Reakcia na: Andy #35032:
To je blud. Nedá sa to povedať, že to platí všade. Mám auto, jazdil som s ním po meste a ak ma jedna celoročná na 1. pásmo stojí 6.000, čiže dvoch 12.000 tak môžem s istotou, že keby som jazdil autom toľko koľko jazdím MHD, by sme sa dvaja pri súčasných cenách benzínu/nafty do tých 12.000 za rok nezmestili aj keby všetky naše trasy boli spoločné. (Moja sestra dá ročne na benzín dokonca 60.000 ale ona jazdí až z Hoštetna(Vysokej pri Morave) do Prievozu)Samozrejme ak to budše rátať, že denne MHD cestuješ 61 minút jedným smerom, takže si musíš kúpiť 7 10minútových lístkov za 98 korún, tak sa to tým autom určite vyplatí.
Ked tam cesta nebude, tak tam nebude moct chodit
Ike
Je zdravsie cestovat 1,15 h na kazdom prestupe mrznut 15 minut, rozculovat sa, utekat krizom cez krizovatku aby som stihol spoj, ktory ma interval 20m, alebo cestovat 13 minut pohodlne v aute (podla predpisov).
U mna je situacia nasledovna... ak idem busom, sardinkujem v buse 1,15 h som nuteny ist obchadzkov a platim nehorazne prachy za nie velmi kvalitne cestovne. Ak idem autom (mimochodom aj v mieste A (odkial vychadzam) aj v mieste B (kam idem) je dostatocne vela parkovacich miest), idem 13 minut, vyhnem sa tym 4 frontam na Lamacskej, na Patronke, Na Hodzku a na moste, cestujem pohodolne, nemusim skoro vstavat, a vyhnem sa centru...
a co sa tyka benzin a poistka...
kazdy kto vie ratat a da si do pomeru cena/kvalita, zisti ze cestovanie autom je omnoho pohodlnejsie...
DPB si nevazi zakaznikov, a Bratislava mu moze byt (aj do buducna) velmi vdacna, za to co sposobil... takze tolko