Reakcia na: Ámos #66294:
pokiaľ viem, tak odchody sa vždy zaokrúhľujú smerom dole... Aspoň tak sa zdvôvodňuje, keď je z dvoch po sebe idúcich zastávok odchod v rovnakej minúte...
, 4826, 4822, 4808; R: 4824, 4947
, 4202, 4209, 4802, 4833, 4210; R: 4813
ivanbuto
To nie je že ako chce, platia časy v CP, s tým, že cestujúci pokiaľ si chce byť istý, že chytí spoj, mal by byť na zastávke tú minútu pred odchodom spoja.
Dôvodov je viacero, napr. vyrovnávanie časov medzi zastávkovými úsekmi, to by ste lepšie chápali, keby ste boli vodiči. Ale dám iný príklad, ideš na nejakej linke, na úseku posledných troch-štyroch zastávok máš minútu medzi zastávkami, ale urobíš to tak za 45 sekúnd každú. A teraz zakaždým máš vetrať tých 15 sekúnd, alebo sa máš naschvál šuchtať, a všetci cestujúci majú zbytočne čakať vo voze, za to, že sa nemôže ísť na +1?