Diskusné fórum › Dispečerské fórum

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
DPB: Linky 3 a 4: prerušená premávka na Šafárikovom námestí. Linka 3 z konečnej Jungmannova premáva po Farského, z konečnej Komisárky premáva za zastávkou Centrum (A) premáva cez Jesenského, nábrežie, tunel, Obchodnú a od zastávky Blumentál (B) po svojej trase. Linka 4: za zastávkou Kráľovské údolie (A) premáva cez tunel, Obchodnú, Radlinského a Vazovovu na Krížnu. Náhradná doprava X3: premáva v úseku Farského - Centrum.
Od 16 riadili križovatku pod stanicou policajti.
Reakcia na: trnavka pepo7 #183270:
google maps momentalne ukazuje Prazska smer centrum totalne upchata uz od krizovatky Hrobonova. A Sancova smer TT myto je od stanice zahadne hned zelena. 🤔
Reakcia na: trnavka pepo7 #183273:
Tak tomu asi fakt pomoze uz neviem co..
To rozbija komplet vsetky ostatne spoje tade iduce.. 😮
Chcem vidiet ako tade moze prejst sanitka....ak by nahodou sla...
Reakcia na: trnavka pepo7 #183273:
Minúty odchodné sa vyčerpali.
Reakcia na: trnavka pepo7 #183270:
Za pá pod stanicou.
Reakcia na: trnavka pepo7 #183270:
#castejsieakometro
Reakcia na: trnavka pepo7 #183270:
Tak to je dost zle, ti co idu na vlak, musia byt hodne nervozni.. Co sa tam deje, ze je to take upchate? Klasicky piatok?
Vzhladom na situaciu by nebolo odveci, keby 32 sla a ludi radsej vysadila Pod stanocu / SAV, ked tam su taketo problemy... a radsej sa otocila na Hodzovom..
Cele zle.....
20 minút sa v križovatke 32 nevie dostať na hlavnú stanicu. Cestujuci su uviaznuty a z meškajúci.
Reakcia na: Adam3 #183265:
Semafory sú viditeľné z diaľky, policajt až z križovatky. Takže aj špičkový dopravák musí rátať s dlhšou reakčnou dobou (pendrek vo výške ale autá sa zo zotrvačnosti ešte hýbu zatváraným smerom a otváraný smer sa zas spomalene rozbehne po zmene postoja / signálu). To je fakt, policajt je iné ako semafor A ak tam nasadili PMJčkárov, tak tí sú duplovane opatrní. Mám dojem, že to je PMJ a nie dopraváci, aj keď sa môžem mýliť.

Ja som narážal ale na to, že to rozbilo kadenciu na linke 3. Tá je založená na predpoklade fungujúcej CSS s preferenciou. Takže "akometro" nie je momentálne ako metro, lebo povrchová doprava nemôže naozaj fungovať ako bezkolízne metro, dokonca ani s CSS.

Kedysi mohol policajt na Račku preferovať električky - videl prichádzajúcu električku pri Blumentáli alebo pri Kraskovej, mohol sa pripraviť. Ale doprava v minulom storočí a dnes nie je to isté.
3352 škodová udalosť s automobilom pri križiovatke Bajkalská od Trnavskej cesty
Reakcia na: Adam3 #183265:
Áno, je to presne tak.
Reakcia na: BA2301 #183264:
Rýchle striedanie fáz pri veľkom zaťažení je zlé.
Reakcia na: BA2301 #183264:
A nemá to práve vyššiu priepustnosť, hoci za cenu horšej plynulosti a rozbitia zelených vĺn? Pri dlhších fázach sa predsa minimalizujú prechodové stavy, keď križovatkou nikto nejde a bežia len vyprázdňovacie časy.

Ďalšia vec je, že pri semaforoch je prepínanie fáz oveľa rýchlejšie. Tie môžu striedať smery aj každých 15 sekúnd a za ten čas stihne prejsť celkom dosť áut. Keď však dopravu riadia policajti (najmä viacerí, ktorí sa musia navzájom koordinovať a synchornizovať), samotná zmena smeru trvá podstatne dlhšie. Kľudne môže prejsť aj 10 sekúnd od posledného auta z jedného smeru po prvé auto z nového smeru. Takže podľa mňa v takomto prípade dáva zmysel nechať jeden smer otvorený dlhšie, aby sa táto strata neopakovala príliš často.
Reakcia na: Max #183259:
Problém je v tom, že CSS a policajti majú z princípu rôznu kadenciu striedania smerov. CSS zvláda striedanie smerov v rýchlom slede, policajti nechávajú jeden smer dlhšie, viac menej do jeho vyprázdnenia. Tak to bolo od nepamäti. A dnešní policajti, nezvyknutí riadiť dopravu už určite vyššiu kadenciu nezvládnu.
Reakcia na: B K #183262:
Vyzerá to na dlhšie, Yunex zbalil švestky a stále to riadia policajti.
Reakcia na: zakaznik #183260:
Kolaps bude až sa upchajú aj cyklochodníky 😉
Reakcia na: Max #183259:
Zápchy sa už prelievajú aj inde. Na Nivách pri VÚB sa to už zaštupľovallo vo všetkých smeroch.

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu
Dátum a čas príspevkov

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.
Návod pre pokročilé vyhľadávanie nájdete tu.