Discussion Forum › General Discussion

Add post

Add reply

Edit comment

Login
Password
You can attach up to 5 files in JPG, PNG, GIF and PDF format (max. 32 MB). You can add description to each file. By uploading files you agree with Terms of use.
Reply on: N/A #173213:
uvediem ti jeden príklad. Máš cestu do mlynskej doliny z nábrežia a z diaľnice D2. Tieto cesty sú jednopruhové a stretávajú sa na estakáde, kde plynule vytvoria dvojpruhovú cestu. Napriek tomu je na zjazde z diaľnice značka daj prednosť v jazde a na ceste z nábrežia hlavná cesta.

Otázka znie, čo to teda znamená?
- ak by platilo to, čo na Novom moste, potom by vozidlá z ľavého pruhu mali pri preraďovaní do pravého vždy "prednosť". uznáš, že je to nezmysel. Ale dokedy je to teda "križovatka" a odkedy je to dvojpruhová cesta?

pri Auparku je to tiež hlúposť, stačí keď sa presunieme o pár metrov vertikálne vyššie. Máš tam podobný prípad, akurát je tam navyše BUS pruh. ak ide 180 z Einsteinovej do centra tak má dávať vo svojom BUS pruhu prednosť vozidlám, ktoré idú z Panónskej na Einsteinovu?

Tá značka daj prednosť v jazde tam znamená, že pri križovaní nesmie vodič idúci z N.M ohroziť vodiča, ktorý ide na N.M. Nikoho z Einsteinovej však neoprávňuje vytláčať autá, ktoré sa tu otáčajú a do priebežného jazdného pruhu Einsteinovej nejdú.

neviem však akoby sa zachovali policajti v prípade, že by auto v priebežnom pruhu strhlo volant do "odbočovaco-zaraďovacieho" a narazilo do auta idúceho v tomto.
Reply on: Ike #173211:
Netrep somariny.Z tej otocky ked vychadzaju a zaraduju sa na Einsteinovu tak idu z vedlajsej cesty.Tym padom musi davat pozor na auta ktore idu po Einsteinovej po hlavnej a chcu sa preradit na odbocenie k Auparku smerom k tomu kruhacu pri digi parku.Keby tam nemali znacku daj prednost v jazde,tak vtedy by platilo ako ty pises ze ked menis jazdny pruh nesmies ohrozit tych ktori idu v pruhu do ktoreho sa preradujes.To iste je napr.v Ovsisti pri pumpe,dalej na Sustekovej napr.L88,68 sa pri poste radi hned do praveho pruhu.Ide po hlavnej,a je jedno ze meni pruh,vodici vychadzajuci z vedlajsej im musia dat prednost.Keby tam vsade neboli znacky daj prednost v jazde tak je to tak ako ty pises. ?
Reply on: S499.1023 #173210:
Mohol by, ale by to vyšlo drahšie. jednoduchšie je viesť vlak v celom úseku podla mna.
Reply on: corner81 #173205:
ahá. tam platí to isté, čo v prípade, ktorý som ti opisoval, akurát tam nie je BUS pruh.

vodič meniaci jazdný pruh nesmie ohroziť ostatných účastníkov premávky, takže ak ideš z Einsteinovej na Nový most, tak dávaš bacha na autá, ktoré idú z Nového mosta na Einsteinovu.

Ono väčšinou sa tie autá križujú, vtedy je to viac menej o dohode a vizuálnom kontakte. Ak však ideš z Centra do Auparku a ten odbočovací/pripájací pruh využívaš len ako "otočku" tak máš plnú prednosť
Reply on: Joyki #173134:
A prečo by nemohol Jančura jazdiť BA - DS a autobusy DS - KN? Medzi DS a KN skoro nikto nejazdí, aj polohy zastávok sú zlé.
Reply on: 44 #172979:
Zakázať chov 44.
Reply on: AAA #172977:
Ĺudia, ktorí o psoch nič nevedia a nerozumejú im, majú vo všetkom jasno ako prví. Keď je pes bojové plemeno, tak má v sebe agresivitu voči psom, nie voči ĺuďom.
Reply on: Petto #173206:
samozrejme to bola otazka (zabudnuty otaznik na konci vety )
Otazka pre znalych (netipovat prosim)

Daju sa eurofondy pouzit aj na budovanie prestupnych terminalov napr. Molecova, Florianske namestie, Racko atd.

Na "rajkobusy", "vozickary" aj novu tbus trat sa nam to uz podarilo.
Reply on: Ike #173103:
jasne ze nerozumies, lebo to je pod nadjazdom na einsteinovej, kde sa zapoja z panonskej
http://g.co/maps/kywb
Reply on: Peon #173202:
Doplním, že v oboch smeroch sú aj označníky SAD postavené (kúsok od prenosných označníkov MHD).

