Hmm...do debaty o tom konkretnom vodicovi sa mi zapajat nechce, neviem co sa odohralo, ale rad by som aspon uviedol na pravu mieru terminologiu, aby sme sa do buducnosti vsetci rozumeli, o com je rec :))
Takze: Tie droty nad ulicami, v ktorych je 600V DC a trolejbusy z nich beru stavu, sa nazyvaju vrchne vedenie, hovorovo trolej (troleje); to, co trci trolejbusom zo strechy a obcas to z tych trolejov vyleti, sa nazyva zberace, hovorovo palice; a to, co ma trolejbus na zadnom cele a trcia z toho tie spagaty az ku koncu palic, sa nazyva strhovaky, pripadne stahovaky, hovorovo navijaky
S vyrazom "bambusy" som sa este nestretol, tie normalne (starsie) zberace su totiz od bambusov neporovnatelne tazsie a tvrdsie
Viem len, ze na Man-Siemensoch, ktore este nemali stahovaky, sa na stahovanie zberacov pouzivala bambusova tyc, a vzdy ked pocujem "bambus" v trolejbusovom kontexte, napadne ma toto :))
Takze: Tie droty nad ulicami, v ktorych je 600V DC a trolejbusy z nich beru stavu, sa nazyvaju vrchne vedenie, hovorovo trolej (troleje); to, co trci trolejbusom zo strechy a obcas to z tych trolejov vyleti, sa nazyva zberace, hovorovo palice; a to, co ma trolejbus na zadnom cele a trcia z toho tie spagaty az ku koncu palic, sa nazyva strhovaky, pripadne stahovaky, hovorovo navijaky
S vyrazom "bambusy" som sa este nestretol, tie normalne (starsie) zberace su totiz od bambusov neporovnatelne tazsie a tvrdsie
Viem len, ze na Man-Siemensoch, ktore este nemali stahovaky, sa na stahovanie zberacov pouzivala bambusova tyc, a vzdy ked pocujem "bambus" v trolejbusovom kontexte, napadne ma toto :))
Mat3j
Dnes rano vodičovi trolejbusu 6XXX na linke 2XX/X spadli na ulici XXXX v mestskej casti XXXX spadli troleje. Po mojej vyzve odmietol dat troleje spat. A tak sme v jeho trolejbuse sedeli 8 hodin a az potom mu svitlo, ze co ma robit. A tak som dnes zmeskal skolu. Takze dispeceri vyzujte si papuce, vystupte z felicii a zacnite patrat po vodicovi XXXX lebo je to velky ****** :| .