Tak vážení, a je to tu. Náhodnou inšpiráciou pri počúvaní hudby som prišiel k návrhu. V prípade jeho realizácie sú spoje na L5, 6 a R1 zorganizované tak, že v úseku SOU dopravné - Žel. stanica je obojsmerný celodenný 10 minútový interval! A to všetko za predpokladu, že:
1. DPMK nevypraví ani jedno vozidlo navyše
2. DPMK nevykoná ani jeden vozkm navyše
3. spoje na linke 6 zostanú presne v dnešnej polohe a spoje L5, R1 a R7 sa upravia
4. vozidlá nebudú prechádzať z linky na linku
5. na železničnej stanici nebude žiadna z končiacich liniek obsadzovať vratnú koľaj
Toto si už však nemôžem nechať pre seba a možno ešte tento týždeň to bude mať DPMK na stole spracované ako riadny návrh s konkrétnymi cestovnými poriadkami, návrhmi služobných cestovných poriadkov, obehmi vozidiel.
Re #2184 Sarko: WOW! Takže najfrekventovanejšiu nočnú dopravu bude mať po tomto Žilina, Martin a Prešov
1. DPMK nevypraví ani jedno vozidlo navyše
2. DPMK nevykoná ani jeden vozkm navyše
3. spoje na linke 6 zostanú presne v dnešnej polohe a spoje L5, R1 a R7 sa upravia
4. vozidlá nebudú prechádzať z linky na linku
5. na železničnej stanici nebude žiadna z končiacich liniek obsadzovať vratnú koľaj
Toto si už však nemôžem nechať pre seba a možno ešte tento týždeň to bude mať DPMK na stole spracované ako riadny návrh s konkrétnymi cestovnými poriadkami, návrhmi služobných cestovných poriadkov, obehmi vozidiel.
Re #2184 Sarko: WOW! Takže najfrekventovanejšiu nočnú dopravu bude mať po tomto Žilina, Martin a Prešov




Vladimír
Ja hovorím jednoznačne -->
L5 - 26 46
L6 - 16 36 56
LR1 - 06
Spolu 06 16 26 36 46 56.
Jediné, čo je trochu na hrane, je to, že R1 posúvam zo stanice z 47 na 06, ale nie som si vedomý žiadnych zásadných dôvodov, prečo by to nešlo.
Po príslušných drobných posúvačkách R1 z U. S. Steel a L6 z Maratónu sa dá 10-minútovka dosiahnuť aj v opačnom smere.
Ale vozidlá musia medzi L5 a R1 pendľovať.
Re #2176 Sarko:
1) Dobre, že L5 zostáva. Len keby sa znormalizovali odchody a koordinácia k ostatným linkám.
2) Sóla aj v rannej špičke na L3 - inými slovami všeobecná výzva obyvateľovm Jazera: "Prosíme, pri cestách do mesta použite váš osobný automobil".
3) LR7 mi nevadí, myslím, že to nebude neznesiteľné. Skôr by ma zaujímali superprestoje R1 na VA USS...
4) LRA - závisí od toho, aké spoje. Neviem posúdiť.
5) L70 - škoda. Najmä keď sa neupraví (a to sa zrejme neupraví) CP L71 a 72 a teda Furča zažije HROMADNÚ dopravu. Som ohromne zvedavý, čo bude DPMK robiť so sólo trolejbusmi. Zrejme ich začne pchať na L71 a 72, aby KVP-čko nevyskakovalo, že sa ho obmedzenie netýka...
6) Prvé a posledné spoje - keď už nič iné, tak aspoň vďaka za to, že len cez víkend. Pôvodne myslím mali ísť celotýždenne.
Zaujímavé, že Ťahanovciam sa obmedzovanie prepieklo...
Re #2178 eMareq: Keďže je tu reč o obmedzovaní, nepredpokladám, že sa bude zrušenie L70 kompenzovať posilnením L71 a 72. Asi by to potom nebolo obmedzovanie. Skôr ešte pôjdu kapacitne nadol aj 71 a 72, lebo niekde tie sóla zamiešať budú musieť.