Reakcia na: Josip3211 #47756:
-- Zase príklad síce z praxe ale čisto teoretický. --
To bol náhodou celkom praktický príklad.
-- Ja si za cestovné platím poctivo každý mesiac a platím do predu --
Veď aj ja a za to požadujem služby na úrovni.
-- Skúsil by si robiť cirkus s vodičom že Ti nechce predať lístok lebo si chudák a nemáš drobné tak by som Ťa ja ako cestujúci vyj.bal z vozidla sám a by si nešiel nikam. --
A razom by si sa človekom s problémami stal ty.
jt
Príklad z praxe - urobíš si nákup za 10 €, zaplatíš to a predavačka ti vydá tak, že dokopy ti bude podávať 50 mincí. Naštve ťa to, lebo je to riadna kopa mincí, ktoré budeš dlho míňať, ale je to v poriadku. Ak by ti chcela dať 51 a viac mincí, ty jej môžeš povedať, že to nechceš a žiadaš o vydanie podľa platných všeobecne záväzných nariadení. Ale ak si gambler a s mincami nemáš problém, môžeš ich prijať, no nesmieš byť do toho prinútený. Teda predavačka ti nesmie povedať "vezmi si tieto mince, alebo vráť nákup". Ty naňho máš právo, lebo si schopný ho zaplatiť, ale predavačka ti nie je schopná správne vydať.