a take ze X KREMATORIUM a obrazok lietadla to bola spesialita 4309
Re #5306 1018. Celkom s L27 nesuhlasim Ved je to jediny spoj z Tahanoviec na ZS okrem 101 A to je 23-tisicove sidlisko
Re #5319 dispecer: Mislis to tel. cislo 6407-527 {asi} neviem ho naspamat ?
Re #5313 dispecer: Na podhradovej {konecna 12 a 16} je to zaujimave . kedze obidva lonky obsluhuju vacsinou solarisy, stane sa ze tam stoja 2 solarisy a v priebehu 1 min. tam pridu dalsie dva. Tak tam stoja 4 solarisy asi 2 minuty a potom tie prve 2 odidu a za nimi aj jedna 16 ktora jazdi len na spicku. O pol hodinu sa moze teda stat ze tam nebude stat nic. Cez vikendy to vizera takto>
L12 interval 30min. 1 bus pride na zoborsku a druhy ide prec takze caka 30 min.
L16 interval 30min. 1 bus pride na zoborsku a ten aj odide takze caka iba 10 min.
Co sa stane ak jedna 12 meska 5 min.?
Zastavka je prazdna - Zaujimave
Bola to normalna, legalna cislovacia sluzba, cez vikend tzv. stvrta trojka.Tato sluzba urobi R2, potom jedno kolo na L3, pred vylukou na Juznej triede precislovala na L7, poobede znova na R2. Zaskakuje za bezne sluzby, ktore celodenne jazdia na jednej linke.Vlastne vdaka tejto sluzbe maju ostatne tzv. bezpecnostnu prestavku-dlhsiu pauzu na konecnej.Nebola to teda mimoriadnost, lebo mala vypracovany normalny CP, akurat jej odchody nie su zaznacene v CP na oznacnikoch, ani na nete.
Nakoniec aj v nedelu som zaregistroval 2 trojky, co isli s odstupom 3 zastavok.Urcite to nebol 20 minutovy interval.
Ja dneska som videl konvoj autobusov. Prvý bol Karosa B 932 (1.séria) a vpredu mal nápis MANIPULAČNÁ JAZDA, na boku neviem a vzadu 17. Potom Karosa B 941E a dve - tri Solarisy Urbino 15. ? ?
Postreh k CP L3.V sobotu som mal moznost ist L3 od Hotela Strojar, no jej odchod nebol oznaceny na CP na oznacniku zastavky(dokonca ani v CP na tejto stranke). Bolo pred 10:30, ked spoj prisiel ako L4, precisloval na L3 a 10:33 odfrcal na jazero.Oproti uz prichadzala "normalna" L3.
Preco teda nie su uvedene na CP odchody tejto "cislovacej" sluzby?
Ach, mate v podstate obaja rovnaky nazor ako ja. Skoda len, ze na DP a v meste tak tazko presaditelny. A ono nejde ani o to, co ten navrh obsahuje, ale o to, ze je to zmena a nikto nechce zmeny robit. A pritom je to uplne jednoduche - par nosnych hustych liniek, k tomu minimalne nutne doplnky a dedinske linky. To je podla mna zachrana v dnesnej desivej financnej situacii, ktora vedie k cistej zahube. Podla poslednych info boli v komisii dopravy mesta KE diskutovane zmeny v linkovom vedeni, ale len zmeny tykajuce sa obmedzovania.. Len par pikosiek:
Linka 3 soloelektricky -> dvojicky
Linka 4 dvojicky -> soloelektricky
Linka 5 zrusenie
Linka 7 dvojicky -> soloelektricky
Linka 12 bez zachadzky k FNsP
Linka 15,32 aj v spicke 30min interval
Linka 20 obmedzenie o polovicu na uroven dedinskych liniek
Linka 27 bez zachadzky na stanicu
Linka 28 zrusenie 6 spojov v pracov. dnoch
Linka 29 zimny cestovny poriadok aj v lete
atd...
A vtedy vznikne aj v KE pojem mestska verejna hromadna poprava...........
Zmeniť zobrazenie
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa. Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou. Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.
tbus
Re #5306 1018. Celkom s L27 nesuhlasim Ved je to jediny spoj z Tahanoviec na ZS okrem 101 A to je 23-tisicove sidlisko
Re #5319 dispecer: Mislis to tel. cislo 6407-527 {asi} neviem ho naspamat ?
Re #5313 dispecer: Na podhradovej {konecna 12 a 16} je to zaujimave . kedze obidva lonky obsluhuju vacsinou solarisy, stane sa ze tam stoja 2 solarisy a v priebehu 1 min. tam pridu dalsie dva. Tak tam stoja 4 solarisy asi 2 minuty a potom tie prve 2 odidu a za nimi aj jedna 16 ktora jazdi len na spicku. O pol hodinu sa moze teda stat ze tam nebude stat nic. Cez vikendy to vizera takto>
L12 interval 30min. 1 bus pride na zoborsku a druhy ide prec takze caka 30 min.
L16 interval 30min. 1 bus pride na zoborsku a ten aj odide takze caka iba 10 min.
Co sa stane ak jedna 12 meska 5 min.?
Zastavka je prazdna - Zaujimave