Diskusné fórum › Dispečerské fórum

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: TeBeCe #171519:
Podľa info na tabuliach na zastávkach (minimálne 29. augusta) jazdila X3 ešte aj o 21:15.
Reakcia na: TeBeCe #171519:
Čo sa tam deje?
tak asi len pustili uviaznute elektricky z race, z mesta sa stale chodi po vozovnu. 7787+7788 dosla na komisarky.
Po piatich hodinach obnovena premavka elektriciek v Raci. Zeby tam predtym testovali zberace na 7787+7788? 😃
Reakcia na: 3pa3ck3 #171511:
VwV-StVO je vykonávácí predpis k StVO. A ak raz stanovuje, že šístková plnofarebná zelená nesmie mať kolízny smer, tak nie je komu dávať prednosť.
Ale to už sme odbočili do technikálií od toho základného - načo by bol taký semafor, kde by sa bez ohľadu na farbu pre vodiča nič nemenilo v tom, že ho môže kedykoľvek trafiť električka?
Neviete, podľa akého kľúča boli vyberané krasňanské 2xT3G, 2xT6 a K2, ktoré sú odstavené na Jurajovom Dvore? Kilometre na opravu, náhoda, porucha, či niečo iné?
Reakcia na: Viko #171514:
Môže byť lebo tu 9 na Blumentali pustili na obchodnu
Reakcia na: Matej923 #171513:
Nejdu iba uvolnit krizovatku? Lebo odklon pre L9 dispeceri stale vyhlasuju...
Reakcia na: Matej923 #171512:
Práce sa to pohlo
Kollárovo námestie nehoda 7528 na L1 sa zrazila s autom.
Reakcia na: S499.1023 #171510:
Mám taký pocit, že VwV-StVO nie je predpis pre vodičov, tým je samotný text StVO. A tam sa o tom, že by pri použití šípkových semaforov nebol vodič povinný dávať prednosť pri odbočovaní, nič nepíše.
Reakcia na: Matko1 #171508:
Tak som sa pozrel do nemeckého StVO a tiež kašlú na nejaký viedenský dohovor a majú to logicky:
18 X. Pfeile in Lichtzeichen
1. Solange ein grüner Pfeil gezeigt wird, darf kein anderer Verkehrsstrom Grün haben, der den durch den Pfeil gelenkten kreuzt; auch darf Fußgängern, die in der Nähe den gelenkten Verkehrsstrom kreuzen, nicht durch Markierung eines Fußgängerüberwegs Vorrang gegeben werden. Schwarze Pfeile auf Grün dürfen nicht verwendet werden.
Vykapaná 4251 na Zochovej smer mesto skoro cez celú zastávku, zápcha až po Dvory.
Z hľadiska vyhlášky je jedno či smerový alebo plný signál. Paragraf 15 odsek 1c vyhlášky: signál zelenej farby "Voľno": vodiť smie pokračovať v jazde pri dodržaní pravidiel cestnej premávky. Potom ale máme normu (ktorá je dosť zastaraná) a tá znemožňuje dávať smerový signál s električkami (bezkolízny a bezstretný). To isté platí aj pre električky (bezkolízne a bezstretné). Električky v zahraničí mávajú pri pražcovej sústave aj permisívny signál, ktorý umožňuje električke ísť ale musí dávať prednosť (protismerné električky, protismerné vozidlá, chodci, jednorožce...). Na Jurigovom aj na Bagarovej sú smerové signály, električky keď majú voľno, majú ostatní červenú. Problém je, ak vodič električky si nevšimne predsignál (ten je trvalo načerveno a voľno má len ak môže vodič očakávať voľno v križovatke) a vpáli do križovatky keďže guľôčková sústava nemá prechodový stav (áno, nová vyhláška to umožňuje veľmi nešťastne). A problém je, ak vodič vozidla na otočke alebo pri výjazde z Bagarovej prejde na červenú ak prichádza električka 🤕
21, 25, 210 obojsmerne a 39 v smere CSÚ nepremávajú po Legionárskej (39 ani po Mýtnej), odklon v smere hlavná stanica cez Jegého a Šancovú, v smere Nivy cez Šancovú a Karadžičovu. Neviem, či to nesúvisí s kúželmi a dočasným značením, ktoré včera večer inštalovali do križovatky na Račku v mieste, kde sa odbočuje na Mýtnu od Legionárskej.
EDIT: Tak prebieha tam oprava prasknutého potrubia, celá spojnica Šancová - Legionárska je uzavretá.
Reakcia na: Ike #171494:
Vyhláška - nevyhláška, dohovor či pohovor, je to v rozpore s elementárnou logikou. Načo by potom VÔBEC na takých priecestiach cez trať bola svetelná signalizácia?
Reakcia na: fanatikmhd #171504:
Z toho 2x na identickom mieste.
Reakcia na: TeBeCe #171498:
Takže to bola 87+88? Som šiel pri Riazanskej v utorok ale 14:15 a len som zhliadol asi 100m predo mnou celočervenú (myslel som skor na 83+84) RPčku a druhý voz vyvrátený zberač dozadu. Zlomený nevyzeral. Takže 3x? 🙂 to už chce talent...
Reakcia na: TomJ #171500:
Nevyzeralo že bol zlomený, skôr len spadnutý dozadu.
Reakcia na: 3pa3ck3 #171485:
Ak platí to, čo píšeš, tak načo potom na tých prejazdoch vôbec semafory sú, keď aj tak musí auto pri otáčaní sa dávať prednosť električke?

Zmeniť zobrazenie

Štruktúra
Zoradenie
Počet príspevkov na stranu

Vyhľadávanie v téme

Hľadaný text
Dátum od
Dátum do
Hľadá sa v texte príspevku aj v mene používateľa.
Súčasne je možné hľadať viac výrazov oddelených medzerou.