Diskusné fórum › Dispečerské fórum

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
90 - 4810 - pš, 4812
Neviete náhodou či
❤ 4207 ❤ -59 alebo niečo iné?
Reakcia na: Ámos Keynes #35096:
Zrejme áno. Videl som už niekoľko trolejbusov smerujúcich do vozovne Trnávka označených ako služobná jazda bez čísla linky. ?
Zo stredy:
- pred 9. h. doslo na Hodzovom nam. doslo k nehode medzi autobusom linky 34 (vycgadza to na 2830) vojenskym autobusom
- pred poludnim 20 minut stali elektricky na Karloveskej pre nevolnost cestujuceho
- pred Auparkom mal konflikt vodic autobusus a osobneho auta, vraj mu ho vodic autobusu oskrel
- poskodene okno od letiaceho kamena mali napr autobus na linke 97 (miesto nebolo specifikovane) ako aj autobus na linke 29 na Kremelskej ulici. V tomto pripade dosiahla skoda vysku 12-tis. SK
(V)

Stvetok:
- ZV 7111 po 9.30 h, na linke 5/6, neskor ho nahradil 7904-03
- 1827 o 10. h. odisiel do vozovne z linky 26/1, neskor ho nahradil 1906
- 1006 okolo 11. h. docasne vypadol na linke 27/1 pre poruchu (odstaveny na konecnej Pri krizi)
- 7949-50 okolo 11.20 h. docasne vypadol na linke 5/1, neskor ho nahradil ZV 7718
- 2606 po 11.30 h. docasne odisiel z linky 34/1 na plnicku, nahradil ho ZV 2618
- 2829 od 12.06 h. vypadol na linke 83/1 pre poruchu (odstaveny na konecnej Pri krizi), neskor ho nahradil ZV 2004 a napokon 2800
- 7955-56 popoludni vypadol na linke 5/7, neskor ho nahradil 7835-36
- 2625 po 14.30 h. docasne odisiel na plnicku z linky 83/4, nahradil ho ZV 2010
- 1001 okolo 16.30 h. vypadol na linke 22/4, az do konca sluzby bez nahrady
- 2408 o 16.38 h. odisiel do vozovne z linky 34/7, neskor ho az do konca sluzby nahradil ZV 2819
- 2816 okolo 18. h. vypadol na linke 83/8, neskor ho nahradil ZV 2010 a napokon 2826
- 1906 od 18.57 h. docasne vypadol na linke 26/1 pre poruchu (odstaveny na konecnej Zatevna)

Vyprava podla poradia:
1: 7803-04, 7791-92, 7821-22, 7773-74, 7809-10, 7741-42, 7828-27, 7805-06, 7797-98, 7812-11
5: 7949-50, 7933-34, 7953-54, 7946-45, 7943-44, 7904-03n, 7955-56, 7845-46, 7921-22, 7925-26, 7923-24, 7841-42, 7907-08
? M: ZV 7111/6; ZV 7718/1; 7835-36/7
12: 7775-76, 7815-16, 7799-7800, 7823-24, 7825-26, 7783-84
20: 1011, 1008, 1023, 1009, 1024, 1010, 1827
? M: 1906/7
22: 1031, 1101, 1062, 1001, 1123, 1010
26: 1827
? M: 1906
27: 1006, S 1120
34: 2606, 2822, 2827, 2630, 2809, S 2940, 2408, 2403
? M: ZV 2618/1; ZV 2819/7
35: 3638, S 3508
80: 3616, 3143, S 3608
? M: ZV 3614/??
83: 2829, 2512, 2818, 2625, 2938, 2626, 2801, 2816, S N 2810, 2826, 2813, 2401, 2814
? M: ZV 2004 a 2800/oba 1; ZV 2010/4 a 8; 2826/8
370: 1030
371: 1093
380: 1910
382: 1111
504: 1611

Prispeli: d3k0 a Kamarat
Ámos Keynes SI NEJAKY DIVNY CLOVEK.VED CESTOVNE PORIADKY CITAT VIES NIE?
Reakcia na: si #35097:
To, že ideš v buse 1,25 hodiny a v aute 0,25 hodiny, neznamená, že ten rozdiel by si zarábal. Jedine tak môžeš dlhšie spať ale aj tak vždy do roboty/školy nastupujše na rovnakú hodinu.


eee: Lebo ak 10minút čakáš v zime na napríklad L90 a potom vidíš ako okolo teba preletí L90 Služobná jazda, tak ma to naštve.

