Diskusné fórum › Dispečerské fórum

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Toto som nasiel neviete bude to pravda?
Cez víkend bude zrušená zastávka MHD Sady.
Zastávka Sady pre autobusy liniek číslo 91, 191 a 508 v mestskej časti Jarovce bude od piatku 9.00 do pondelka v oboch smeroch premávky zrušená. (SME)
Dva dotazy: 1) minuly vikend jsem jel 91 smer Rusovce a jeste v Petrzalke pred Jasovskou se porouchal BUSE displej a az do Rusoviec svitilo "Pasmo 1". Kdyby me chytil revizor bez listku (mam elektricenku jen na 1.pasmo), musel bych platit?

A 2) ma DPB vubec nejake KT8-ky (oboustranne?). Nikdy jsem tu zadne nevidel.

Diky
Reakcia na: Andy #26424:
K údajnému náskoku : asertívnou jazdou sa asi snažil len dohnať sklz, čo mu stále vznikal pri čakaní na križovatkách a prechodom cez ne. Inak si neviem predstaviť, ako dodržať cestovný poriadok, keď k tomu pribudne aj úplne lenivo, odmerane a s evidentne oneskorenou reakčnou dobou rozbiehajúca sa kolóna osobných áut pri zelenej...
Reakcia na: Andy #26424:
no možno podľa neho bol robený CP ?
A ozaj, dnes bola rozriešená záhada s tým MANom. To bol 2403, ten mal vraj sedačky na skúšobných jazdách zabalené.
Johny 😨 Dik. No takže je vysvetlené kam zmizlo 6 vozov, ktoré chýbajú vo výprave a prečo 4.kolóna aj cez prázdiny vypravuje kraťasy. Len dúfam, že do 2.9 stihnú opraviť 4400, 4827, a iné dlhšie odstavené vozy.
Reakcia na: J #26423:
na X12 je cely den 6 vozidiel pocas prac. dni vsetky vypravuje 4. DPA ( pridelene podla poradia su 4210 - momentalne jazdi vsetko mozne, lebo je dost poruchovy; dalej 4834, 4946, 4407, 4310, 4810); pocas vikendovych dni a sviatkov 3 poradia zo 4. DPA a 3 z 2. DPA
Color: 2303 ZV nie, dnes bol normmalne na 34/5, skor by som povedal, ze na tej 78 bol 2308- ten bol ako ZV

Zo stredy:
- o 13.20 h. vypadol aj jeden spoj na linke 70, pre vypadnute lave bocne vetracie okno
- o 13.56 h. mal mensiu nehodu autobus linky 34 (2627 z 34/1) na Lamacskej ulici v smere do Dubravky, kde mu nezname nakladne vozidlo zachytilo lave spatne zrkadlo
- od 14.05 do 14.32 h. stala premavka trolejbusov liniek 202, 206, 208 a 210 na Mlynskych nivach pre poskodenu mechanicku vyhybku pri vyjazde z obratiska
(V)

Dnes narychlo pozbierane:
- 2630 okolo 10. h. docasne odisiel z linky 83/5 (je mozne, ze uz tak skoro bol na plnicke), nahradil ho ZV 2308
- 2826 po 15. h. docasne vypadol na linke 34/2, nahradu neviem
- 2829 o 17. h. docasne vypadol na linke 83/8 pre poruchu vozidla (odstaveny niekde v oblasti Pri krizi, ale nie na konecnej), bez ZV
- 2610 pred 18. h. docasne odisiel z linky 83/4 na plnicku, nahradil ho ZV 2626
- 4209 po 18.30 h. docasne vypadol na linke X12/1 pre poruchu vozidla, neskor ho nahradil ZV 3604

