Bezplatná MHD a regionálna doprava s Bratislava Card

Karta platí vo všetkých tarifných zónach IDS BK.

Bratislavská organizácia cestovného ruchu (BTB) ponúka turistom a návštevníkom Bratislavy inovovanú kartu zliav nazvanú Bratislava Card s platnosťou 1 až 3 dni, ktorá im umožňuje využiť zľavy do 50 %, prípadne 100 %, napríklad v múzeách, galériách, reštauráciách, športoviskách, obchodoch, doprave a pri prehliadkach mesta a okolia.

Držiteľ Bratislava Card má zároveň nárok na bezplatné využívanie mestskej hromadnej dopravy a regionálnej dopravy (prímestské autobusy a vlaky) v rámci všetkých tarifných zón Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja počas dňa i noci po dobu 24, 48 alebo 72 hodín od dátumu a času vystavenia. V rámci karty zahrnutá aj bezplatná preprava jednej batožiny a jedného dieťaťa do 16 rokov.

Kartu nie je možné využiť na bezplatnú prepravu na cezhraničných linkách 801 a 901 do Rajky a Hainburgu.

Pri kontrole vo vozidle je okrem Bratislava Card potrebné predložiť aj doklad totožnosti. Vo vozidlách MHD nie je potrebné ukazovať kartu vodičovi, iba revízorovi v prípade kontroly.

Kartu je možné zakúpiť v Turistickom informačnom centre BTB v Starom Meste na Klobučníckej ulici, v Zákazníckych centrách Železničnej spoločnosti Slovensko (Hlavná stanica) a Slovak Lines (Autobusová stanica Mlynské nivy), v predajni DPB v podchode na Hodžovom námestí, v stánku RegioJet pod Mostom SNP, v prístave Twin City Liner (pontón Huma 6) a u zmluvných partnerov (hotely). Zakúpiť sa dá aj cez internet na stránke BTB. Ceny Bratislava Card pre rok 2018 (platné do 31.3.2019) sú uvedené v nasledujúcej tabuľke.

Platnosť kartyCena v €
1 deň
15,-
2 dni
18,-
3 dni
20,-

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
72 hodinová karta za 19 EUR má výborný pomer cena/výkon pri správnom využití 🙂
Reakcia na: Mates #1:
Tie ceny su uplne standardne. Ved len 24-hodinovy sietovy listok stoji 6,90.
Hurá konečne sme tam kde boli západné metropoly pre 10 rokmi. Akurát cena mi príde trochu nízka zase budujeme imidž lacnej krajiny vklude by to mohlo byť 20 30 40 a ešte by sa o to turisti pobily. To by ale na tých najlepších múzeách nemohla byť žebrácka zlava 20% ale aspoň 50% a slušnosť káže 100%.