Reakcia na: Dispecer #81927:
http://bl.ocks.org/d/40d371738b18c5617ac7d86230c6bcc7+ luxusný prestup MHD x SAD x vlak
+ skrátenie 150 autobusových spojov denne o 6,5 km (=úspory)
+ vyťažená električková trať
+ ideálny europrojekt
+ pre snílkov príprava na prepojenie tram-trajn
KVKV
S čím nesúhlasím je plánované TRVALÉ skrátenie/odklon L4 na stanicu. Po dávnejšom zrušení L1 je to zrušenie tradičnej trasy košickej ed. Význam spojenia Juh - Havlíčkova (alebo aspon NMM) je nasledujúci. Ked ide občan bývajúci na Južnej (aj nad Jazerom) do centra (nakúpiť, úrady, zábava...) , tak volí trasu električkou na NMM pešo zariadi všetko v centre a z NO sa vracia na Juh. Prípadne opačne. A NEMUSÍ PRESTUPOVAŤ na NO !
L4 na stanicu ? No dobre,ked už, prečo nie. ALE potom zaveďte len špičkovú prevádzku (alebo zrušte úplne) L3**, obnovte L1 po NMM alebo Havlíčkovu, zkrátte L9 k Amfiteátru.
**/ Z Jazera na stanicu predsa premáva autobus po nábreží a je to dokonca rýchlejšie. Nie ?