Regionálna trať do Komárna nebude v integrovanom systéme

Od 4.3.2012 prevezme dopravu na trati z Bratislavy do Komárna od ZSSK dopravca RegioJet.

Od 4. marca 2012 prevezme dopravu na regionálnej železničnej trati z Bratislavy do Komárna od Železničnej spoločnosti Slovensko dopravca RegioJet. To, čo dovtedy Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) nedosiahla, sa podarilo RegioJetu - na trati bude zavedená taktová doprava, teda spoje budú odchádzať v pravidelných intervaloch.

Cestovné lístky DPB+BID ani ZSSK uznávané nebudú

Zatiaľ čo z dopravného hľadiska taktová doprava pomôže pri lepšom nadväzovaní vlakových spojov na MHD v Bratislave, v tarifnej oblasti sú značné rezervy. Nový dopravca nebude uznávať ani cestovné lístky ZSSK ani predplatný cestovný lístok DPB + Bratislavskej integrovanej dopravy (BID), ktorý do 3.3. umožňuje použitie vlakov na území Bratislavy. Zmena k lepšiemu by mala nastať aspoň u cestovných lístkov ZSSK: "Pripravuje sa vzájomný predaj cestovných lístkov prostredníctvom lomeného cestovného a vzájomné uznávanie si dokladov - v súčasnosti prebiehajú rokovania a začali pracovať IT oddelenia oboch spoločností. Predpokladáme spustenie projektu lomených lístkov od septembra 2012," informoval Marek Bičan, projektový manažér spoločnosti RegioJet. O zaradení trate do systému Bratislavskej integrovanej dopravy sa zatiaľ mlčí.

Spoje budú aj nebudú nadväzovať, pribudnú parkoviská P+R

Základom pre úspešnosť regionálnej verejnej dopravy je vzájomná nadväznosť spojov. Podľa našich informácií DPB v prípade úpravy električkových liniek v súvislosti s dlhodobou výlukou tunela a Hlavnej stanice zmení cestovné poriadky tak, aby linka jazdiaca na ŽST Nové Mesto nadväzovala na vlaky RegioJetu.

U iných dopracov je to horšie. Ako nás informoval Marek Bičan, Trnavský samosprávny kraj neplánuje upraviť cestovné poriadky regionálnych autobusov "s odôvodnením, že by sa rozviazali prípoje liniek a narušil by sa turnus vodičov. Máme vybraté dve trasy pre návoz cestujúcich do našich vlakov, rozbehli sme rokovania s dopravcami."

Novinkou by mali byť v zahraničí bežné parkoviská Park & Ride (P+R), na ktorých môžu cestujúci odstaviť svoje auto v blízkosti svojho domu a do mesta cestovať vlakom. RegioJet deklaruje začiatok stavby parkovísk P+R už tento týždeň v Dunajskej Strede a Kvetoslavove.

RegioJet pripravuje prezentačné jazdy

  • od 25.2.2012 začínajú prezentačné jazdy
    • denne, na trase Dunajská Streda - Bratislava - Dunajská Streda - Komárno - Dunajská streda
    • vo vlakoch platí špeciálna tarifa 1 km - 25 km za 0,50 €;  26 km - 50 km za 1,00 €; 51 km - 100 km za 2,00 €
  • 4.3.2012 budú vlaky jazdiť zdarma

Na Hlavnej stanici a ŽST Nové Mesto má dopravca zriadené infopulty, od 25.2. pribudú infopulty aj v Dunajskej Strede a Komárne. Cestovný poriadok, cenník cestovných lístkov a zoznam predajných miest je možné nájsť aj na webstránke RegioJetu.

Doplnené o aktuálne informácie RegioJetu:

"Lomené jízdné a uznávání jízdenek vydaných ZSSK a naopak

  • V tomto okamžiku se dokončují jednání se ZSSK tak, aby lomené jízdné bylo možné vydávat a uznávat. Jak RegioJet tak ZSSK počítá s prodejem jízdenek přecházejících z jednoho dopravce na druhého co nejdříve po zahájení provozu vlaků RegioJet. S tímto ohledem vede RegioJet intenzivní jednání se ZSSK a jsme přesvědčení o jeho úspěšném ukončení, vzhledem k tomu, že oba dopravci mají na tomto zájem.

Uznávání dokladů BID

  • RegioJet je připraven tyto doklady pro relevantní pásma ve svých vlacích uznávat. Toto jsme deklarovali i vůči BID s tím, že je zapotřebí dořešit smlouvu o rozpodílování tržeb za využívání těchto dokladů ve vlacích RegioJet.
  • Je eminentním zájmem ze strany RegioJetu tuto smlouvu uzavřít - proto povedeme s BID další jednání a hledáme řešení, jak v této oblasti vyjít cestujícím vstříct."

Informáciu poskytol Aleš Ondrůj, riaditeľ komunikácie skupiny Student Agency a riaditeľ zákazníckeho servisu RegioJet

Ďalšia aktualizácia:

Od 5.3. je možné cestovať vlakmi ZSSK aj RegioJetu na trati Bratislava - Komárno na jeden cestovný lístok, pričom sa uplatňuje lomené cestovné - súčet cestovného ZSSK a cestovného RegioJetu. Kombinovať s cestovným lístkom na spoj RegioJetu sa nebudú dať medzinárodné cestovné lístky, batožinové cestovné lístky, cestovné lístky Skupina a Skupina Mini, cestovné lístky na vlaky InterCity ani packingy okrem "Vlakom ďalej... Bratislava". Sieťové cestovné lístky Maxi Klasik ani zamestnanecké cestovné lístky ZSSK RegioJet neuznáva. V úseku Bratislava hlavná stanica - Bratislava-Nové Mesto, kde jazdia spoje oboch spoločností, sa uznávajú cestovné lístky ktoréhokoľvek dopravcu v každom vlaku. Jednorázové i predplatné cestovné lístky na trať Bratislava - Komárno je možné si okrem predajných miest a vlakov RegioJetu kúpiť aj v pokladniciach (v automatoch nie) a vlakoch ZSSK.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Valec #6:
Nahodou nie je ?
Inak, nedala by sa vymeniť fotka za aktuálnu? Ak náhodou nie je, môžem dodať. ?
Reakcia na: 44 #4:
Pravidelne určite nie, ale keď sa pokazia viac ako dve jednotky, tak je to celkom možné (turnusová potreba je 7 jednotiek).
Reakcia na: Isidor #3:
A bude tam aj nieco ine behat okrem Talentov?
Reakcia na: 44 #2:
Talentov bude 9.
Kolko tu bude tych suprav?
Do Talentoch na Komarno!!! ? ? ?