A čo ma štve najviac je,že na špičky sa vypravujú Ik435 a na celodenné Ik280 s razantne vyššou spotrebou a nekulúrnym prostredím. Špecialista je na to 4.DTP. Mňa ako cestujúceho nezujímajú ich služby, ja sa chcem voziť na úrovni a ak pritom ešte aj ušetria na PH tak nie je o čom.
Ámos Keynes: A PRECO BY SA MALI ROZCULOVAT VED CITAT VEDIA ?
Anti: hehe no jasné že 4098... :o)
Reakcia na: Ámos Keynes #35094:
ked si k tomu ale zaratas ako tu uz niekto spominal, ze autom mu cesta trva neaku stvrthodinu a MHDckou hodinu a stvrt, tak to mas za den 2 hodiny, za mesiac to je priblizne 40 hodin, nech dotycny zarobi za hodinu 100 Sk (aby sa dobre pocitalo), tak to je za mesiac 4000Sk a za rok 48000 Sk. Takze ak by dany clovek stravil ten cas miesto v MHD v praci navyse, zarobil by o 48tisic rocne viacej (a aj stat by mal z neho vacsiu radost lebo odvody a dane z neho by boli tiez vyssie).
Demagogia ? mozno, ale rovnako ako mnoho ineho co sa tu prezentuje...
Reakcia na: Beus #35084:
Nemylíš, lebo ak si dobre pamätám z autoškoly, jazdný pruh by mal mať 3,5 metra. Ak sa na Starom moste autobusom (šírka 2,5metra) lýžu zrkadlá, tak zrejme niekde chýba 2 metre vozovky ?

Dnes som videl 7947 ako služobnú jazdu ne Floriánskom a bez čísla linky. Namiesto nej piktogram električky. Žeby ďalšie plus a krok ku zbytočnému nerozčulovaniu cestujúcich? ☺
Reakcia na: Ike #35091:
Ty ako študent žiadne nehorázne prachy neplatíš. Opakujem. Ak sa niekto zmestí jazdením s autom po tomto meste do 6000 alebo aj 7200 ročne a pritom každé pracovné ráno cestuje do práce/školy, tak mu dám neviem čo.
Ceny vôbec nie je vysoká. Len kvalita je nízka.
Reakcia na: Andy #35032:
To je blud. Nedá sa to povedať, že to platí všade. Mám auto, jazdil som s ním po meste a ak ma jedna celoročná na 1. pásmo stojí 6.000, čiže dvoch 12.000 tak môžem s istotou, že keby som jazdil autom toľko koľko jazdím MHD, by sme sa dvaja pri súčasných cenách benzínu/nafty do tých 12.000 za rok nezmestili aj keby všetky naše trasy boli spoločné. (Moja sestra dá ročne na benzín dokonca 60.000 ale ona jazdí až z Hoštetna(Vysokej pri Morave) do Prievozu)

Samozrejme ak to budše rátať, že denne MHD cestuješ 61 minút jedným smerom, takže si musíš kúpiť 7 10minútových lístkov za 98 korún, tak sa to tým autom určite vyplatí.
Reakcia na: Darro #35090:
nebolo to ZV nahodou 4098?
Dopravná nehoda osobného auta z pravdepodobne z chodcom na prechode pre chodcov... zastávka ZŠ Budatínska smer mesto... Policajný tranzit a ďalšie dve auta tam stoja na krajnici.
Vratim sa este k teme... preco by sme sa mali v autach udusit, a v autobusoch nie... povedzte mi uprimne...

Je zdravsie cestovat 1,15 h na kazdom prestupe mrznut 15 minut, rozculovat sa, utekat krizom cez krizovatku aby som stihol spoj, ktory ma interval 20m, alebo cestovat 13 minut pohodlne v aute (podla predpisov).

U mna je situacia nasledovna... ak idem busom, sardinkujem v buse 1,15 h som nuteny ist obchadzkov a platim nehorazne prachy za nie velmi kvalitne cestovne. Ak idem autom (mimochodom aj v mieste A (odkial vychadzam) aj v mieste B (kam idem) je dostatocne vela parkovacich miest), idem 13 minut, vyhnem sa tym 4 frontam na Lamacskej, na Patronke, Na Hodzku a na moste, cestujem pohodolne, nemusim skoro vstavat, a vyhnem sa centru...

a co sa tyka benzin a poistka...

kazdy kto vie ratat a da si do pomeru cena/kvalita, zisti ze cestovanie autom je omnoho pohodlnejsie...

DPB si nevazi zakaznikov, a Bratislava mu moze byt (aj do buducna) velmi vdacna, za to co sposobil... takze tolko
Na linke c.95 práve ZV4908 zastávka Holíčska smer Antolská...
13Sk: Ty žiješ? Ja že už ma ani nepoznás... dnes som rozmýšľal že boh vie ako sa máš, veď na čo máš mobil...
Reakcia na: slovanista21 #35033:
dostat sa do vozovne???nie je nic lahsie.Stan sa za zamestnancom...a uvidis aka je to sranda
Reakcia na: Darro #35083:
podla mna je to sranda,ak sa na L82 objavuje S.O.R.,bola tam aj vcera/predvcerom?/,nemal som zatial tu cest,no mal so tu cest 3623 50/7(?) a to nemalo chybu ,rely dakar to je nic ...
Reakcia na: Vrtacik #35085:
... a okolo 17:20 vypadla dalsia na Postovej 9 (7727), kvoli problemom zo zatvorenim dveri na zadnom vozni.
7927+7928 na L9/8 isla pred necelou hodinkou z Obchodnej cez Namestie SNP, Jesenskeho a nabrezie, kvoli prejazdu kolony s ceskymi papalasmi SNPckom (policajt uzavrel prejazd vsetkych smerov na Suchom myte).

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.