Reakcia na: KVKV #5059:
Mas pocit, ze ak si to povieme tu, tak to tak robi aj DPMK? Vyraz "bahozova" je len akymsi poznavacim znamenim vozidiel, ktore su po prehliadke a schopne samostatneho fungovania. Ak by si tie vozy poznal, tak by si vedel, ze od vozov bez prehliadky maju aj kopu inych rozdielov, ktorymi pocas nej presli a DP ich podla stupnov obnovy a najazdenych km aj triedi. Ale pre fanusikov a fanusicky MHD je vyraz "bahozova" len skutocne akymsi krycim oznacenim.
A ozaj, indiani potrebuju jedlo, zbrane, ohnivu vodu a slobodu, ziadne zrkadielka. Pozri si niektory western, poucis sa...
Linka R2 bola po rokoch od zruženia trate na Stromovú znova obsadená už pri otvorení trate na Jazero, nie až po výstavbe Alejovej! Obnovená bola teda v decembri 1983 na trase Vstupný areál VSŽ - Moldavská cesta - Nám. osloboditeľov - Južná trieda - OC Bajkal. Po sprejazdnení trate po Alejovej vo februári 1989 bola daná do dnešnej trasy.
Vladimír
Re #5058 KVKV: V poriadku - ja si dám do hromady svoje údaje a potom Ti to prípadne nechám doplniť. Môže byť?
Re #5068 Maťo: Práveže ja považujem za logické, že sa vyraďujú vozne podľa reálneho stavu a nie podľa veku. Také veci sa robili za socializmu, že sa paušálne vyraďovali naraz komplet celé série, lebo boli rovnako staré. Ak je 337 v lepšom technickom stave ako napr. 393, nevidím problém v tom, aby 393 šla z kola von a 337 zostala.
Re #5071 eMareq: Tak aby sme mali konkrétne údaje. Linka č. 7 bola v novodobej histórii zavedená presne 3.7.1986. V tento deň sa (dočasne
Zároveň v električkovej doprave v tento deň zaviedli novinku a skutočne pokrokovú vec (čím predbehli aj napr. Bratislavu) - jednotný systémový interval na všetkých linkách. Znamenalo to, že všetky mestské električkové linky mali rovnaký interval, čo uľahčovalo ich vzájomnú koordináciu. V železiarenskej špičke sa jazdilo každých 15 min., v mestskej špičke každých 12 min., v sedle a v soboty a nedele každých 20 min. a v okrajovom režime každých 30 min. Jedine L6 mala intervaly oproti iným linkám skrátené na polovicu).
Linka 1, ktorá dovtedy patrila v špičke k najfrekventovanejším linkám v meste bola rozdelená v koncom severnom úseku. Spoje označené ako L1 jazdili naďalej k Lokomotíve a druhá polovica jazdila ako L7 od Starej radnice (vtedy Športová hala) k amfiteátru. Na oboch linkách bol systémový interval.
Už v dobe tejto zmeny sa považovalo ukončenie L7 pri amfiteátri za dočasné. Zámerom podniku bolo presvedčiť mesto o zmysle obnovenia električkovej trate na Boženy Němcovej. Tá trať síce vtedy existovala, ale ešte stále bola zaradená v zozname tratí určených na zrušenie. S výnimkou niekoľkých spojov R4 za deň po Boženke jazdili len autobusy. Okrem samotnej vôle obnoviť električku na Boženke bolo potrebné obnoviť aj koľajové spojenie od športovej haly na Zimnú, ktoré v tom čase bolo prerušené. To sa podarilo až v roku 1987 a vzápätí po tejto stavbe bola od 16.7.1987 presmerovaná L7 do trvalej trasy OC Bajkal - Boženy Němcovej.