Reakcia na: J #2642:
Co sa tyka rekonstrukcii v centre, ked sa nieco enzmenilo, tak v lete by sa malo kompletne rekonstruovat Namestie oslobditelov, vratane inzinierskych sieti. Takze budu aj nove kolajnice. Planovany Aupark v tesnej blizkosti ma vylucit automobilovu dopravu a ma sa tam zriadit pesia zona so zachovanim el. dopravy. Kolajnice v tomto useku su ulozene v BKV paneloch. Neviem, do akej miery su vhodne pre ucely pesej zony. V centre si opravu vyzaduje aj usek od krizovatky Cs. armady - Zimna po amfiteater.Takze je dost co opravovat ci rekonstruovat. A to nehovorim o dokonceni Juznej triedy.
Z Ťahanoviec na Furču a späť sa Ti budú voziť hádam len tí najväčší dopravní fanatici. '-) Byť cestujúcim, tak automaticky idem k HM Tesco a prestupujem na najbližší spoj... No a ďalej vôbec nespomínaš, čo by si spravil s L55, ktorá by mala s Tebou navrhovanou zmenou L53 zbytočnú spoločnú trasu v úseku Exnárová-OD Mier...
Čo bude zajtra?
J
Ja len k tej zeleli.
Tráva je v podstate burina. Vo Viedni si nerobia starosti s nejakým 100% trávnikom vhodným na golf. Ten ti aj tak bez 100% údržby postupne prejde do trávniku plného púpav, pýru, skorocelu, ďateliny. Jedine, že by si ho pravidelne obsypával travexom ale to je drahá záležistosť. Skutočne by stačil obycajný výsev, žiadne koberce, žiadna závlaha. Presne taký trávnik, aky je pred panelákom (samozrejme bez exkrementov tuhých i kvapalných. O kosenie by sa starala MČ a samozrejme každý prejazd eliny.
Na zastávkach by nebola v kolajisku tráva, ale dlažba. Mimo zástavok by sa vysadili kry s maxi výškou 100cm. Tým by sa zabezpecila prírodná protihluková bariéra a aj izolacia od chodcov ak by bol ker vybavený pichliačmi
Plechové Učka by skutočne korodovali, takže nejaký plast,... Proste nie je to také neriešiteľné a drahé ako sa zdá.