Netušíte niekto - prečo autobusy nepremávajú z Podunajských Biskupíc po Vinohradníckej ul. ❓ Bola by to podstatne kratšia nadchádzka než cez Most pri Bratislave. Môj odhad: úzka cesta a veľa áut.

Vodiči SAD Dunajská Streda pravdepodobne neboli oboznámení s dočasnými zmenami... Išiel som smer BA. V Podunajských Biskupiciach zastavil na Trojičnom nám. (tam, kde by stála 70-ka, keby nešla výlukovou trasou po Biskupickej ul.).

Následne pokračoval po Mramorovej ul. Zopár metrov pred ul. Svornosti zistil, že neprejde, tak s cestujúcimi cúval až po križovatku pri cintoríne. ? Tam zabočil na Šamorínsku ul., ktorou sa chcel tiež dostať na ul. Svornosti. Po upozornení cestujúcimi, že tade neprejde, kúsok vycúval späť na tú križovatku a potom už išiel normálne po Biskupickej ul. (ako 70-ka a Slovak Lines).

Podľa http://www.bratislava.sk/vismo/dokumenty2.asp?id_org=700000&id=11029246&p1=51737 aj ja tomu chápem tak, že ul. Svornosti by mala byť prejazdná medzi Mramorovou a Slovnaftskou, keďže ten úsek sa bude robiť počas II. etapy... Keď sme neskôr prechádzali po Slovnaftskej ul. (tento spoj išiel potom k Slovnaftu), tak odbočenie na ul. Svornosti nie je možné - stálo tam policajné auto a značka prikazuje "Okrem vozidiel stavby". ❗

PS: Znova bola presunutá zastávka "Tranovského II" pre linku 27. Najskôr bola priamo pred novším obytným domom pri malej kaviarni či čo to je, potom ju presunuli hneď za ohyb ulice o niekoľko metrov ďalej a teraz je tesne pred začiatkom toho obytného domu (teda už nie priamo pred ním).
Reply on: Petto #173201:

1. Vsak klasicka preprava, klasickou linkou...
2. Vedeli, lebo som im pisal e-mail kde som sa pytal ci nieco nebude. Samozrejme neodpisali, ale ten mail urcite pouzivaju.
3. To druhe ?
Reply on: kecho #173196:
Jediná zastávka, ktorú v Podunajských Biskupiciach v súčasnosti Slovak Lines obsluhuje je presunutá "Bratislava, Podunajské Biskupice, cintorín".

Reálne je spoločná s náhradnou zastávkou linky č. 70 "Miestny úrad Podunajské Biskupice" v oboch smeroch na Biskupickej ul. kúsok od Trojičného námestia.
Reply on: 810zssk #173199:

1. bohuzial tak to vyzera , mame sice elektricenky, ale tie su len asi na klasicku prepravu - t.j. mimo narazovych akcii, no davam aj za chybu usporiadatelovi, nie je povinnostou DPB si zistovat kde je aka sukromna akcia organizovana
2. ocividne nevedeli o akcii,alebo akoze nevedeli
3. bud rad,ze si mal stastie, pekne povedane: vedel si s tym systemom dopravy (z akcie) vy**bat
Reply on: Ámos #173198:
Vsetci ludia ktorych som na tej akcii videl boli pokojni, nevidim dovod aby rozbijali bus ked nerozbijali nic ine. Mozno po nejakej metalistickej akcii by to bolo ine.
Reply on: Petto #173197:
Tak niekolko veci..

1. Platim si cestovne, tak je absurdne aby ma niekto posielal do taxika. To ma byt akoze podpora MHD?

2. Nevedel som, ze nebolo v plane nic posilnovat, dufal som ze dostanu rozum a poslu klbak.

3. Ja som sa netlacil, nastastie som isiel este v case ked zo ZP isla N56.
Reply on: 810zssk #173192:
a ja si pamatam rozbite vozidla po takychto akciach na zlatych pieskoch. kde je tlacenica nie je miesto na rozbihanie vozidla ? ?
Reply on: 810zssk #173195:
Tak naco tam cestujes s MHD, ked vies ze nebolo v plane nic posilnovat. A spoliehat sa na to ze mozno DPB posilni N53 klbakom miesto sola? Co si tu novy v BA , ze nepoznas DPB? Si radsej nabuduce priplat za taxik.
Reply on: Peon #173179:
prosim ta, obidve zastavky (v oboch smeroch) sad sa sponad Lieskovksá cesta presunuli "hore" ku Nemocnica PB? ?
Reply on: MatejBA #173194:
Za to ze si dopravca dobrovolne odhana zakaznikov do IAD. A mestu ze to plne podporuje.

(btw.: vyratajte niekto kolko by stalo vypravit klbak na N53 na dve noci, dam ruku do ohna za to ze to bude menej ako 0,01% rozpoctu DPB)

Change view

Structure
Order
Posts on page
Date and time of posts

Search in topic

Search text
Date from
Date to
You can search for more expressions divided by the space.
Guidance for advanced search can be found here.