Vecerna vyprava podla poradia:
X12: 4209, 4846, 4946, 4407, 4310, 4810
? M: ZV 3604/1
20: 1066, 1010, 1032, 1004, 1128
26: 1829
27: 1131, S 1014
34: 2615, 2826, 2830, 2627, 2303, S 2512, 2404, 2939
35: 3624
38: 3525
43: 3632
49: 3505, R 3525
83: 2813, 2801, 2819, 2610, 2630, 2814, 2812, 2829, S N 2811, 2820, 2408, 2827, 2818
? M: ZV 2626/4; ZV 2308/5
Dnes som chytil na 204 super vodiča. Všade kde sa dalo, išiel na Vmax, čo bolo cca 57 km/h a to vrátane Trnávky, podjazdom pri BauMaxe išiel 50 (je tam max. 20), dvere z kabínky von aj z kabínky do voza otvorené, aj riadne pri jeho štýle jazdy poletovali z jednej strany na druhú a trieskali. Ale bolo tam účinné vetranie. 🙂 No a celú cestu samozrejme telefonoval z mobilu. 🙂 Cez výhybky išiel asi tak, že tesne pred nimi zbrzdil na max. povolenú rýchlosť a hneď sa aj rozbiehl. Číslo vozidla z princípu nenapíšem. 🙂 Ale takých by som bral viac. Ešte mi nejde do hlavy, že ako to, že nemal náskok, keď išiel jak čert...
Keď sa bavíte o 4. kolóne a vypravovaní kraťasov možno by bolo treba napísať, že 4. kolóna zabezpečuje aj X12. Možno tam sa stratili potrebné vozy, ale neviem koľko ich na X12 v špičke jazdí.
Čo takto dať na L90 späť kraťasy s intervalom 10/15/12 víkend 10. Tam by jazdili kraťasy a štyri kĺbaky z L90 by sa rozliali na ostatné linky.

Neviem či to tu niekto písal, ale v nedeľu ráno sa na Prístavnom moste, na tej drevenej lávke kde opravujú most zasekla nejaká Karosa. To len tak. Proste asi niečim škrtla o zem a zostala vysieť. Doprava stála, tak štyri busy za ňou. Bol tam aj dispeč. Ja som išiel v Avionbuse a tak som číslo nestihol.

Dnes 4808 na 90 svojou jazdo spod Nového mosta 30km/hod nabral meškanie na Budatínskej 4minúty pri príchode 5 po odchode zo zastávky. Dokonca ani na križovatke Einsteinova - Viedenska nečakal, lebo kolónu predbehol v pruhu smer Mlynská dolina, tak si viete predstaviť ako sa vliekol.
Keď som sním išiel do mesta, tak prišiel tiež s meškaním 5 minút. Niekto by s tým vodičom mal niečo spraviť.
Reakcia na: Ferro #26420:
Neni - aspoň nemá označenie, žeby bola na znamenie. ?
Reakcia na: Andy #26405:
Porucha vozidla.

DNES:
- 3604 o 20:09 na L50 smer Aupark.

Dnes som sa viezol v 1322 na L86 a vo vnútri svietilo osvtelenie, hoci bolo normálne denné svetlo. Tak neviem, či to vodič zapol naschvál (ale načo?) alebo nedopatrením. ?
To som si opat nieco nevsimol, alebo je naozaj zastavka Kolma smer Petrzalka (pri stavebninach) na znamenie len pre linku 94? 91 a 191 sice su na znamenie na Kolmej, ale to je ina zastavka.
"nasleduje... Krematorium... Konecna zastavka, prosim vystupte" hehehe
Reakcia na: COLOR #26411:
co ty vies, mozno to zrkadlo prasklo od tepla. ? Vies, v BA je vsetko mozne. ?
Reakcia na: Z #26409:
tak to som prijemne prekvapkany. Je to obdivuhodne, ze mate aj par vozov "v zalohe" ?
Najnovsia info od Johnyho 😨
Dnes bude na NV/504 voz, ktory sa zacina az velmi napadne podobat na 2624, alebo 2625, a teda 1604 ☺
Takze toto bude plynova premiera na NV/504 ?
Reakcia na: Andy #26412:
Hmmmmmmmmmmm... Ale doniesli sme to vodicovi a pozeral na to, stiahol brko jedno, stiahol brko druhe a nikde nic nechybalo ? Stara zlata SKODA. ?
Reakcia na: frenky #26408:
No, asi som malo zvyraznil tu pointu mojej otazky, takze este raz - ...cez PRAZDNINY... Inak s tebou suhlasim. Ale to bola len taka recnicka otazka ?

Z: Sorry ale ako to oni mozu vediet? A jedno kolo urcite nerobila, to by som ozelel.

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.