9 (+ Re #173059 MatejBA) – nie sú vozy
11 – áno, K2S. Ušetria sa papierovo vzkm (finančne asi minimum) a zalepí sa huba tým, ktorí kričia, že treba obmedzovať električky. Kapacitne sa to zvládne.
82 (+ mnohí ďalší) – lebo Kukura.
Víkendové 27.-30.12. – prečo zle? Podľa prázdninových CP jazdia vozidlá poloprázdne, pretože celá Bratislava zmizne na lyžovačky, na dediny a podobne. Keď šetriť, tak tam, kde to bolí najmenej, čiže vtedy, keď vozidlá jazdia prázdne. Niektoré linky bude treba v rannej špičke posilniť (21 – aj poobede, 93 a pod.), ale inak nevidím problém.
tým nechcem povedať, že nemáš pravdu, len chcem poukázať na to, že je to relatívne nejasná dopravná situácia. Najlepšie je ísť tadiaľ tolerantne a tak, aby človek nespôsobil DN. Chodím tam často a ak idem na Nový Most tak vyhodím smerovku a hľadám si "medzeru" v tom pripájaco-odbočovacom, ak idem z NM na Einsteinovu, tak sa chovám štandardne ako v pripájacom s tým, že ak niekto odbáča na Nový Most tak ho pustím a ak sa točím do Auparku, tak tiež púšťam ak má vodič na Einsteinovej smerovku.
uvediem ti jeden príklad. Máš cestu do mlynskej doliny z nábrežia a z diaľnice D2. Tieto cesty sú jednopruhové a stretávajú sa na estakáde, kde plynule vytvoria dvojpruhovú cestu. Napriek tomu je na zjazde z diaľnice značka daj prednosť v jazde a na ceste z nábrežia hlavná cesta.
Otázka znie, čo to teda znamená?
- ak by platilo to, čo na Novom moste, potom by vozidlá z ľavého pruhu mali pri preraďovaní do pravého vždy "prednosť". uznáš, že je to nezmysel. Ale dokedy je to teda "križovatka" a odkedy je to dvojpruhová cesta?
pri Auparku je to tiež hlúposť, stačí keď sa presunieme o pár metrov vertikálne vyššie. Máš tam podobný prípad, akurát je tam navyše BUS pruh. ak ide 180 z Einsteinovej do centra tak má dávať vo svojom BUS pruhu prednosť vozidlám, ktoré idú z Panónskej na Einsteinovu?
Tá značka daj prednosť v jazde tam znamená, že pri križovaní nesmie vodič idúci z N.M ohroziť vodiča, ktorý ide na N.M. Nikoho z Einsteinovej však neoprávňuje vytláčať autá, ktoré sa tu otáčajú a do priebežného jazdného pruhu Einsteinovej nejdú.
neviem však akoby sa zachovali policajti v prípade, že by auto v priebežnom pruhu strhlo volant do "odbočovaco-zaraďovacieho" a narazilo do auta idúceho v tomto.
Netrep somariny.Z tej otocky ked vychadzaju a zaraduju sa na Einsteinovu tak idu z vedlajsej cesty.Tym padom musi davat pozor na auta ktore idu po Einsteinovej po hlavnej a chcu sa preradit na odbocenie k Auparku smerom k tomu kruhacu pri digi parku.Keby tam nemali znacku daj prednost v jazde,tak vtedy by platilo ako ty pises ze ked menis jazdny pruh nesmies ohrozit tych ktori idu v pruhu do ktoreho sa preradujes.To iste je napr.v Ovsisti pri pumpe,dalej na Sustekovej napr.L88,68 sa pri poste radi hned do praveho pruhu.Ide po hlavnej,a je jedno ze meni pruh,vodici vychadzajuci z vedlajsej im musia dat prednost.Keby tam vsade neboli znacky daj prednost v jazde tak je to tak ako ty pises. ?
ahá. tam platí to isté, čo v prípade, ktorý som ti opisoval, akurát tam nie je BUS pruh.
vodič meniaci jazdný pruh nesmie ohroziť ostatných účastníkov premávky, takže ak ideš z Einsteinovej na Nový most, tak dávaš bacha na autá, ktoré idú z Nového mosta na Einsteinovu.
