Reakcia na: Sarko #4165:
Pri hoteli Strojar sa pruhy nerozsirovali, zostal tam povodny priestor po vtedajsej zastavke. No napriek tomu sa presunula az za krizovatku,dokonca sucasny ostrovcek sa mi zda este uzsi ako bol povodny. Takze s rozsirovanim pruhov to nema suvis.
Sarko
Presun zastávok za križovatky neupravuje žiadna norma a posúvanie ustúpilo jedinému prozaickému dôvodu - rozširovanie jazdných pruhov pre cestnú dopravu. Ak by takémuto kroku predchádzala podmienka 100% funkčnej a aktívnej preferencie ED, nenamietal by som. Takto je to krok späť a ďalšie zhoršenie kvality cestovania.