Reakcia na: Isidor #43988:
„Pokud řidič odjede z jakékoli zastávky o více než minutu napřed, dostane od nás dopravce pokutu 500 Kč za každou zjištěnou zastávku. Stejně tak udělujeme sankce za úmyslné vynechání zastávky nebo například když řidič zaspí a vyjede pozdě na trasu. Problémem, se kterým se na nás také obracejí cestující, je kouření řidičů ve vozidlech. Pokud řidiče přistihneme, pokuta činí 1000 Kč,“
Do terénu vyráží každý den tým kontrolorů ROPID, kteří sledují všechny aspekty kvality služby, čili zda řidiči dodržují veškeré své povinnosti, jestli dopravce vybavuje svá vozidla všemi náležitostmi a vozidlo je v odpovídajícím technickém stavu. Výsledky těchto kontrol pak slouží k porovnávání kvality jednotlivých dopravců mezi sebou podle jednotlivých kritérií. Veškeré sankce platí jednotliví dopravci a o tyto pokuty se pak snižují dotace od obcí i Středočeského kraje či hlavního města Prahy. Cílem není vybrat co nejvíce pokut, ale pokusit se nastavit určitou laťku kvality, kterou by měli dodržovat všichni dopravci v rámci integrovaného systému.
Sarko
Uvadzas tretiu moznost od prvych dvoch, ktoru naznacil v mapke sc_ke_sk (oranzova a modra linka). Ja by som sa skor priklanal k tej oranzovej trase, ale kedze v bani sa na okoli tazilo, napada ma aj taka moznost, ze stara spisska cesta mozno po nejakej trase medzi tebou spominanou okolo budov bane a polepsovne a oranzovou trasou od sc_ke_sk, pricom po tazeni bola cesta znesena a po skonceni tazby vytvorena nova cesta na zaklade aktualneho stavu terenu.
Zisla by sa teraz nejaka dobova katastralna mapa.