Matematicky:
Ked niekto ukradne v obchode hmotne napr. pecivo, tak ano bude rozdiel v minuse. Ale ked v MHD zabera iba vzduch, tak rozdiel bude nulovy.
Už keď sa to rieši týmto spôsobom, vzduch ktorý daný cestujúci "nahradí" je nahradený hmotným telesom, ktoré sa váhou podieľa (áno, minimálne, ale cestujúci nie je vzduch) na zvýšení spotreby vozidla pri rozjazde. Teda áno, čierny pasažier v podstate kradne elektriku alebo naftu.
Krádež je to tak že si využil službu takže niekomu dlžíš peniaze a tie peniaze si nezaplatil. Je to celom jednoduchý princíp - niekto poskytol niečo za čo má dostať peniaze a tie peniaze nemá = o tie peniaze si ho okradol.
Ak sa vrátime do 10 metrov dozadu pred prechod pre chodcov z miesta, ktoré si dával (ako šofér musíš skontrolovať, či ti tam nejaký chodec nebeží pod kolesá), tak si všimneš aj zvislé, aj vodorovné značky a máš tento pohľad https://maps.app.goo.gl/1dftTUgmnLKwhNw28 Pokiaľ za ten čas zabudneš, aké tam boli značky, je na čase navštíviť doktora, či máš v poriadku pamäť. A pokiaľ si si tam nevšimol ani len ten prechod, niečo je zlé.
Pokiaľ ti robí problém vnímať okolie, keď s niekým kecáš, tak nemáš čo kecať.
A budem volit Winklera, lebo mam pocit ze Vallo tu bude dlhsie primatorom ako Breznev bol generalnym tajomnikom KSSZ, len s rozdielom ze Valla volia v realnych volbach a nie vo fiktivnych.
Wow, zdrazenie a potom sa nic nezlepsi. Fakt je niekto naivny ze ak sa tu MHD zdrazi o 30% tak zrazu DPB a magistrat budu zlepsovat intervaly a vratia povodny stav. Akurat tak obcania si budu mysliet ze budu hadzat peniaze do vzduchu.
Sú platy v Bratislave rovnaké ako vo Viedni? Vieš napr., že dôchodcovia vo Viedni nemajú zľavu na jednorázové cestovné lístky a už vôbec necestujú zadarmo po dosiahnutí istého veku? Sú aj dôchodky v Bratislave ako vo Viedni?
Dalej co sa tyka slubov atd:
V oktobri 2023 sa na linku 88 dali kratke autobusy s argumentom ze dali klbove autobusy na L95. Lenze v juli 2025 sa L95 zrusila, cize nejake klbove autobusy sa usetrili? Kde su klbove autobusy teraz na L88? Hmm? Nemyslim iba jedno poradie.
Všetky príklady v #257884 sú príklady ako sa to robiť nemá (zlé dopravné značenie) - čiže máš pravdu, že tie tabuľe nestíhajú čítať apod. Mimochodom zalomenú prednosť v riadenej križovatke je podľa technických predpisov zakázané zriadiť.
Ja si myslím, že ceny MHD sú v Bratislave vyslovene nízke a pýta si to razantné zdraženie, minimálne o 30 percent. Napríklad sa inšpirovať Viedňou a dať jednorazový lístok za 3.20€. Ale to musíme počkať až na ďalší rok, keď bude po voľbách.
Rozdiel je v tom, ze ak niekto nastupi do autobusu, tak nic hmotne neberie, iba zabera nejaky ten meter stvorcovy vzduchu, co nie je kradez. Zatial co v obchode ano tam sa beru hmotne veci. Takze realne podnik by neprisiel ani o cent. A to ze si niekto vsimne revizora na zastavke a zdrhne je jeho sikovnost aj ked to myslim v zlom zmysle slova. A uz nehovoriac ak ma dobre bezecke schopnosti.
Co sa tyka kruhoveho objazdu na Romanovej, tak je to asi najvacsia blbost fakt. Iba zdrzania to prinesie a neznizi sa pocet nehod. Sucasna krizovatka funguje dobre.
A bude aj lístok na 3 minúty, 26 minút a (ako práve ja potrebujem) 48 minút?
A teraz tá hlavná otázka: Ak človeku čo cestuje do 15 minút dá mesto zľavu oproti dnešnej cene, kde tie peniaze vyberie namiesto toho? Lebo náklady na MHD nezmiznú, čiže fér je povedať že zavedenie 15 minútového lístka zníži cenu mizerným 5% cestujúcich, ale všetkým ostatným ju zvýši, lebo výpadok bude treba nejak kompenzovať.
Dal som ti tam presne schému, kto kde komu dáva prednosť podľa tvojho riešenia, keď by tam bola len značka Pozor križovatka Takže by som vážne uvažoval nad tým vrátiť vodičák. Ale prosím, nakresli tú schému, lebo z tvojho popisu to nie je jasné.
A teraz si predstavme, že reálne šoférujeme auto, nemáme k dispozícii čas pozrieť si streetview, križovatkou prechádzame cca. 1x za mesiac, rozprávame sa so spolujazdcom a zrazu sme v tomto bode: https://maps.app.goo.gl/JdxhVu5gNaQ56zCm6 a z každého ramena križovatky ide jedno auto oproti nám - kto má prednosť? Vieš si to na tejto "primitívnej" klasickej, prehľadnej križovatke uvedomiť za 1-2 sekundy? Ak hej, tak si jeden z mála. Akože konkrétne táto križovatka so zalomenou prednosťou nemá žiadnu šancu oproti kruhovému objazdu - a to nie len kvôli zalomenej prednosti, ale aj kvôli tamu ako extrémne zle je vyznačená vodorvným ("náhodné" čmáranice v strede križovatky a absencia vyznačenia hlavnej cesty) aj zvislým dopravným značením (značky sú strašne skoro pred križovatkou) - keď tak nad tým rozmýšľam, tak nerozumiem, že je tam tak málo dopravných nehôd....
Change view
You can search for more expressions divided by the space. Guidance for advanced search can be found here.
bobitwo