Neviem ci brozurka "Informacie o doprave v Kosiciach" je oficialnym cestovnym poriadkom DP, ale, pise sa tu o jazdnych casoch pre ZAKLADNY a OKRAJOVY REZIM. To nemozu byt uz priamo casy odchodov zo zastavok uvedene s prihliadnutim na to, v akom z uvedenych rezimov konkretny spoj ide? Moj nazor je ten, ze ak si vyhladam konkretny cas odchodu, tak to znamena, ze tento spoj aj vtedy pojde, pripadne neskor, v ziadnom pripade SKOR. Aby som rozmyslal o rezimoch a kadecom... , raz je uvedeny cas odchodu, tak je to cas odchodu. Ako by to vyzeralo, ze ides na vlak a zistis, ze on uz napr. 2 minuty skor odisiel...
Vladimír
Ak by mala byť brožúra presná, museli by byť namiesto jedného stĺpca s minutážou stĺpce tri a súčasne jednotlivé spoje odlíšené podľa toho, do ktorého režimu patria.
Prípadne by mohli byť uvedené len jazdné časy tretieho režimu (spravidla víkendy a okrajový režim), ktoré sú nakratšie. Potom by skutočný odchod oproti vypočítanému mohol byť presný alebo neskorší, nie však skorší. Tu však nastane problém, ak si vyhľadám spoj nie podľa odchodu z výhodzej zastávky, ale rozhodujúcim kritériom je príchod na cieľovej zastávky (napr. vyberám spoj, aby som vtedy a vtedy najneskôr prišiel na stanicu a pod.). Tu sa viac hodia maximálne časy a nie minimálne.
Najlepšie by asi bolo uvádzať časy vo všetkých režimoch (v čom však väčšina cestujúcich bude mať zmätok) alebo prejsť na iný formát CP - napr. ako SAD či železnica.