Trvalé obmedzenie premávky MHD (od 3.4.2023)

Prázdninový režim autobusových liniek bude zlúčený s režimom "školský rok".

Od pondelka 3. apríla 2023 dôjde k zlúčeniu odchodov v režimoch "školský rok" a "školské prazdniny" na všetkých autobusových linkách v sieti MHD Košice. Autobusové linky teda budú od tohto dátumu premávať počas školských pracovných dní podľa cestovných poriadkov platných pre "pracovný deň - školský rok".

Spoločný režim bude reflektovať rozsah premávky podľa prázdninového cestovného poriadku s doplnenými školskými spojmi, od uvedeného dátumu teda dochádza k trvalému obmedzeniu premávky autobusových liniek.

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 32 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Podakujte sa starym smerackym kadrom.
Reakcia na: 5 #11:
Nie sú to posledné zmeny, v najbližších mesiacoch môžete očakávať ďalšie. 😉
Reakcia na: tbus #5:
Tiež si myslím, že aj tie obmedzené zdroje by sa dali lepšie rozložiť. Doteraz sa tu len "prepínali" existujúce režimy. Urobili sa nejaké kozmetické úpravy pár spojov a akurát sa konečne zoškrtala 33-ka, čo tiež malo prísť už o 9 mesiacov skôr. Je to strašne nepružné a chaotické. Roky je málo klbákov, prečo sa nepovie, tak keď je ich málo, na túto a túto linku pôjdu krátke. Aby sa klbáky zabezpečili tam, kde musia byť. Ďakujem ľuďom, ktorí tu zapisujú dennú podrobnú výpravu, lebo tu krásne vidieť tú anarchiu. Keď na 10 celodenných poradí 71/72 sa vypravia 4 krátke vozidlá, zatiaľ čo na poniektorých menej exponovaných linkách je plný stav klbákov... niečo tu proste nefunguje. Dopyt a ponuka neladia, ako píše tbus, či v čase či v kapacite. Avizovali sa veľké zmeny a nakoniec to má byť toto?
Reakcia na: afeno #9:
Ja považujem za najväčšiu tragédiu, že síce máme nové autobusy, ale akosi v nich APC nie je...
Reakcia na: tbus #5:
Ja považujem za najväčšiu tragédiu absenciu stretu s realitou, tu sa škrta a vypravuje na základe nejakých potrieb z roku 2008 a neberie sa ohľad na to že po covide sa cestujúci do MHD v plnej miere nevrátili.
Reakcia na: S499.1023 #7:
netrep ked nejazdis s MHD ..polhodina na nosnych linkách je vela take sme uz mali.
Reakcia na: LUKYmhd #6:
No tak nečakaj. Já, já, já, jenom já...
Reakcia na: tbus #5:
urcite nie....ja nebzdem vecer cakat na bus co ide kazdych 30 minut..take uz bolo dakujem nechcem.
Reakcia na: afeno #4:
Prijal by som keby sa doobednajsie sedlo na AD cez skolsky rok vratilo na 15' a pri zachovani objemu by sa spoje vecer po 20h a cez vikendy do 8h osekalo na 30'. To su podla mna najvacsie nerovnomernosti medzi ponukou a dopytom pri sucasnom stave.
To pracovný deň-školský rok je tam účelovo nachystané pre ďalšie sekanie prípadneho prázdninového režimu?
Čiže dobre to chápem, že budú iba dva režimy:
pracovný deň a víkendy.
Reakcia na: Terepin #1:
Čítanie s porozumením? Od 3.4. je stĺpec školský rok aj prázdniny úplne to isté...môžeš si to pozrieť aj na zastávkach, napr MMK, SOŠA, Mier, Mlynská bašta, Stará nemocnica (ešte to nie je všade totiž).
"Autobusové linky teda budú od tohto dátumu premávať počas školských pracovných dní podľa cestovných poriadkov platných pre "pracovný deň - školský rok"."

Zrejme si chcel napísať "pracovný deň - školské prazdniny", lebo inak by šlo o posilnenie dopravy.