Zdravim
trochu dlhsie pozeram toto forum a sa mi pacia niektore nazory a hlavne clovek sa dozvie ze o com sa na dp rozmysla a co prekaza ostatnym jednak vodicom alebo cestujucim, myslim ze je fajn ze take nieco je.
Rad by som sa spytal na jednu otazku. Nevie niekto preco dp pouziva 12Sk automaty? Nerozumiem preco na niektorych zastavkach su 12Sk automaty a iba na zopar (co ja viem tak iba maratonca, nam. osloboditelov,stanica) 6Sk. Ved predsa ked potrebujem 12Sk listok, tak si viem kupit 2x6 ale 1/2x12 sa kupit neda! Zda sa mi to velmi nelogicke. Mohli by byt vsade len 6Sk automaty, naco su vobec tie 12Sk. DPMK je dost hlupe ked to robi iba pre to, aby zarobilo, potom mozu rovno zrusit zlavy pre studentov.
trochu dlhsie pozeram toto forum a sa mi pacia niektore nazory a hlavne clovek sa dozvie ze o com sa na dp rozmysla a co prekaza ostatnym jednak vodicom alebo cestujucim, myslim ze je fajn ze take nieco je.
Rad by som sa spytal na jednu otazku. Nevie niekto preco dp pouziva 12Sk automaty? Nerozumiem preco na niektorych zastavkach su 12Sk automaty a iba na zopar (co ja viem tak iba maratonca, nam. osloboditelov,stanica) 6Sk. Ved predsa ked potrebujem 12Sk listok, tak si viem kupit 2x6 ale 1/2x12 sa kupit neda! Zda sa mi to velmi nelogicke. Mohli by byt vsade len 6Sk automaty, naco su vobec tie 12Sk. DPMK je dost hlupe ked to robi iba pre to, aby zarobilo, potom mozu rovno zrusit zlavy pre studentov.

KVKV
Tolko zastávok bol len príklad , že ani tolko by ich velmi nepredlžilo spoj.
*1/z bezpečnostných dovodov- pred zast. býva prechod, a chodec počíta s tým, že tam voz zastaví, a tiež preto ,že symbol zastávky je návesťou pre zastavenie. Ale presne overím ,prečo to tak inde je.
*2/áno ,ale myslel som aj vybrané linky abusov -vlastne to tak je = linky50...
*3/na znamenie ,prečo nie ,najlepšie od určitej doby ,napr .od 19:00 . Bol by tu ale jeden problem. Vo večerných hodinách je interval 20-30min. Pri malom vyťažení a nezastavovaní by ku konci trate mohol mať voz značný náskok a újsť , ;treba si uvedomiť , že večer pri týchto intervaloch už cestujúci počíta konkrétne s časom odchodu podla cp plus nejakých 5min skor. Niektorí košickí vodiči už tak naháňajú minúty ,aby mali na konečnej čo najviac volna. Aká je vobec povolená tolerancia +/- min.?
*4/To je novinka, nebol som o tom informovaný zatial.
Nie som síce presvedčený, že košický vzor je ten najlepší, ale je možné ,že pre špecifické podmienky ostravskej trate to vyhovuje. Pokial sú v niektorom meste inteligentné intervaly tak toto električkou nie je realizovatelné, lebo na druhej -tretej zastávke by sa musela zaradiť za zastávkové linky.
///V Salzburgu som videl rozumne vyriešený systém zast. na znamenie. Na zastávkovom stlpe je tlačítko, ktorým sa zopne svetelná návesť už z dialky viditelná vodičom. Výborné hlavne po zotmení.///