Ono väčšinou sa tie autá križujú, vtedy je to viac menej o dohode a vizuálnom kontakte. Ak však ideš z Centra do Auparku a ten odbočovací/pripájací pruh využívaš len ako "otočku" tak máš plnú prednosť
Ĺudia, ktorí o psoch nič nevedia a nerozumejú im, majú vo všetkom jasno ako prví. Keď je pes bojové plemeno, tak má v sebe agresivitu voči psom, nie voči ĺuďom.
Doplním, že v oboch smeroch sú aj označníky SAD postavené (kúsok od prenosných označníkov MHD).
Netušíte niekto - prečo autobusy nepremávajú z Podunajských Biskupíc po Vinohradníckej ul. Bola by to podstatne kratšia nadchádzka než cez Most pri Bratislave. Môj odhad: úzka cesta a veľa áut.
Vodiči SAD Dunajská Streda pravdepodobne neboli oboznámení s dočasnými zmenami... Išiel som smer BA. V Podunajských Biskupiciach zastavil na Trojičnom nám. (tam, kde by stála 70-ka, keby nešla výlukovou trasou po Biskupickej ul.).
Následne pokračoval po Mramorovej ul. Zopár metrov pred ul. Svornosti zistil, že neprejde, tak s cestujúcimi cúval až po križovatku pri cintoríne. ? Tam zabočil na Šamorínsku ul., ktorou sa chcel tiež dostať na ul. Svornosti. Po upozornení cestujúcimi, že tade neprejde, kúsok vycúval späť na tú križovatku a potom už išiel normálne po Biskupickej ul. (ako 70-ka a Slovak Lines).
Podľa http://www.bratislava.sk/vismo/dokumenty2.asp?id_org=700000&id=11029246&p1=51737 aj ja tomu chápem tak, že ul. Svornosti by mala byť prejazdná medzi Mramorovou a Slovnaftskou, keďže ten úsek sa bude robiť počas II. etapy... Keď sme neskôr prechádzali po Slovnaftskej ul. (tento spoj išiel potom k Slovnaftu), tak odbočenie na ul. Svornosti nie je možné - stálo tam policajné auto a značka prikazuje "Okrem vozidiel stavby".
PS: Znova bola presunutá zastávka "Tranovského II" pre linku 27. Najskôr bola priamo pred novším obytným domom pri malej kaviarni či čo to je, potom ju presunuli hneď za ohyb ulice o niekoľko metrov ďalej a teraz je tesne pred začiatkom toho obytného domu (teda už nie priamo pred ním).
1. Vsak klasicka preprava, klasickou linkou...
2. Vedeli, lebo som im pisal e-mail kde som sa pytal ci nieco nebude. Samozrejme neodpisali, ale ten mail urcite pouzivaju.
3. To druhe ?
Jediná zastávka, ktorú v Podunajských Biskupiciach v súčasnosti Slovak Lines obsluhuje je presunutá "Bratislava, Podunajské Biskupice, cintorín".
Reálne je spoločná s náhradnou zastávkou linky č. 70 "Miestny úrad Podunajské Biskupice" v oboch smeroch na Biskupickej ul. kúsok od Trojičného námestia.
1. bohuzial tak to vyzera , mame sice elektricenky, ale tie su len asi na klasicku prepravu - t.j. mimo narazovych akcii, no davam aj za chybu usporiadatelovi, nie je povinnostou DPB si zistovat kde je aka sukromna akcia organizovana
2. ocividne nevedeli o akcii,alebo akoze nevedeli
3. bud rad,ze si mal stastie, pekne povedane: vedel si s tym systemom dopravy (z akcie) vy**bat
Vsetci ludia ktorych som na tej akcii videl boli pokojni, nevidim dovod aby rozbijali bus ked nerozbijali nic ine. Mozno po nejakej metalistickej akcii by to bolo ine.
S499.1023