Sci-fi: Unikli dokumenty o ďalšej dezintegrácii dopravy v roku 2016!

Bratislava budúci rok zažije ďalší šok.

Na zozname posledných dní bola dezintegrácia imhd.sk v slovenskom internetovom priestore a dezintegrácia celej verejnej dopravy v Bratislavskom kraji. Okrem lavíny často oprávnenej kritiky na nezvládnuté zavedenie Dezintegrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji šité nielen horúcou, ale aj hrdzavou ihlou, sa však objavili dych berúce zaručené pravé informácie o tom, čo sa chystá v roku 2016. Problematiky neznalý čitateľ alebo bežný cestujúci ľahko podľahne a uvidí, že sa valí ďalšia pohroma vo forme totálnej dezintegrácie dopravcov v meste v roku 2016! Dokonca aj nejeden rokmi ostrieľaný vytrvalý používateľ MHD dostane z toho šok!

Niektorí redaktori stránok imhd.sk dostali z tajných informácií, ktoré sa objavili vo forme wikileaks pod chladičom bližšie nešpecifikovaného autobusu, taký šok, ktorý by sa dal ľahko prirovnať iba k zásahu elektrinou s napätím 600 Voltov. Podľa prvotných informácií totiž má od budúceho roka pribudnúť ďalších 27 nových dopravcov prevádzkujúcich električkovú dopravu v Bratislave, navyše bez vopred integrovaných tarifných podmienok.

Bratislavská električka v službách dopravcu RATP?

Pri bližšom preskúmaní sa však našťastie v tomto prípade prišlo na to, že ide iba o zle načasovaný marketingový ťah. Slovensko totiž bude v druhom polroku 2016 predsedať Rade EÚ a Bratislava sa tak stane „druhým hlavným mestom“ Európskej únie. Nič tomu však zatiaľ nenasvedčuje. Mesto vyzerá ako veľké parkovisko, hlavná stanica ako výstupná stanica zo Schengenského priestoru a niektoré zastávky MHD ako zberňa surovín.

Zatiaľ neznámy páchateľ sa rozhodol Bratislavu spropagovať v očiach Európy, čo je, uznajte, skutočne nevídané. Podľa všetkého má byť 27 električiek natretých vo farbách mestských dopravcov hlavných miest štátov EÚ, čím sa majú propagovať jednotlivé štáty a zároveň sa má Bratislava zviditeľniť v Európe. Uniknuté obrázky teda prezrádzajú, ako by mohla vyzerať prezentácia predsedníctva Slovenska v Rade EÚ. A to aj napriek tomu, že medzi neprajníkmi sa už uzatvárajú stávky, či sa skôr rozpadne EÚ, alebo trolejbusy Schopa-ZHOR, ktoré pomohla EÚ financovať.

Električka T6A5 vo farbách Varšavy

Niektorí predstavitelia mesta po kontaktovaní našimi redaktormi potvrdili, že obrázky električiek vo farbách hlavných miest EÚ k dispozícii majú, ale pripomenuli, že nie sú z ich dielne. Iné zdroje priamo z dielne OPB sa oficiálne odmietli vyjadriť, ale poprosili nás, aby sme nezverejňovali evidenčné číslo autobusu, z ktorého tieto wikileaks informácie unikli. Tejto požiadavke sme vyhoveli. Do tretice iné zdroje, statické meniče a motorgenerátory priznali, že uvedená vec sa seriózne zvažovala, je stále na programe dňa, mesiaca či roka a dokonca sa už zisťovali objemy a odtiene farieb.

Kúsok Viedne v Bratislave nielen v podobe viedenského rezňa, viedenskej kávy, viedenskej zastávky Ementál, či Viedenskej električky Eg 6, ale aj „viedenskej električky“ vo farbách vozňov typu E

Ak by došlo k realizácii tohto nápadu, tak sa neľakajte, ak vám náhodou príde električka spoločnosti Wiener Linien (pardón, Pressburger Linien) na linke 4 z Dúbravky na Zlaté piesky. Nebude to ďalšia dezintegrácia dopravy, ani nekoordinácia koordinátora, dokonca ani vstup rakúskeho dopravcu na bratislavské koľajnice, ale iba reklama. Obrázky dokonca obsahujú aj unifikovaný náter bratislavských električiek podľa nových autobusov a trolejbusov, ktorý nájdete v galérii pod článkom.

Súčasná neutešená situácia v oblasti rozoznávania Slovenska a Slovinska či Slovenska a Československa medzi členskými štátmi EÚ, sa nedá zmeniť zázračným mávnutím výhybkovým železom. Na realizáciu tohto návrhu bude ešte treba veľa dobrej vôle a farby. Nech sa stane čokoľvek, rozhodli sme sa ukázať verejnosti získané obrázky. Upozorňujeme, že neručíme za ich pravdivosť ani celistvosť (obrázkov ani električiek). Ak by niekto spoznal autora obrázkov, nech neváha a kontaktuje nás. Otázka, ktorú si dnes všetci kladieme, je, či sa dočkáme realizácie tohto nápadu, alebo skôr realizácie kampane „Ako čo najrýchlejšie zabudnúť na Bratislavu“.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Len mi tak napadlo, ako by vyzerali električky v Žiline či Prešove v ich mestskom nátere...
Perfektne! Bola by to parada, len zial univerzalna odpoved - NIE SU PENIAZE - vsetky dobre napady zabije v zarodku. 😞
Reakcia na: Error 0x007 #8:
Super clanok ?
Velmi sa mi pacia aj informacie k jednotlivym elektrickovym prevadzkam v roznych mestach. ? ? ? Skoda, ze este chybaju na tych poslednych v poradi (Vieden, atd.
No klobúk dole napriek SciFi nie je blbý nápad ☺

Verzia T6 - TROLEJBUSnie je zlá a krajšia celočervená
Pridávam sa. Nie je to zlý nápad.
Tiez by sa mi to pacilo a bola by to pekna akcia k predsednictvu 🙂
A neviem ako ostatni, ale mne sa ten SciFi DPB nater celkom paci ?
Výborný článok. ?

Napriek tomu, že sa jedná o článok zo sekcie Sci-fi by ma potešila takáto reklamná kampaň. S celovozidlovými reklamami, ktoré nezakrívajú nevhodne a zbytočne okná. To sa však môže stať jedine v sekcii Sci-fi. ?
Odhliadnuc od sci-fi, by to nebol az tak zly napad, k predsednictvu SR v REU , pomalovat eliny do takychto schem ? Pripadne hodit do nich aj nejake to info o tej ktorej krajine a prevadzke/historii MHD. ?