Reakcia na: balky #4159:
Presun zastávok za križovatky neupravuje žiadna norma a posúvanie ustúpilo jedinému prozaickému dôvodu - rozširovanie jazdných pruhov pre cestnú dopravu. Ak by takémuto kroku predchádzala podmienka 100% funkčnej a aktívnej preferencie ED, nenamietal by som. Takto je to krok späť a ďalšie zhoršenie kvality cestovania.
Sarko
V podstate sú to len nápady, ktoré sa aj tak realizovať nebudú. Najideálnejší by bol druhý, sci-fi variant, tu ak by aj L7 vynechala, vyčkávajúcim stačí prejsť len na protismerné stanovište pre L3. Aj napriek tomu, že dnešný stav je "takmer" ideálny, stanovištia sú od seba príliš ďaleko (nehovoriac o autobusových). A napokon, v každom smere pred križovatkou električky zbytočne musia aj tak stáť. Aj to je daň za zastávky za križovatkami, nech sú kdekoľvek.