Reakcia na: Vladimír #3561:
Ešte jeden príklad. Relatívne nedávno bola plánovaná výstavba električky v omnoho menšom a "vidieckejšom" meste, v Chomutove. S výstavbou sa začalo a až behom nej bol projekt zmenený na trolejbus, len preto, že neboli peniaze. Na vozovni a traťových stavbách je jasne viditelné, že boli stavané pre električku.
A ešte jeden. Ústí n.L. je mesto ako Prešov, električku tam zrušili v 70tych rokoch, pomerne rozsiahly systém. Dodnes tam nie je rovnocenná náhrada ani po zavedení trolejbusov.
Vladimír
Ale v konečnom dôsledku tu vôbec nejde o to, či som ochotný pripustiť električku v Prešove alebo nie som, pretože akonáhle sa presunieme do reality, vieme, že také niečo je absolútne nemožné už len z toho elementárneho dôvodu, že Prešov nie je na električku stavaný. Jednoducho by sa tam nevošla. A z tradicionálneho hľadiska, Prešovu predsa vždy pripisovali prívlastok "mesto trolejbusov", takže tak...
Mne by na spojenie miest skutočne stačil rozumný takt na železnici, do prešovskej MHD by som sa nerýpal. Keď sa vlakom dostanem na ŽST Prešov, mám vyhrané, pretože väčšina mesta má so stanicou podstatne lepšie spojenie ako je tomu v prípade Košíc a ich stanice.