Re Papyr: s tym, co si pisal do fora som takmer vzdy suhlasil, teraz ale urcite nie.
Co to je za logiku, ze autobus znizi pocet prestupov? Nemozno predsa vyhoviet vsetkym. Ak sa teraz najde jeden clovek, co cestuje zo Surdoku na Delnu, tak kvoli nemu DPMP zavedie novu linku? Asi nie, lebo to by potom kazde mesto malo 200 liniek s intervalmi 120 minut (BB sa k tomu blizi a my to kritizujeme).
Ad ekologia: a co suprava 736+3*Bdtmee? To ti hadam uz nevadi...
Pri takej logike ako mas ty sa zrusila zeleznicna doprava napr. z Roznavy do Dobsinej alebo z SNV do Levoce... Ohlas sa Prokopovicovi, urcite ta zamestna
Ja uznavam, ze nie je mozne dat ZSSK na tacke to, ze budu monopolny dopravca na urcitom useku, lebo si to nebudu vazit a budu nadalej ludi vozit ako substrat...
A okrem toho verejna doprava nie je vhodna na plnu liberalizaciu typu kazdy bude mat ceny ake si povie. Preto stat reguluje tarify a podpora zeleznicnej dopravy touto formou by mala byt zahrnuta aj v statnej dopravnej politike.
Pre stat je neefektivne platit 2 druhy dopravy v jednom koridore. A preto sa budu musiet samospravne kraje rozhodnut, ktory typ si kde vyberu. Dotacie pojdu len tam.
A prosim, netvrd mi, ze zdvojkolajnenie a elektrifikacia je zalezitostou 50 rokov... Sam dobre vies, ze ak sa najde "politicka" vola a niekto niekde zalobuje, tak sa to zacne stavat aj zajtra.
Co to je za logiku, ze autobus znizi pocet prestupov? Nemozno predsa vyhoviet vsetkym. Ak sa teraz najde jeden clovek, co cestuje zo Surdoku na Delnu, tak kvoli nemu DPMP zavedie novu linku? Asi nie, lebo to by potom kazde mesto malo 200 liniek s intervalmi 120 minut (BB sa k tomu blizi a my to kritizujeme).
Ad ekologia: a co suprava 736+3*Bdtmee? To ti hadam uz nevadi...
Pri takej logike ako mas ty sa zrusila zeleznicna doprava napr. z Roznavy do Dobsinej alebo z SNV do Levoce... Ohlas sa Prokopovicovi, urcite ta zamestna

Ja uznavam, ze nie je mozne dat ZSSK na tacke to, ze budu monopolny dopravca na urcitom useku, lebo si to nebudu vazit a budu nadalej ludi vozit ako substrat...
A okrem toho verejna doprava nie je vhodna na plnu liberalizaciu typu kazdy bude mat ceny ake si povie. Preto stat reguluje tarify a podpora zeleznicnej dopravy touto formou by mala byt zahrnuta aj v statnej dopravnej politike.
Pre stat je neefektivne platit 2 druhy dopravy v jednom koridore. A preto sa budu musiet samospravne kraje rozhodnut, ktory typ si kde vyberu. Dotacie pojdu len tam.
A prosim, netvrd mi, ze zdvojkolajnenie a elektrifikacia je zalezitostou 50 rokov... Sam dobre vies, ze ak sa najde "politicka" vola a niekto niekde zalobuje, tak sa to zacne stavat aj zajtra.
Petik
Preferovanie neschopnych polostatnych molochov je neskutocna arogancia pohrobkov komunizmu. Pred par mesiacmi sa na TA3 riaditel nejakeho CSAD vyjadril na margo konkurencie sukromnikov nejak takto: "Je samozrejme, ze sukromnici nemozu dostat licenciu na linku, ktoru jazdime my, lebo by nam odisla cast cestujucich." Vtedy sa mi otvarala kudla vo vrecku!
Re #2665 Majkl: Tunel pod Urpinom povazujem za trochu megalomanske riesenie. Kdesi som pocul ze tranzit ZV-BR tvori len 10% celkovej dopravy. Suhlasim s Kamim, ze by pomohol severny obchvat, s tym ze na nabrezi by bol zakaz pre TIR.
Majkl, mozes mi objasnit ako sa situacia z Nabrezia prenasa do inych casti mesta? Toto nemyslim ironicky:) Situaciu v BB uz moc nepoznam.
Re vlaky: Problem trate BB-ZV je, ze tu jazdia vacsinou lokalne vlaky. Pomohlo by, keby sa jazdilo napr. BR-Levice/NZ; BR-LC.
Ako trat vhodnu na nejake lokalne vlaky povazujem BB-BR. Vacsina stanic je umiestnena lepsie ako autobusove zastavky, stanice ako Predajna a Lopej by som okamzite zrusil. V Brezne by mali vlaky pokracovat aspon na Halny, aby vyuzili dobre umiestnenie stanice BR mesto, podobne v BB by mali pokracovat aspon po Zvolen.
Na tejto trati by mohli vlaky realne konkurovat autobusom, jazdna doba by mohla byt povedzme len o 10 min dlhsia.
Nasadil by som tam 840 v takte. Do ZA nech jazdia normalne vlaky.