Reakcia na: Tomáš #38119:
To ide len o rekonštrukciu jestvujúceho priecestia alebo sa nové priecestie bude budovať v rámci zvyšovania preferencie električiek na radiále? Zase si nejaký momot poslanecký zmyslel, že chce mať priecesti rovno pred domom, aby sa nemusel chodiť o 200 metrov ďalej otáčať?
Max
Na linke jazdí mix všetkých možných kolón (iba 4. som nevidel, asi nemali dostatok krátkych Karos). CP aj oznamy sú vzorne vylepené na každej zastávke, denný interval 15 minút.
Tak som šiel zo Šancovej na Kolibu a späť - voz 2017, vo voze pár ľudí, z Karpatskej zabočil doľava na Beskydskú, keď tu zrazu z vedľajšej ulice vyletelo auto, zabočilo doprava, teda rovno proti nám, vodič evidentne zvyknutý, že ulica je prejazdná opačným smerom. Takže nasledovalo prudké brzdenie, pád staršieho cestujúceho na podlahu a nadávky troch chalanov. Vodič to ubrzdil, ale za cenu otrieskaných cestujúcich. Kým vo voze zisťoval stav cestujúcich, jeden z chalanov nelenil, vybehol von cez predné dvere (ktoré vodič otvoril) a šiel "dohovoriť" vodičovi auta -rozbil mu päsťou zadné sklo na aute a potom s mierne krvavou rukou odkráčal... zvyšní dvaja sa na tom dobre bavili, kým starší cestujúci iba krútili hlavou. ?