Diskusné fórum › Dispečerské fórum

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Martin Fundárek #42804:
Ja to chapem. Je to problem grafikonu spojeny cestujucimi. Grafikony su urobene tak, aby vodici mierne meskali. Ked sa "dari", tak sa jazdi presne. Slovo "DARI" v tomto pripade znamena to, ze ak niektory cestujuci sa poflakuje pri nastupovani, vodic uz nestiha svetla a ma minutu meskanie. Na dalsich svetlach zas a zas. Ver mi, ze keby cestujuci naozaj nastupovali co najrychlejsie a disciplinovane, meskania by sa skratili, mozno aj zmlizli. Ked budes nabuduce cestovat elektrickou, skus sa pozerat na spravanie cestujucich a zistis, ze by sa dalo zrychlit. Velakrat sa vodic nemoze rozbehnut aj kvoli tomu, ze mu ludia pobehuju popred voz. Napriklad na Racianskom myte v smere do mesta vystupuju davy ludi. Vodicovi skoci "zelena" ale on sa nemoze pohnut, lebo davy ludi mu prechadza popred voz. Zacne zvonit ale kym si uvolni cestu, uz zmeskal svetla. Strata je cca 1,5 minuty.

Neverim, ze by niektory voz na linke 11 isiel 4 minuty skor. Tipujem, ze je to voz, ktory meska 8 minut a pri 12 minutovom intervale mas pocit, ze ide skor. Linka c. 11 a linka c. 14 ma hlavny problem v tom, ze sa tocia v strede mesta, a nemaju ziadny cas na dorovnanie meskania na Nam. L. Stura. Takze ak ma smerom tam meskanie 2-3 minuty, naspat nabera dalsie a meskanie moze narast na 4-6 a viac minut.

Keby boli vodici a chodci ohladuplnejsi, tak by meskanie nebolo skoro ziadne. Sleduj ako casto musi elektricka brzdit alebo zastavit kvoli vozu, ktore mu stoji v drahe alebo kvoli chodcovi, ktory nevidi 30 tonovu elektricku hrmotajucu po kolajach.

Skus sa na to pozriet takto a ver mi, ze 99% vodicov chce jazdit na cas. Nikto z nas nemeska umyselne.
Reakcia na: KLF #42777:
Možno, že je to tak, že on si vždy napíše len ten svoj príspevok a ostatné nečíta, tak ani nevie, že nás ide rozhodiť od zlosti. ?
Reakcia na: flektor #42794:
A ty sa zasa na to skús pozrieť očami cestujúceho, ktorý by aj rád chodil na čas, lenže na čas nechodí MHD. Ako mám chodiť na čas napríklad na električku, keď z vlastnej skúsenosti viem, že napr. u obesených môžem na 11-ke očakávať čokoľvek od 4 min. náskoku po 10 min. meškanie? Čiže pri 12-minútovom intervale je mi nejaký cestovný poriadok na dve veci? Za takých okolností je logické, že keď vidím moju linku, snažím sa dobehnúť, lebo bohvie, kedy pôjde ďalšia.
Reakcia na: Malic #42802:
Dopravak ma pravdu, pokial je vodic na zastavke vcas, alebo dokonca meska, nemusi cakat na dobiehajuceho cloveka, nakolko ten tam uz davno mal byt. Inak to je vtedy, ak ide nahodou skor. Pripominam, minuta skor sa nerata, to je v tolerancii.

V prestupnych uzloch to mozno vyzera ako beh davu rozvasnenych ludi ale len preto, ze vodic ma minutku meskanie kvoli niekomu, koho musel cakat, alebo kvoli niekomu, kto sa mu drzo postavil do dveri, aby ich nemohol zavriet a musel pockat dalsich dobiehajucich. Pokial niekto meska, nema pravo zdrziavat sto dalsich ludi ponahlajucich sa za svojimi povinnostami, nemyslis?

Pokial sa budes viest s vodicom, ktory sa sprava nad ramec svojich povinnosti, tak si najdi cas a napis pochvalny list. Ked to napises sem je nam to platne ako mrtvemu kabat. (to je iba prirovnanie)
Reakcia na: Dopravák #42799:
No neviem ako presne sa definuje cestujuci, povedzme, ze beziaci nie je cestujuci, ale pri prestupe v uzle to obcas vyzera ako beh davu rozvasnenych ludi ?

Re #42795 flektor: Ja s Tebou suhlasim a je mi jasne, ze nemozes na kazdej zastavke pockat, lebo par sekund tu a par tam a mas nakoniec poriadne meskanie. Mne skor ide o pohodlny prestup v uzloch.

A velmi rad by som napisal pochvalny list, ale zial moc na to nemam cas, akurat mam cas pochvalit vodica tu na IMHD, pripadne sa postazovat.
Reakcia na: Dopravák #42799:
Mozne je vsetko. ?
- 1801 dnes ako ZV na linke 21/2, hradil 2. kolo
Reakcia na: frenky #42796:
no, myslím, že flektor to myslel obrazne...

