Ake mile zasa sa po sviatkoch stretnut s nadstandardnymi sluzbami DPB. Opat moja parketa: 21. Dnes sa podarilo ist v tandeme 1923 a 1401-ke. - Ale pred casom mi niekto z Vas skalnych odobril, ze by sme mali zacat od seba, spravat sa milsie v spojoch, a tych dobrych vodicov chvalit. Preto informacia od TM 31573 je sice zaujimava, ale tiez by mohol poutivat iny slovnik. Predsa mame na viac. - Tiež ma štve, že sa zbytočne dlho čaká, cestovny poriadok neplati, a potom si to spoje "zdupluju". Ale v polemike mi bolo vysvetlene, ze vodic casto za to nemoze, lebo prichadza po prekonani zapchy so sklzom uz z "protismeru". To, ze vodici by mohli byt na presupovych staniciach ustretovi a prvy pockat/nasledujuci ho dohonit, aby sa ubohi cestujuci stihli "povymienat" stale plati. A propos: nedelna X38 nemala chybu. "tetuška" ☺
Ámos Keynes
SOR je skutočne pekné, útulné, kvalitné (motor aj prevodovka je super) tiché a v nespolednom rade aj moderné vozidlo, ktoré nebolo postavené na koncepcii vozu z roku 1982. Ja nie som technik a do konštrukcie sa nevyznám, vševedko ma asi zase zdrbe, ale myslím, že SOR je na tom lepšie ako Karosa 950. Tým myslím strednepodlažný SOR. Keby bol 12, 15 a 18 metrový ja osobne neváham. Prvý SOR prišiel v roku 1999 čiže má o rok viac ako posledné Ik400 a vyzerá lepšie ako tie Ikarusy. A o Karosách po 5tich rokoch prevádzky ani nehovorím.