den pred vecerom. ?
Reakcia na: Valec #23:
Super že ich napadlo doplniť N1.
Reakcia na: 810zssk #21:
No na Račianskej pokiaľ neporiešia normálne rozloženie zastávok a ich prevedenie tak určite nie.
Reakcia na: Mike #19:
Tak podla mna by vsade bolo lepsie radsej posilnit viac busy a elektricky neriesit - nech to je obsluzene jednou silnou linkou a cestujuci nemusi pobehovat medzi zastavkami. Ale beriem to tak, ze existuje limit kolko busovych sluzieb navyse sa da vypravit a nocne elektricky su cesta ako prihodit este par sluzieb nad tento limit.
Reakcia na: Mike #19:
Lebo to robia roky spôsobom ctrl C a ctrl V. Skôr mali pustiť von N1.
Rýchle spojenie centrum - Petržalka sever a južné centrum - Hl. stanica.

N53 má aj normálne rozložené zastávky vždy v blízkosti električkových.
Reakcia na: 810zssk #18:
No a ak je plná tak maximálne na sólo T3 (aj to tak, že všetci sedia), potom je otázka, či má opodstatnenie, alebo či nie je lepšie riešiť to zahustením N53.

Alebo aké sú potom plusy / mínusy N10 voči N53. (Z princípu = keď idú nočné električky na iné radiály, tak musí aj na Vajnorskú, lacnejšia prevádzka 1 km električky ako autobusu, skôr sa zoženie vodič na nočnú električku ako na nočný bus, atď ...)
Reakcia na: Mike #17:
Plnsia moze byt, o tom sa nesporim. Ale N10 ma opodstatnenie. Akurat by som ju z VJD presmeroval na Nove Mesto, do casti Kolosea to je v pouzitelnej vzdialenosti. N74 nejde cez centrum a N61 tam stoji iba smerom na stanicu.
Reakcia na: 810zssk #14:
Ružinov je o niečo "mladšie " sídlisko ako Nové Mesto čo do veku obyvateľov, teda pomerne viac ľudí sa ide zabávať v noci do centra. Ale hlavne Ružinov má väčšiu hustotu zaľudnenia ako Nové Mesto a tiež má obytnú zástavbu po oboch stranách od trate (okrem zastávky Nemocnica Ružinov), kdežto Nové Mesto má zástavbu na oboch stranách trate iba po Novú Dobu, a po Zátišie už iba na jednej strane.

Preto bývali po iné noci N8 oveľa plnšie ako N10.
Reakcia na: mattm #15:
24. december (nedeľa - Štedrý deň)
Režim premávky MHD voľný deň (do cca 17.00)

Takže do práce sa ráno dostaneš úplne normálne.
"Zmeny platné počas Vianoc a Silvestra budú zapracované aj do cestovných poriadkov a plánovača ciest na našich stránkach." Kedy? Stále nemám z plánovača šajnu ako sa v nedeľu ráno dostať do práce a pak domov. ?
Reakcia na: Valec #12:
Osadenstvo v ktorom smere? Samozrejme ze smerom do centra tam vela "beznych cestujucich" nebude, ale z centra po Zatisie ta linka ma uplne rovnaky zmysel ako napr. N8 z centra do Ruzinova. Neviem sa teda stotoznit s rusenim prave N10.

Ostatne argumenty sa daju akceptovat, uznavam ze ta N1 by mohla mat zmysel.
Reakcia na: 810zssk #11:
N1 aj bez N99 by mala dosť široký záber Severnej Petržalky + aj to spojenie s Hlavnou na nočáky ktoré idú mimo centra ako písal Valec.
Som čakal že to už bude štandart v nočnej mimoriadnej doprave keď sa vypravujú aj električky.
Reakcia na: 810zssk #4:
Osadenstvo.

Súdiac tak podľa Bielej noci, kedy N1 jazdila plnšia ako posilnená N53. Naviac, N1 slúži aj ako návoz z centra na stanicu k ostatným nočákom a tiež obslúži tú severnú časť Petržalky, kde má N80 len 30 min. interval (a kde v minulosti jazdila N95 s 15 min.).
Tú obytnú časť Vajnorskej dokážeš obslúžiť čiastočne aj z Trnavského mýta (cca po Budyšínsku a Odbojárov), príp. z Račianskej (okolie Riazanskej), naviac podľa informácie z minulého roka býva posilená aj N53. Tesne po polnoci tam ešte ide posledná 4.

Ja by som v noci ponechal N1, N5 a N8, zaviedol kyvadlovú posilovku N99 (Farského - Ovsište) a na Vajnorskej podľa potreby prispôsobil interval/kapacitu N53.
Ak do toho nerátam tú N53, tak mi stačí 1 vodič naviac na tú N99.
Reakcia na: david1 #10:
Potreboval by si ale +2 elektrickove sluzby (to by este nemusel byt problem) a +1 autobusovu sluzbu (aby aj N99 jazdila po 30 minutach). Otazka je teda ci by toto spojenie stalo za to ze by sa napr. ta N93 zredukovala ma 30 minut.
Reakcia na: Lechynator #5:
Tak si tom pomýlil s Bielou nocou. No bodla by aj teraz. Petržalské nočáky elegantne obchádzajú spodok centra. S N1 by to bolo na skok.
Reakcia na: 3pa3ck3 #8:
Uprimne povedane, Bielu noc nesledujem, lebo zhodou okolnosti vzdy pada na datumy ked som mimo BA. Ak sa uz naucili, ze nocne sluzby nie su bubu a je tam mozne vypravit uplne hocico, tak je to super 🙂
Reakcia na: 810zssk #7:
Myslel som si, že táto panika ich už prešla, keď počas posledných dvoch Bielych nocí jazdili škodovky normálne.
Reakcia na: TomJ #6:
Nuz, ak bude musiet byt uzavreta aj Jesenskeho, tak elektrickova prevadzka bude musiet (podobne ako pred par rokmi autobusove) prekonat paniku z vypravy novych vozov na nocne sluzby a proste to pojde do Petrzalky.
Reakcia na: Valec #2:
Som zvedavý, ako poriešia N8 a N10 ak sa náhodou nepodarí spojazdniť Špitálsku.