Este ma k trolikom napada nieco.
Ked to zacali stavat, mama jednej kamosky robila nejaku uradnicku na CSAD a ta kamoska hovorila cosi o tom, ze do roku XY by mali v BB chodit len trolejbusy a ziadne autobusy.
Mal som vtedy okolo 10-11 rokov, a deti v takom veku dost nakecaju, ale stejne by ma zaujimalo, co vsetko skutocne planovali bolsevici zadratovat. Oni vzdy planovali tak na 30-40 rokov dopredu.
Mam doma nejake komunisticke knihy o prazskej mestke doprave asi zo 70tych rokov, a trasy metra tam boli nakreslene dlhsie ako su dnes.
Mimochodom...
Tie knihy mam od susedy (este susedy z BB, dnes uz nezije) a jej syn vtedy robil generalneho riaditela prazskeho dopravneho podniku (Mikulas Lacek). Vidite co vsetko riadili bystricania?
Ta susedka vzdy hovorila: "ked niekedy pojdete do Prahy, zastavte sa u mojho syna a on Vam da take preukazy, ze budete moct chodit po Prahe zadarmo"

Prahy som presidlil na furt, ale bolsevik padol (nastastie) a s nim aj Mikulas Lacek, takze namiesto slubenych preukazov musim teraz jazdit nacierno
Ked to zacali stavat, mama jednej kamosky robila nejaku uradnicku na CSAD a ta kamoska hovorila cosi o tom, ze do roku XY by mali v BB chodit len trolejbusy a ziadne autobusy.
Mal som vtedy okolo 10-11 rokov, a deti v takom veku dost nakecaju, ale stejne by ma zaujimalo, co vsetko skutocne planovali bolsevici zadratovat. Oni vzdy planovali tak na 30-40 rokov dopredu.
Mam doma nejake komunisticke knihy o prazskej mestke doprave asi zo 70tych rokov, a trasy metra tam boli nakreslene dlhsie ako su dnes.
Mimochodom...
Tie knihy mam od susedy (este susedy z BB, dnes uz nezije) a jej syn vtedy robil generalneho riaditela prazskeho dopravneho podniku (Mikulas Lacek). Vidite co vsetko riadili bystricania?
Ta susedka vzdy hovorila: "ked niekedy pojdete do Prahy, zastavte sa u mojho syna a on Vam da take preukazy, ze budete moct chodit po Prahe zadarmo"

Prahy som presidlil na furt, ale bolsevik padol (nastastie) a s nim aj Mikulas Lacek, takze namiesto slubenych preukazov musim teraz jazdit nacierno
Kami
Modre Ikarusy sa objavovali postupne. Nieco bolo dokonca najprv v povodnej cervenej farbe. Roky zaradenie su cca 1990 (BCA0133), 93 (0843) a 96 (2576 a 2602). BCA0843 podla mojho zaznamu chodil na linke 41. Ale od roku 1990 sa tu nakupili rozne vraky takze ktovie. Brezno sa asi osamostatnilo ked sa delila CSAD medzi byvale zavody.
Bratislavsky projekt elektriciek je o tom, ze niekto hore chce okaslat rozumne riesenie MHD. V BB je to o peniazoch. Nikto teraz neda investicie do novych trati( -> prislusenstvo, vozidla ... ).Mozno casom.
Pochybujem, ze by sa kupil 21Tr. Mesto uspokojilo "svoje potreby" spojenim Viestovej a Sasovej s nemocnicou (trocha aj na ukor cestujucich v 25ke), dobre to spropagovalo a dalej sa moze chvalit ako investuje do MHD.
Podla mna stale chyba vhodna trasa pre troleje do Sasovej. V smere na Partizansku este treba zrekonstruovat zvysok useku medzi SOUP a Kyncelovou, v smere na Strieborne zas usek Kostiviarska - Severna a od Strieborneho spojka k existujucej trati. Neni tam bohvie aka cesta. Priamo v Sasovej neni problem ovesat troleje.