Reakcia na: ivanbuto #58735:
A nehovoriac o tom, že po rozbitej cyklotrase s ľuďmi to máme na tandeme do centra 14km a po rozbitých bratislavských cestách s autami 8km, dokonca aj "zelenú vlnu" stíhame (keď vietor nefúka, resp. fúka správnym smerom
). Sú miesta, kde je lepšia cyklotrasa a sú miesta, kde chodím radšej po ceste.
ivanbuto
Chodníky ako také v zásade nie sú určené pre jazdu na bicykli, pohoršovať sa nad tým, že niekto nepoužíva chodník, ale cestu, sa mi zdá byť minimálne čudné, skôr treba hovoriť o tom, že cyklisti majú právo byť na cestách a v tomto smere kultivovať aj myslenie a správanie motoristov.
Tá Ružinovská je inak dobrý príklad, tam chodím vždy po vozovke, ak by som však mal k dispozícii komfortnú vyhradenú cyklotrasu, rád by som po nej šiel... Toto mesto bohužiaľ s bicyklom ako dopravným prostriedkom neráta, a to sa odzrkadľuje aj v realite cyklotrás a v dopravnom plánovaní..