Reakcia na: Sisa56 #163113:
Uviedol som Zochovu, lebo píšete že cestujete spod hradu a začínate na Obchodnej. Teda logicky mi vyšlo, že Zochova je tak na polceste... stále ale platí, že môžete využiť vyhľadávač a tam si zadať inú vyhovujúcu zastávku.Električky aj dnes jazdia skôr ako o 5:03, napríklad linka 5 do dúbravky ide z Obchodnej o 4:21, lebo sa tam musí dostať tak, aby pred piatou už odchádzala smerom do centra. Ako tu už spomínal niekto nižšie, problém je logistický (teda organizácia práce vodičov a obehov vozidiel) spojený s tým, že vozovne električiek sú len na jednej strane mesta. To síce nemusí cestujúceho zaujímať, ale tento problém je tu vyše 40 rokov, a aj prvé odchody sú preto (plus mínus nejakých tých 10-15 minút) už 40 rokov rovnaké.
V minulosti síce obchody aj fabriky začínali o 6:00, ale aj mnoho administratívnych pracovníkov chodilo na 7:00, maximálne na 8:00. Dnes množstvo ľudí začína o 9 alebo aj 10:00, celkovo sa skôr pracovná doba posunula na neskoršiu hodinu ako v minulosti (aj keď subjektívne môžete mať iný pocit). Ale toto je už mimo dopravnú tému.
Jááááj...
david1
Odvez sa na Kolárko s L207 . Odtial peší presun cca 4 min. na zastávku Mariánska odkial máš priamo L4 o 4:49 ; 4:57 iba cez školský rok a 5:05 ....
Ideal však dohoda zo zamestnávateľom na neskorší nástup do práce alebo neskoršia výmena smien.
Ja to mám podobne s L5. Prvá až o 5:18 z Obchodnej čiže jedine L3 zo Špitálskej tiež tesne pred piatou.
Od Vazovovej idú výjazdy od štvrtej no tam jedine peším presunom.