Re #42792 flektor: plný súhlas.... ?

Re #42793 Malic: mi prosím Ťa povedz, odkedy je utekajúci človek cestujúci... Cestujúci je ten, čo je "včas" priprevený na nástup... ? ?


A k tej 1709, to čo má byť, už dávnejšie tu bolo niečo písané... Sa mi to nechce ani veriť...
Reakcia na: flektor #42797:
Plny suhlas. ?
Reakcia na: frenky #42796:
Financne ohodnotenie urcite nie. Ide hlavne o to, ze staznosti vie napisat kazdy, frflat tiez, ale ked vodic urobi cosi viac, nez je v jeho povinnostiach, pochvali malokto. Ja patrim k tym vodicom, co na zastavke casto pockaju na dobiehajucich, ale iba mozno kazdy piaty podakuje aspon zamavanim rukou. Ale ked musim ist a niekoho necham na zastavke, tak mava oboma rukami kazdy.

Na kazdeho vodica pride raz za cas nejaka staznost. Keby mal aj par pochval, tak by sa aj tie staznosti mozno inak posudzovali.
Reakcia na: flektor #42795:
A povedz mi, ze ked ja poslem pochvalu na vodica, ci ten vodic z toho aj daco bude mat, teda okrem toho, ze mu ustne vypravca, alebo kto povie, ze "Pista, bola na teba pochvala." (aj o tom tucne pochybujem)
Reakcia na: Malic #42793:
Co sa tyka tvojich pochval, povedz mi, kolko si uz poslal pochvalych listov do DP? Mne uz tolko ludi slubilo a neposlal este ani jeden.
Reakcia na: Malic #42793:
Spocitaj si, kolko ma vodic zastavok na trase. Keby na kazdej druhej cakal 15-20 sekund, tak na konci meska uz niekolko minut. Potom by to asi vadilo aj tebe, ze uz nebudes mat pohodlny prestup. lebo si zmeskal kvoli par typkom, ktori nevedia chodit vcas na zastavku. Skus sa na to pozriet aj takto.
Reakcia na: flektor #42792:
Osobne patrim medzi tych, to vedia vodicov pochvalit a velmi casto chvalim hlavne za umoznenie pohodlneho prestupu v uzloch ako je Safko, Zochova, ale aj ine.

Ale mna osobne stve to, ked utekam ako blazon, div si nohy nedolamem, vodic ma vidi, lebo so mnou uteka dav ludi, to ze som najrychlejsi je irelevantne, a just nam zavre pred nosom. Keby meskal kvoli tomu 1min, tak sa nic take nestane. Vecer to aj tak dozenie ked sa snazi.
Reakcia na: Malic #42782:
"Ocuvajte, nemate niekto chut spisat nevhodne spravanie vodicov za cely tyzden a pravidelne to posielat na oficialne maily do DPB? Mozno niekto pochopi, ze by sa mal zamysliet nad spravanim svojich zamestnancov"

Mozno by sme mali spisat nevhodne spravanie cestujucich a zverejnovat ich. Mozno by si cestujuci uvedomili, ze velakrat nevhodne spravanie vodicov sposobuju cestujuci. Ja som sa viac krat rozhodol niekomu utiect pred nosom preto, lebo ked videl, ze na neho cakam, zmenil beh na pokojnu chodzu. Nedomyslel si, ze ja medzitym cakam na semafor, ktory mi dal VOLNO a ja som musel ist, inak by mi vzniklo dvojminutove meskamie. A takych situacii je STRAAAAASNE VELA. Potom sa samozrejme cestujuci stazuju. Mozno keby cestujuci si dali tu namahu a pisali by aj pochvalne listy a nie iba staznosti, tak by sme zrazu zistili, ze tych "zlych" vodicov medzi nami nie je az tak vela, ako sa zda.
Reakcia na: AAA #42786:
Ano, ten mlady je jeho partner. Ten jazdi velmi dobre, staremu sa asi volaco prihodilo, lebo tak nejazdieval, ako tu vsetci pisete.. ?
Reakcia na: Malic #42760:
Presne, ujo z 7719 je prikladnym vodicom, co sa tyka spravania sa k cestujucim. ?
Reakcia na: Mike #42731:
Ten dojem som mal este asi tyzden dozadu, v poslednych dnoch mi ho ten voz vyvracia. ?
Reakcia na: mack #42726:
Sprinter na L57 by bol mozno na zvazenie, kazdopadne ale niektore odchody L57 by sa museli riesit volakym prejazdom z L65, alebo 67. ?
Reakcia na: Emo #42734:
Nech to pise ako chce uz tomu aj tak vsetci rozumieme...

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.