Reakcia na: Mhr1 #182353:
Ďakujem, že tu niekto potvrdil čo som tolkokrát písal. Nemám to podložené dátami, no nazdávam sa, že L5 bola vyťaženejšia do centra ako L4. Teda asi by to v Dúbravke chcelo 5 minút dieru pred L4 a 3 minúty pred L5, obávam sa ale, že aj tak by z toho bolo 2-6-2-6, no určite si to navrhol trochu lepšie ako to bolo. Lepšie to z princípu urobiť nejde, ak má byť v Dúbravke, tuneli aj na nábreží rovnomerný interval tak obe linky z Dúbravky musia ísť do tunela respektíve obe na nábrežie, čo je vpodstate dnešný stav, akurát tie linky jazdia pod jedným číslom.Osobne som ale po výstavbe trati na Pribinovej za hybrid. Do Dúbravky jednu nosnú linku ako je tomu dnes a viesť ju po Pribinovej. Medzi to z KV 2 linky v preklade s 8-minútovým intervalom, obe viesť do tunela a následne jednu na Obchodnú a druhú na Špitálsku. To zabezpečí rovnomerný preklad v Dúbravke, KV, na nábreží aj v tuneli a obslúži všetky 3 trate v centre.
Prečo sú tie semafory v prevádzke aj v nočných hodinách (vrátane toho hneď za Južným mestom) naozaj neviem.
Ten výraz znamená, že niekto "dělá machra, ale hajzly má na chodbě".
Klepeto
Dnešní mladí už nezažijú čo je to, keď na Trnavskom mýte za sebou zastavilo 5 Ikarusov na zastávke, že ten piaty ostal trčať v križovatke a tak sa ten šiesty z Vajnorskej ako linka 106 už nedostal na zastávku.
Konečná Čiližská pôsobila skoro ako malá vozovňa, keď tam postávalo 7-8 kĺbových autobusov liniek 54,107,108,109 a do toho ešte trolejbus 220 a neskôr 218.
A Starý most s tým prejazdom bol asi najväčší zážitok a zároveň stres pre vodičov, keď si tam občas odrazili späťáky.