Diskusné fórum › Dispečerské fórum

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: S499.1023 #173581:
Ja som na prvú myslel, že to je reakcia na otázku "prečo sa už dávno do 7303+7304 nenainštaloval TV Progress"... 😁
Bol nejaký prestoj na Karloveskej, práve obnovené.
Reakcia na: Andrej #173580:
Po nasadení nových vozidiel sa rozlúčime určite s prvými K2S - neviem či nie po 7112 vrátane a rovnako pôjdu vraj preč T3G a T3M, T3P ostanú. Reálne som teraz zvedavý na výpravu od začiatku šk. roka, keďže je veľmi veľa vozidiel na stojánke na Juráku. Každopádne by sa niečo mohlo urobiť s rannými sedmičkami, pretože tie trojhodinové služby sa nikomu nechce robiť a bolo by lepšie to nejako inak vyriešiť.

@S499, už minule som rozmýšľaľ nad tým Ing. 239,167, no nič mi nenapadá. 😁
Reakcia na: Andrej #173583:
Na to je odpoveď: Šotovedenie DPB, brnenský syndróm, ing. 239,167.
Reakcia na: S499.1023 #173582:
Ja som nemyslel dnes, ale dávno, povedzme okolo 2006-7. Vtedy sa ešte modernizovalo vo veľkom.
Reakcia na: Andrej #173580:
Pretože je nezmysel dnes modernizovať vysokopodlažnú súpravu. Vozov je dosť, len ich treba racionálne nasadzovať.
Reakcia na: Urbanway 2423 #173577:
Ešte to vyzerá, že by bolo treba pár stĺpov.
Reakcia na: Urbanway 2423 #173579:
Neviem či táto teória je platná, nakoľko vypravovanie Tetrisu na ranné služby ho skôr šetrí než ničí, a do T3G sa ďalej investuje vo veľkom (viď 7839+7840).

Najnovšie kecy čo som počul boli že po dodaní nových elin budú na odstrel vozy s výklopnými dverami, ale neviem či je to aj pravda.

Mimochodom, kým sme pri tejto téme prečo sa už dávno do 7303+7304 nenainštaloval TV Progress? Prečo silou mocou to chcú skúsiť s tou asychronnou pomstou? Tie vozy nejazdia a nejazdia, vozidlové skrine určite budú v skvelom stave po modernizácii. Pri takomto tempe tu ešte budú (ne)jazdiť ešte o 40 rokov.
Reakcia na: Mhr1 #173578:
Nebude za tým snaha o čo najrýchlejšie "zničenie" starších vozov, aby sa mohli čo najskôr vyradiť (po dodaní ďalších nových električiek), lebo inak mi to tiež veľmi nedáva zmysel?
Reakcia na: N/A #173570:
V tom je tá absurdita. Modernejšie a aj mladšie T3P na Juráku stoja, zastaralejšie z Krasňan jazdia... Logiku v tom nechápem. To akože presuny vozov sa nedajú robiť? Lebo "nikdysatonerobilo?"
Reakcia na: S499.1023 #173576:
Nedala by sa urobiť otočka v týchto miestach: https://goo.gl/maps/dUYVVLHEMFMSjyAW8
Stačili by tam 2 výhybky a oblúk (+ úprava vodorovného značenia). Na nejaké otáčanie pri výlukách a mimoriadnostiach by to mohlo stačiť. Tie výhybky by sa mohli vymontovať z tej spojky smerom na Námestie slobody, ktorá sa aj tak veľmi nevyužíva.
Reakcia na: Max #173574:
Zažil som časy plne funkčnej otočky na Kollárovom námestí. Každý vodič aj dispečer sa vyhýbal jej použitiu ako čert kadidelnici kvôli potrebe dvojitého prekladania v rušnej premávke. Škoda, že sa nepreložila dolu k Alžbetke vo verzii s výhybkami, lebo by bolo príliš zložité vedenie.
Reakcia na: N/A #173570:
Aha, nevedel som že problém je s meničom, som si myslel skôr že samotná výzbroj. Výmena meniča by sa neoplatila?
Reakcia na: trolejbus6207 #173571:
Njn - manipulačná otočka na Kollárku chýba...
Dôvodom odklonu bol požiar budovy na Karpatskej ul. a zásah hasičov.
Reakcia na: mirec240 #173572:
To mi napadlo, len nejako to v texte pod výpravou chýba, to už mohol admin napísať o vetu viac, v každom prípade vďaka za info 😉
Reakcia na: trolejbus6207 #173571:
https://dpb.sk/sk/zmeny-a-obmedzenia/prerusena-premavka-trolejbusov-linky-c-44-na-karpatskej-ulici-aktualizacia

˝Linka 44 je z Hodžovho námestia odklonená cez Kollárovo námestie na Rajskú a späť na Búdkovú.˝
Otázka ku dnešnej výprave - L44 jazdila od 9:04 do 10:06 len v úseku Hodžovo námestie - Búdková, nejako mi uniká, ako sa točila na Hodžovom námestí...
Reakcia na: Andrej #173569:
Táto súprava nie je spoľahlivá, prehrieva sa jej menič a v teple, keďže sa nevypína na konečnej, zvyknú robiť problémy nejaké káblové optické zväzky či čo.
Nevie niekto, prečo sa v poslednej dobe (cca posledný rok) veľmi nepoužíva Tetris na celodenných službách? Ja viem, že moc spoľahlivý nie je (ale zaujímavé že K2S s TV14 veselo jazdia na celodenkách aj ďalej), ale za starých čias to jazdilo dosť. Zmenilo sa dačo?
Sú v poslednej dobe nejaké väčšie problémy s 10-metrovými Solarismi? Tri sú dlhodobo odstavené a aj z tých zvyšných sa väčšinou nevypravujú všetky. Alebo je to len zhoda náhod?

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.