Obmedzenie premávky linky 5R1 (od 21.1.2023)

Z dôvodu úsporných opatrení bude výrazne obmedzená premávka linky R1.

Z dôvodu postupného zavádzania úsporných opatrení bude od soboty 21. januára 2023 výrazne obmedzená premávka linky R1. Počas pracovných dní bude premávka linky ukončená po 16. hodine, pričom po tomto čase budú realizované len návozy a odvozy z pracovných zmien. Počas víkendov budú premávať iba spoje, ktoré slúžia ako návoz a odvoz z pracovných zmien.

Náhradou v úseku Staničné námestie (Palackého) - Valcovne U. S. Steel je autobusová linka 52, počas nediel pred dňom školského vyučovania bude v prevádzke aj električková linka 5, ktorá bude od vyššie spomenutého dátumu premávať podľa pevného cestovného poriadku (7 spojov smer OC Optima, 5 spojov smer Staničné námestie).

Komentáre

Pridať príspevok

Pridať odpoveď

Upraviť príspevok

Login
Heslo
K príspevku je možné pridať najviac 5 súborov vo formátoch JPG, PNG, GIF a PDF (max. 8 MB). Ku každému súboru je možné pripojiť bližší textový opis. Pridaním súborov súhlasíte s Podmienkami používania.
Reakcia na: Matejo #5:
Kamoško ty kde zijes? v roku 1998? lebo taketo somariny sa vtedy zavadzali..ze zrusme linku a nahradime busom zachadzakmi a vetvami 23A a 10S a podobne...nechj ty pekne len si premavat elektricku po kolajách.
Reakcia na: Matejo #5:
Vidíš to strašne jednoducho. Plus v súčasnosti vieš jednoduchšie obsadiť jednu električkovú službu ako autobusovú.
Reakcia na: Yogi616 #4:
Zachádzka na stanicu by linke 10 (hypoteticky aj 32) pridala 3 minúty, čo nevyžaduje pridanie služby. Služba 501 nemusí byť vypravená vôbec a spoje linky 5 môžu byť súčasťou služby 4412, prípadne aj nejakej autobusovej zálohy (asi by chýbala menej, ako električková). Linka 23 tam má cez víkendy aj linku 33, čiže zavedenie (možno aj) 40 minútového taktu v úseku Stanica - Optima by zožralo jednu službu, ktorú by mohla vykonať záloha a tým pádom by služba 501 nemusela byť vypravená vôbec.
Reakcia na: Matejo #3:
4601 a 501
čiže poobede sa nenavyšuje počet vodičov, dokonca znižuje (4602 zrušená)

tebou spomínané možnosti by najskôr navyšovali počet vodičov na AD
Reakcia na: Dispecer #2:
ale zobrať do úvahy 20 minútový interval a to, že k internátom ich môže doviesť aj 17-ka, ale dlhšou trasou. A technicky sa dajú zaviesť aj zachádzky 32-ky na stanicu. Plus v súčasnosti linka 5 obsadenosťou nejako „neprekvitá“. Technicky by stačilo tiež pridať nejaké spoje na linke 23, ktoré by šli len po OC Optima, prípadne zachádzali na Luník VIII. (Čo by asi potrebovalo službu navyše, ale podľa časov linky 5, tam vozidlá budú 2).
Reakcia na: Matejo #1:
Desiatka v nedele určite nemá takú voľnú kapacitu, aby pobrala to, čo zvezie päťka...
Nebolo by úspornejšie linku 5 zrušiť tiež a zaviesť miesto nej zachádzky linky 10 na stanicu po 16:00-17:00?