Cestovanie za hranice IDS BK

Integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji (IDS BK) bude od marca 2013 zavedený na území mesta Bratislava a tých obcí Záhoria, ktoré ležia v Bratislavskom samosprávnom kraji. Avšak aj v prípade, že trasa cestujúceho neleží celá na území zahrnutom v IDS BK, môže cestujúci čiastočne využit predplatný lístok.

Cestovanie z Bratislavy na iné smery ako Záhorie

Ak cestujúci vlastní predplatný cestovný lístok pre zóny 100 a 101 (mesto Bratislava) zakúpený po zavedení IDS, môže ho u zúčastnených dopravcov využiť na cestu až po poslednú zastávku daného spoja v Bratislave. Cestovné potom zaplatí až od tejto zastávky do cieľovej zastávky.

Príklad: Cestujete vlakom z Bratislavy do Svätého Jura. Pre úsek Bratislava hlavná stanica - Bratislava-Rača použijete predplatný cestovný lístok pre zóny 100 a 101 a pre úsek Bratislava-Rača - Svätý Jur si zakúpite jednorazový lístok podľa tarify ZSSK.

Cestovanie cez Pezinskú Babu

Na trase Malacky - Pernek - Pezinok cez horský priechod Pezinská Baba platí tarifa IDS BK v úseku Malacky - Pernek. Pre tento úsek môže cestujúci využiť predplatný cestovný lístok a od poslednej zastávky v Perneku do Pezinka zaplatí jednorazové cestovné dopravcu Slovak Lines.

Príklad: Vlastníte predplatný lístok pre zóny 249, 255 a 259, pričom cestujete z Malaciek do Pezinka. Pre úsek Malacky - Pernek, č.d. 209 neplatíte žiadne ďalšie cestovné, lebo máte platný predplatný cestovný lístok. Zaplatíte len za úsek Pernek, č.d. 209 - Pezinok.

Cestovanie za hranice kraja (Plavecký Peter, Lakšárska Nová Ves, Borský Svätý Jur)

Niektoré spoje, ktoré sú zaradené v IDS BK, pokračujú aj za hranice Bratislavského kraja, kde už tarifa Bratislavskej integrovanej dopravy neplatí. V takomto prípade si môže cestujúci zakúpiť predplatný lístok po poslednú zastávku v kraji a pre zvyšný úsek budete platiť jednorazové cestovné.

Príklad: Pravidelne cestujete z Lakšárskej Novej Vsi do Malaciek autobusmi Slovak Lines. Zakúpite si predplatný lístok pre zóny 277, 269 a 255, ktorý vám umožní neobmedzené cestovanie okrem iného aj medzi Studienkou a Malackami. K tomu budete pre úsek Lakšárska Nová Ves - Studienka, horný koniec platiť jednorazové cestovné pri každej ceste.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: radob #3:
Ide o pozostatok povodneho textu, kde bol priklad s RegioJetom. Kedze RegioJet vystupil, trasa sa upravila a namiesto prikladu so smerom DS tam bol pridany priklad so Svatym Jurom. Na poslednu vetu sa pri prepisovani akosi zabudlo, neslo o neznalost.
Citujem poslednú vetu z odseku z "Cestovanie z Bratislavy na iné smery ako Záhorie": "... Bratislava-Rača - Svätý Jur si zakúpite jednorazový lístok podľa tarify RegioJet." - to je čo za nezmysel, odkedy RegioJet jazdí do Svätého Jura? Odkedy ZSSK uznáva terifu regioJetu?
Zrejme Samo Muránsky si pletie hrušky s jablkami. Lepšie by asi bolo ísť k lopate, všakže?
Konečne sa ide u nás zavádzať niečo, čo v iných mestách funguje už dávno... ale lepšie neskoro ako nikdy. 🙂 Dúfam, že dobudúcna sa zavedie IDS na celý kraj 🙂 A regiojet ma milo prekvapil, a z tunela chodí, keď ide z údržby, čistenia, minule som ho videl v Rači. 🙂
Takze uz sa rata aj s Regiojetom ?
Mimochodom, nedavno som ho videl prichadzat na Hlst. z tunela ? zeby skusali predlzenie na linku S 20/25 ?