Reakcia na: BB-Schuhu #55918:
Vie niekto, čo bude predmetom rekonštrukcie zastávky Severná? Asfaltový povrch je podľa mňa vyhovujúci (v porovnaní s mnohými inými zastávkami). Alebo sa idú vybudovať niky v bezprostrednom susedstve tej novej bytovky v rámci terénnych úprav po jej dokončení?
zdenekhudik@seznam.cz


) ze nech nejdu uplne ridzindy mesuge fero rychlost…. joj ponahlam sa, netrep prosim ta, si autobusar sak pockaj na cas kedy mas prist cervik
S3dmoBB
Aby tu nevznikali dezinformácie tak len uvediem, že vzhľadom na fakt, že počas stavby sa zníži počet parkovacích miest pre verejnosť na Namestí L. Svobodu cca o 20% a bude nutné vytvoriť priestor pre stavebné mechanizmy, sa pripravuje rozsiahly balík opatrení.
Koncepcia bude vychadzať okrem vytvorenia nových parkovacích miest na tráve v areáli hlavne cestou vytvorenia záchytných parkovísk po meste z doteraz opustených plôch, ktoré budú v blízkosti MHD, resp. zmluvnej kyvadlovky, odkiaľ budú významne zintenzívnená frekvencia spojov na Námestie L. Svobodu Opatrenia sa dolaďujú a budú zverejnené cca do mesiaca.
V okolí nemocnice taktiež pribudnú semafóry a MHD by mala mať v určitých častiach vlastné dočasné pruhy aby bola preferovaná.
Pripomínam, že sa jedná najzložitejsí projekt v histórii mesta, lebo v 2 nemocniciach sa denne ambulantne vyšetrí viac ako 2000 pacientov z celého Slovenska, ďalších cca 900 je hospitalizovaných (navštevy) k tomu v dennej smene cca 2200 zamestnancov (70% zamestnancov) oboch nemocníc a iných sukromných zariadení v areáli. Držme si palce.