Mile MHD,
neviem co sa stalo od septembra v Devinskej Novej Vsi, ale oproti minulemu roku (porovnavam skolske roky, nie prazdniny) sa rano v autobuse c.21 prepravuje asi o 1/3 ludi viac. Zaroven sa znizil pocet spojov medzi 6:00-8:00 hod. Minuly rok som si zvykla najst aspon aketake miesto na statie. Kedze som tehotna, rada by som niekoho mladsieho poprosila si by mi nemohol uvolnit miesto na sedenie, lebo sa mi velmi zle stoji. Zial, situacia zacala byt taka kriticka, ze na zastavke Milana Marecka sa dostanem akurat tak na druhy schodik a nemam sancu prepracovat sa dalej. To nepisem to tom ze sa nedaju otvorit takmer ziadne okienka. Nemam inu moznost, ako cestovat tymto sposobom, hoci posledne dva tyzdne sa mi zda byt tento sposob takmer neludsky. Mohli by ste mi prosim objasnit dovod, co sa stalo, ze sa to natolko zhorsilo? Myslim ze nie som jedina, ktora sa na to stazuje, tak by som zaroven rada vedela, ako by to bolo mozne riesit. S pozdravom, Silvia
neviem co sa stalo od septembra v Devinskej Novej Vsi, ale oproti minulemu roku (porovnavam skolske roky, nie prazdniny) sa rano v autobuse c.21 prepravuje asi o 1/3 ludi viac. Zaroven sa znizil pocet spojov medzi 6:00-8:00 hod. Minuly rok som si zvykla najst aspon aketake miesto na statie. Kedze som tehotna, rada by som niekoho mladsieho poprosila si by mi nemohol uvolnit miesto na sedenie, lebo sa mi velmi zle stoji. Zial, situacia zacala byt taka kriticka, ze na zastavke Milana Marecka sa dostanem akurat tak na druhy schodik a nemam sancu prepracovat sa dalej. To nepisem to tom ze sa nedaju otvorit takmer ziadne okienka. Nemam inu moznost, ako cestovat tymto sposobom, hoci posledne dva tyzdne sa mi zda byt tento sposob takmer neludsky. Mohli by ste mi prosim objasnit dovod, co sa stalo, ze sa to natolko zhorsilo? Myslim ze nie som jedina, ktora sa na to stazuje, tak by som zaroven rada vedela, ako by to bolo mozne riesit. S pozdravom, Silvia
. Tak zatim.
5/14 - 7074 a 504 - 1923:
Jano
Po 12. h. stali elektricky 3, 5 a 11 na Peknej ceste v oboch smeroch, pretoze nejakemu nakladnemu autu sa odtrhol kardan a zostal stat priamo na kolajach. Zdrzanie okolo 30 minut, elektricky iduce do Race boli otacane na Vinohradoch ( mozno aj vo vozovni ), ale dispeceri zjavne nezvladli situaciu, ked napr. linku 5/8 ( 7943-44 ) poslali do Dubravky o hodinu skor a potom to vyriesili tym, ze z Dubravky musel ist na hribiky do Karlovky a tam cakat na svoje poradie. Smola bola este o to vacsia, ze o 13:30 h. odisiel do vozovne aj 7907-08 z 5/9 a tak od 13:30 h. do 14:15 h. neisla z Dubravky ziadna 5. Vozidlo 7907-08 bolo nahradene neskor 7949-50
- 2514 docasne vypadol pred 13. h. na linke 83/8, nahradil ho ZV 2830
- 7719 ako ZV na linke 1/1 po 13:30 h., nahradil ho 7732-31
- 7741-42 vypadol po 14. h. z linky 4 na Zlatych pieskoch
- 2308 vypadol na linke 34/5 ( o 15:07 h. odisiel do vozovne ), hned ZV z 83/8 2830 isiel robit zalohu na tuto linku, napokon ho nahradil 2313
- 1133 vypadol na linke 20/1 okolo 15. h., neskor ho nahradil 1067
Vyprava podla poradia:
1: 7732-31n, 7727-28, 7765-66, 7781-82, 7748-47, 7799-7800, 7797-98, 7787-88, S 7757-58, 7789-90, 7751-52
M: ZV 7719
5: 7845-46, 7929-30, 7955-56, 7905-06, 7909-10, 7923-24, 7921-22, 7943-44, 7907-08, 7953-54, S 7733-34, 7947-48, 7931-32, 7901-02, 7915-16
M: 7949-50/9
12: 7779-80, 7753-54, 7775-76, 7817-18, 7739-40, 7809-10, S 7759-60, 7812-11
20: 1133, 1701, N /3 nemam, 1004, 1021
M: 1067/1
22: 1013, 1006, 1065
27: 1007, S 1009, 1131, VW 1311, VWv 1403
34: 2204, 2813, 2804, 2803, 2308, 2303, S 2401, 2810
M: ZV 2830 a 2313/ oba 5
35: 3525, S 3607
83: 2945, 2938, 2300, 2811, 2822, 2814, 2825, 2514, S N 2515, 2513, 2511, 2820, 2939
M: ZV 2830/8
380: 1907 - podla 21/12 pp
382: 1111
K tej tragickej nehode ( citaj SME ):
Podla toho co som videl vcerajsie autobusy na 21 (25. 9. ) islo o 21/4 asi 1407, ale iba na 90% podla uvedenych skutocnosti.