Tu druhu polovicu si vies odlozit na neskor alebo dat niekomu, casovu platnost listka nie.
Alebo nech daju do aplikacie IDS BK moznost stopnut platnost listka, ak vyuzijem iba cast, a napriklad pri nastupe neskor pocas dna mozem minut zvysok napriklad nascanovanim kodu na oznacovaci listkov, alebo prosto v aplikacii stylom "resume". A ak to neminiem v dany den, nech to prepadne potom. A aby sa zabranilo podvodom, nech obnovenie platnosti listka bud trva minutu od ziadosti, alebo je spoplatnene napriklad 10 centov - lepsie ako platit znova vyse eura za 2 zastavky.
Tak preco pri PAASe to ide, parkovat az na minuty presne? Preco tam nie je "uctovacia jednotka 30 minut"? Cenovo to predsa vychadza rovnako, a je to cez aplikaciu.
Ja tade jazdím denne minimálne 2x. Ak je deň, kedy mi dajú všetci prednosť, ako majú, tak som veľmi prekvapený.
Problém nastáva hlavne pri pravom odbočení smerom ku Kauflandu - ľudia idúci od Technopolu vidia, že oni idú z hlavnej, ale neuvedomujú si, že aj tí, čo odbáčajú vpravo idú z hlavnej a majú pred nimi prednosť.
Ale bohužiaľ je tam aj opačný prípad (konkrétne sa mi to stálo dnes ráno) - idem rovno Technopol - Kaufland, dávam prednosť autám prichádzajúcim sprava (ktoré pokračujú smer Kaufland) a oni zostanú stáť, lebo nepoznajú predpisy.
To neskutočne brzdí celú dopravu.
Kruháče zvyknú byť problematické (viď ten veľký v Lamači pri zjazde z diaľnice), ale tu by mohol pomôcť. Ja som tu mal párkrát naozaj na mále, aj keď cez tú križovatku prechádza s nohou na brzde, lebo viem, ako nevodiči tade chodia.
To je žiaľ taký slovenský pristup... Prečo by som mal platiť za službu, keď to nikto nekontroluje? A ak by aj boli tie 15 minútové lístky, podľa tvojej logiky, ak idem 2 zastávky, čo je zhruba 2 minúty, prečo mám kupovať 15 minútový lístok? Prečo nie 5 minútový?
Ja zase nechapem tu averziu voci 15 minutovemu listku. Hlavne v dnesnej dobe digitalnych systemov ked to problem nemoze byt, ak by bol napriklad len cisto digitalny listok v IDS BK aplikacii.
Za 15 minut si napriklad:
- z Patronky na Stefana Kralika
- z Hlavnej Stanice na Riviere
- z Racianskeho Myta na Heckovej
- z Trnavskeho Myta pri Avione (Ikea)
- z ASMN na Priekopnickej
- z Noveho Mosta na Pridankach
- z Trnavskeho Myta na Zlatych Pieskoch
A tak dalej... Tiez nie som nadseny, ked si musim kupovat 30 minutovy listok ak idem 2 zastavky raz za uhorsky rok. Kedze skoro nikdy nie su na tej trase revizori, tak si mozes domysliet, co casto robim...
Vcelku neintuitivne je uz len to, ze na druhej fotke pruh, ktory je pokracovanim cesty je na vedlajsej, zatial co novovzniknuty odbocovaci je hlavny. Ak by jazdny pruh ustil do praveho odbocovacieho a lavy by sa z neho odpajal tak by to bolo intuitivnejsie.
Takže človek na hlavnej bude brzdiť, aby dával prednosť tomu z vedľajšej, keby si ten na vedľajšej náhodou nevšimol, že ide do križovatky a je na vedľajšej. To je logika jak sviňa.
Dole schémy predností podľa teba a ako to je teraz. Z ľahkej križovatky, ktorá mala dobrú priepustnosť si spravil komplikovanú križovatku, ktorú je veľmi ľahké upchať a je oveľa zložitejšia na prejdenie. Všetko len pre trápny argument, že šofér nie je schopný si pozrieť či je na hlavnej, alebo vedľajšej ceste v dodatkovej tabule si pozrieť tvar križovatky.
Ak chceš potom riešiť tento kruháč, keď obyčajné T je neriešiteľný problém, lebo nestíhajú čítať tabule? atď.
Presne tak. Ak by si si v tomto prípade nevšimol dodatkovú ceduľu, nič by sa nestalo, lebo by si automaticky dával prednosť sprava. A votogo! A proti prednosti sprava nič nemám, len by tam mala byť vždy táto značka. Lebo niekedy sprava prednosť nedávaš (poľná cesta, výjazd z dvora, z parkoviska, z obytnej zóny). Značka by jasne upozornila na križovatku, kde treba prednosť sprava dať!
Aha, takže osadíme túto značku a nikto nebude zmätený a všetci budú vedieť, kto má prednosť že? To akože pomôže potom v prednosti? Ufff už hneď viem, ako ide hlavná a vedľajšia v križovatke.
Nezrušíme radšej rovno prednosť zprava? Že prednosť má ten na rovnej ceste? Len čo potom, keď bude takáto križovatka? Kto bude mať prednosť?
Ty stále nechápeš, že nejde o poznanie/nepoznanie predpisov, ale že hlavná + dodatková ceduľa je veľa informácií naraz a to si, bohužiaľ, občas niekto nevšimne. PREVENCIA! Nie poukazovanie na chybujúcich vodičov.
Veď práve, že som si tie obrázky starostlivo prezrel, naviac križovatku dobre poznám. Lenže ty si nepochopil podstatu mojich príspevkov. Teoreticky to skoro všetci poznajú, v praxi si občas dodatkovú tabuľu nevšimnú. A to je tá realita, o ktorej píšem. Značka křižovatka by bola menej mätúca.
Change view
You can search for more expressions divided by the space. Guidance for advanced search can be found here.
MatejBA