Reakcia na: 1018 #8187:
Rozdiel medzi BUSE a R&G je skutočne najmä o grafike, ktoré je u BUSE na neporovnateľne vyššej úrovni. BUSE umožňuje krajšie a rozmanitejšie a často lepšie čitateľnejšie fonty...
A tu by sme už aj skončili. Vo všetkom ostatnom sú systémy porovnateľné. Až na cenu, ktorá je u R&G niekoľkonásobne nižšia. A práve tá spôsobuje v slovenských podmienkach, že podniky, ktoré si kúpili R&G a nie BUSE, môžu paradoxne poskytovať cestujúcim kvalitnejšie informácie vo väčšom počte vozidiel, pričom samé môžu disponovať (a disponujú) najrôznejšími dopravnými štatistikami, o ktorých môžu podniky s konkurenčným systémom BUSE iba snívať. Nie žeby BUSE nevedelo niečo, čo vie R&G. Vie, ale za takú cenu, že na Slovensku to nikto nekúpi.
A tak košický DP má krásne supersvietivé displeje s informáciami v dvoch riadkoch, ale to je asi tak všetko. Či vozidlo šlo alebo nešlo podľa cestovného poriadku, to zistiť nevie. Či vodič na zastávke zastavil alebo nezastavil, to zistiť nevie. Či vodič na zastávke otvoril dvere alebo neotvoril, to zistiť nevie. Či došlo k neoprávnenému vypusteniu cestujúcich mimo zastávky, to zistiť nevie. Kedy vozidlo šlo mimoriadne do vozovne a s akou technickou poruchou, to zistiť nevie. Akú odchýlku od cestovného poriadku má, to vodič zistiť nevie. A mohol by som pokračovať ďalej a ďalej.
Asi tak.

eMareq
Cakal som na OD Beta o 11.29 prisla L22, ktora mierila na Letecku akademiu. Z druhej strany neprislo v tom case nic (prave na tomto mieste sa tieto linky stretavaju) potom nasledovalo cakanie na 11.49. Ano spominana L22 nakoniec prisla s minutovym meskanim (11.50) v sprievode L29 stojacou za nou (tusim ze, to bol ten isty bus, ktory vyrazal o 10.21 z Leteckej akademie). Mam ju nafotenu, aj ked velmi '22' asi vidiet nebude.
Takze chybna je databaza DPMK.
-
K L27 - vcera som sa pozeral na slubeny CP spominanej linky. Vetva 27A bola zalozena 21. 10. 2000 a zrusena 31. 3. 2001 (presne 5 mesiacov a 10dni - pre statistov) pricom minimalne 3krat do dna jazdila ku mlynu (raz skoro rano a 2x o vecer), zbytok jazdila len po OC Branisko.
Nasiel som tieto zastavky v zatvorkach spominaneho CP
(OC Bukovec)
(Masokombinat)
(Hydina)
(Mlyn)
Avsak v poznamkach som nasiel pod 'e' - premava az ku zastavke Nad jazerom - Mlyn