Úplná výluka liniek 212 N61N72 na Ulici 29. augusta (7.8. - 17.9.2017)

Trolejbusy a nočné spoje pôjdu obojsmerne obchádzkou.

Z dôvodu opravy električkovej trate na Špitálskej ulici bude od 7. augusta do 17. septembra 2017 znemožnený prejazd cez križovatku Ul. 29. augusta - Špitálska. Linky 212 N61 N72 a začínajúce/končiace spoje linky 202 budú premávať po zmenených trasách nasledovne:

 • Linka 212 bude premávať obojsmerne medzi zastávkami Novohradská/Košická a Kollárovo námestie obchádzkou cez Svätoplukovu, Záhradnícku, Americké nám. a Mickiewiczovu, pričom zastaví na všetkých zastávkach na tejto trase (ako linka 208).
  • Neobslúži svoje zastávky Svätoplukova, Autobusová stanica, Ul. 29. augusta, Cintorínska a Špitálska.
 • Začínajúce/končiace spoje linky 202 pôjdu z Vozovne Hroboňova k/od Nemocnice sv. Michala cez Záhradnícku a Svätoplukovu.
 • Nočné linky N61 a N72 pôjdu medzi zastávkami Autobusová stanica a Kollárovo nám. obchádzkou cez Karadžičovu, Krížnu (len smer Hodžovo nám.), Záhradnícku (len smer von z mesta), Americké nám. a Mickiewiczovu.
  • Neobslúžia svoje zastávky Ul. 29. augusta, Cintorínska a Špitálska,
  • v smere do mesta obslúžia zastávky Mlynské nivy, Šoltésovej, Krížna, Legionárska, Americké nám.,
  • v smere von z mesta obslúžia zastávky Mickiewiczova, Karadžičova, Šoltésovej, Mlynské nivy.

Zmeny sú zapracované aj v cestovných poriadkoch uvedených liniek platných od 7. augusta 2017.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: tr3mp #10:
novinári každopádne prehľad majú, problém je len v tom, že v médiu, na ktoré odkazuješ treba novinárov hľadať lupou ..... a v ďaľších médiách je to bohužiaľ podobné .....


https://auto.sme.sk/c/20619810/bratislava-krizovatku-pri-spitalskej-ulici-uzavru.html
"Rozpis jázd liniek N61 a N72 zverejňuje DPB na svojej oficiálnej webovej stránke." a odkaz smeruje na tento článok na imhd.sk ? Zjavne majú novinári "prehľad".
Reakcia na: Petto #8:
Aha, to som si až teraz všimol... aj tak by ma zaujímalo, či to menili kvôli súbehu s 212 alebo čo ich k tomu motivovalo.
Reakcia na: TomJ #6:
nepredlzuje, 1.spoj siel z Mliekarenskej 4:56, po novom uz pojde 5:56 , preto je asi aj vecerna premavka predlzena o hodinu
Reakcia na: TomJ #5:
Tak v tom prípade dúfam, že smerom z DH pôjde s cielom Nemocnica sv. Michala, lebo inak by boli cestujúci veľmi prekvapení.
Všimol som si, že na linke 208 sa od 7.8. predlžuje večerná premávka o hodinu. Bude to potrebné, hlavne keď veľkú časť trasy ipôjde v súbehu s 212?
Reakcia na: Trammat #4:
Tento spoj pôjde po novom na konečnú Nemocnica Sv. Michala a odtiaľ bude brať cestujúcich po trase ASMN - Svätoplukova - Hodžovo nám. - Palisády - Voz. Hroboňova.
Je to dosť krkolomné, mohla ísť z DH priamo od zastávky Novohradská cez Svätoplukovu do vozovne, ale tým pádom by posledné spoje neobsluhovali Autobusovú stanicu.
Takže spoj L202 o 23:00 z Čiližskej už nebude robiť dojazd do vozovne Hroboňova? V plánovači ho to stále ukazuje ako dojazd s príchodom na Hodžovo nám. o 23:25, no podľa CP ide normálne k nemocnici sv. Michala, čo by predstavovalo značný problém pre ľudí, ktorí z neho zvykli na Hodžovom prestupovať na nočné spoje.
Dá sa vôbec z Karadžičovej odbočiť vľavo do Krížnej?
Palec hore za to ze DPB konecne zacina robit vylukove CP. Dufam ze budu aj v PP.

Inak neviete ci na N61 pojde extra voz, alebo sa to idu pokusit vyjazdit za hodinu?